Informacje

03.06.2011 19:23 utrudnienia na pierwszej linii

Zamkną stacje metra,
będą montować guzki

SERWISY:

Niewidomi długo czekali na ich montaż. Prace można wreszcie zaczynać, ale bez utrudnień dla pasażerów metra się nie obędzie. Instalacja specjalnych guzków rozpocznie się już pod koniec czerwca. A to oznacza, że poszczególne stacje I linii będą zamykane mniej więcej co tydzień. Część nawet na dwa dni.

Prace zaczną się już 28 czerwca na stacji Świętokrzyska. Tam guzki będą montowane nocą, a to oznacza, że przez dwa kolejne dni w godz. 23 - 4.00 metro nie będzie się zatrzymywało na tym przystanku.

Później prace przeniosą się na kolejne stacje.

Problemy na południu

Dziewięć z nich będzie nieczynnych tylko w godzinach nocnych, gorzej sytuacja wygląda na pozostałych przystankach. Na odcinku od Kabat do Politechniki, a także przy placu Bankowym podziemna kolejka nie będzie zatrzymywała się przez dwa dni.

- Stacje będą zamykany dla pasażerów, ale pociągi będą przez nie przejeżdżać - zaznacza Krzysztof Malawko, rzecznik metra.

Już 2 lipca nieczynne będą trzy stacje: Kabaty, Natolin i Imielin. – Wykorzystaliśmy to, że te stacje i tak byłyby zamknięte, bo będą tam prowadzone prace w związku z modernizacją systemu zarządzania ruchem – wyjaśnia Malawko.

SPRAWDŹ TERMINY ZAMKNIĘCIA STACJI

"Minimum uciążliwości"

Utrudnień wzdłuż I linii metra trzeba spodziewać się w lipcu i sierpniu. A nie da się ukryć, że to gorący pod względem komunikacyjnym okres w Warszawie.

Do 24 lipca trwać będą uciążliwe prace na linii średnicowej, a 11 czerwca zamknięte dla ruchu zostaną ulice Prosta i Świętokrzyska.

Czy nie dało się zainstalować guzków wcześniej, tak jak apelowali o to niewidomi? - Przetarg na montaż oznakowania dotykowego rozpisaliśmy w najkrótszym możliwym terminie. W związku z rozporządzeniem ministra infrastruktury, wykonujemy to, co się stało krajową normą prawną – zaznacza Malawko. - W dyskusji z wykonawcą prac przyjęliśmy wersję harmonogramu, który do minimum ogranicza uciążliwości - zapewnia.

Zdaniem rzecznika utrudnienia związane z montażem guzków nie sumują się z budową metra i remontem linii średnicowej.

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wild-thing

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2011 16:22 ~wild-thing

  Bosze kolejen idiotyczne i do tego egoistyczne komentarze... czy w ludzie w ogóle czytacie to co piszecie, czy wy w ogole myslicie? Co prawda nie jestem niewidomy bowidze na jedno oko, ale mam kilku znjomych co nie widzą wcale i chcą byś SAMODZIELNI, poruszać się po mieście bez czyjejś pomocy, często ich szlag trafia kiedy ktoś podchodzi i pyta się czy pomóc. Osoby niewidome chcą być częścią społeczeństwa, normalnie w nim funkcjonować, to samo osby poruszające się na wózku. te tzw. guzki są przecież montowane wszędzie, nie tylko na peronach ale i przystankach autobusowych, tramwajowych czy przejsciach dla pieszych! Jakoś o tym nie ma kometarzy, nikt tam się nie wywraca, nie potyka i nie skreca nogi... powiem inaczej, z niektórych komentarzy wynik, ze osoby w pełni sprawne nie potrafia chopdzić - jakaś babeczka boi się że na "guzikach" wywroci bo nosi szpilki (rada - to w nich nie chodź) inny koleś boi się, że skręci nogę (rada - to patrz pod nogi) lub się potknie (rada - przy chodzeniu nogi się podnosi, a nie szura), montuja guziki zamkną mi stację, jak dojade do pracy (rada - zamkną jedną stację, pociąg minie stacje, wystarczy wysiasc stacje wczsniej lub pozniej przejsc sie z buta - nogi masz, na wózku nie jeździsz - lub podjechac innym srdokiem komunikacji miejskiej!!!

  G. ma racje najlepiej wszysko pokasować (zapomniałeś dodać miejsca parkingowe dla niepełnosprawych, bo przez większość czasu i tak stoja puste a w wawie brakuje miejsc parkingowych dla pelnosprawych) tak aby większośc społeczeństwa była zadowolona, a mniejszość (tj. osoby niepelnosprawne czy kobiety z dziećmi w wózkach) nich siedza cicho. Tylko ciekawe jakbyście się czuli, drodzy egoiści, gdyby to was spotkał zły los (wypadki chodza po ludziach) i byście oślepli lub wyladowali na wozku? Pomyślcie nad tym, a potem piszcie swoje durne, egoistyczne teksty

 • wars sawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2011 16:09 ~wars sawa

  ~sławeck

  Przeczytaj sobie dokładnie podpis pod zdjęciem > fot. Metro Warszawskie

 • cichosza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2011 10:59 ~cichosza

  Jedno mnie zastanawia, dlaczego w momencie budowy stacji tego nie zrobiono ? przecież przepisy są jasne.

 • sławeck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2011 03:26 ~sławeck

  niezła grafa, sami robiliście?

 • G

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2011 21:47 ~G

  do~Heh
  W takim razie proponuje skasować męskie toalety bo w Warszawie jest więcej kobiet. Mniejszość się przecież nie liczy. Tak samo podjazdy dla niepełnosprawnych- po co to skoro w większości mamy sprawne nogi. A miejsca dla matek z dziećmi? Niepotrzebna strata miejsca. Wyliczać dalej? Miejsca dla palących, parkingi z "kopertą", sygnały dźwiękowe dla niewidomych, windy itd...

  Aż się dziwię ,że istnieją tak "nieludzcy ludzie". Zupełne niezrozumienie ,że ludzie inni niż oni też chcą normalnie funkcjonować w społeczeństwie a nie być spychanym na jego margines.

 • niunia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2011 21:29 ~niunia

  A co na to Szalony wózkowicz?

 • student

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2011 17:33 ~student

  ~mika
  Ignorantko, na Centralnym już dawno się pojawiły wraz z remontem.

 • Heh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2011 15:49 ~Heh

  Ciekawym ile niewidomych jeździ metrem, ile nas to kosztowało? I dlaczego poza jednym przypadkiem niewidomi nie wpadają na tory? Omijają metro, czy jednak jakoś dają radę? Ilu widzących wpadło na tory?

  Ot uroki demokracji - tradycyjnie mniejszość dyktuje zasady większości. A większość za to płaci.

 • ?

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2011 15:05 ~?

  Zaraz , zaraz- czy dobrze rozumiem , że to będzie taka zapora , że już inni w tym mniej sprawni ruchowo-mogą mieć problemy? Boję się

 • Jamal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2011 14:41 ~Jamal

  Proszę Wszystkich o sprawdzenie jak ten problem rozwiązano w Szanghaju!! http://www.wired.com/autopia/2008/05/suicide-prevent/

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »