Informacje

28.08.2014 13:37 przejazd przez skrzyżowaniu ul. muranowskiej i andersa

Zakazali skrętu w lewo. "Kierowcy nagminnie łamią przepisy"

SERWISY:

Przy skrzyżowaniu ul Muranowskiej i Andersa stanął znak zakazujący skrętu w lewo. - Samochody jednak wciąż jeżdżą "po staremu" - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl.

Jedną z dróg, które pozwalają szybko dojechać od Wisłostrady do centrum, był przez jakiś czas ciąg:  Konwiktorska, Muranowska i Andersa. Był, ale już nie jest, bo drogowcy skomplikowali kierowcom życie.

Od strony stadionu Polonii stanął znak zakazujący skrętu w lewo w ul. Andersa. Zmieniły się też strzałki na jezdni. Teraz trzeba wjechać w ul. Stawki, zawrócić przy ul. Lewartowskiego i dopiero można pojechać do centrum.

Zakaz dla bezpieczeństwa

Część mieszkańców jest jednak z takiego rozwiązania zadowolona, bo ich zdaniem na skrzyżowaniu ul. Andersa i Muranowskiej, gdzie często dochodziło do stłuczek, będzie teraz bezpieczniej.

Ich obserwacje potwierdza Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich. - Mieliśmy sygnały od policji, że dochodzi tu do wielu niebezpiecznych sytuacji, szczególnie w relacji Muranowska – Andersa – mówi Gałecka. - Żeby poprawić bezpieczeństwo został wprowadzony zakaz. Nie chcemy czekać aż dojdzie do śmiertelnego wypadku – uzasadnia.

"Łamią przepisy"

Jednak na razie znak sobie, a kierowcy sobie. - Samochody wciąż jeżdżą "po staremu" i, pomimo zakazu, skręcają w lewo - mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Podczas każdej zmiany świateł kilku decyduje się na zabroniony manewr - dodaje.

Policja przypomina, że za złamanie zakazu grozi mandat do 500 złotych. – Będziemy kontrolować przestrzeganie przepisów. Na miejsce pojechał patrol - ostrzega Robert Opas z biura prasowego stołecznej komendy.

 

wp/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • MSG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2014 08:04 ~MSG

  Ile czasu obowiązują już zakaz skrętu w lewo z al. KEN w Dzwonniczą mimo to długo nie trzeba czekać aż ktoś będzie skręcał w ten sposób. W niedziele szczególnie. Jednak oczywiście lepiej jest stanąć z fotoradarem przy Multikinie i nie widzieć problemu.

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 19:56 ~kilovolt

  EloTrzyDwaZero~EloTrzyDwaZero

  glupie przepisy nalezy lamac. nie powinno byc za to zadnej kary. policja powinna przeprosic za ten ustawienie tego znaku i wypisac sobie mandat 2x 500zł za głupote

  Ty wiesz kto za co odpowiada? Policja nie stawia żadnych znaków od tego jest ZDM. Trudno jest tu mieć pretensje do policji, która musi pilnować przestrzegania prawa. Pretensje możesz zgłaszać wyłącznie do ZDM-u.

 • społeczniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2014 22:24 ~społeczniak

  Niech Policja wyśle patrol na skrzyżowanie Powstańców Śląskich z wjazdem na osiedle Górce w Warszawie. Pomimo iż od strony Nowego Bemowa przed skrzyżowaniem stoi nakaz jazdy na wprost kierowcy nagminnie skręcają w lewo, utrudniając ruch jadącym prosto.

 • Rafal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 13:39 ~Rafal

  Fakt. Mogli równie dobrze ten znak powiesić 20m nad skrzyżowaniem. Byłby tak samo doskonale widoczny, jak obecnie. Kto wydaje decyzje na takie ustawianie znaków?! Jakiś idiota? Kiedy ci "inteligenci" w końcu się opamiętają?! Znak na znaku, zasłonięty innym znakiem i do tego jeszcze tak wysoko!
  Niedługo kierowcy będą zmuszeni do jazdy z nosem w szybie i patrzeniem w chmury, bo a nóż ktoś tam właśnie znak umieścił i teraz ma pretensje, że kierowcy go nie przestrzegają.

  Podobnie jest na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich ze Spisaka (wjazd do Ursusa). Jadąc od strony Michałowic (zachodniej) światła umieszczone przed skrzyżowaniem widoczne są dopiero z odległości kilku metrów. Praktycznie widzimy je będąc na skrzyżowaniu, gdyż kładka nad ulicą skutecznie je zasłania! Jak by nie można było ich przenieść przed kładkę! Byłoby bezpieczniej. Ale po co?! Lepiej narzekać na kierowców!
  Debilizm jakiś!

 • PanŚwiatełko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 00:43 ~PanŚwiatełko

  Tam w ogóle była nieciekawa sytuacja, bo jednocześnie zapalało się zielone światło dla samochodów jadących od strony Polonii i dla tramwajów skręcających z Andersa w Stawki. Kierowcy twardo szli na czołowe z tramwajem, bo przecież mieli zielone. Motorniczowie też jechali śmiało, bo osobny sygnalizator kierunkowy powinien im gwarantować bezkolizyjne wykonanie skrętu w lewo. Tylko, że nie gwarantował! I tu mam pytanie: jeśli motorniczy albo kierowca popełni błąd w ruchu drogowym, to dostaje mandat, a jeśli doszło do wypadku to idzie pod sąd. Dlaczego więc inżynier, który popełnił ewidentny błąd w organizacji ruchu (nie jedyny zresztą), stworzył zagrożenie w ruchu lądowym i przez szereg lat nic z tym nie zrobił, nie ponosi absolutnie żadnych konsekwencji? Czy to jest zgodne z konstytucją, mówiącą że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa?

 • SERUM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2014 23:51 ~SERUM

  BARDZO DOBRZE DROGOWCY ZROBILI Z TYM ZNAKIEM, DZIKUSY W POSTACI KIEROWCÓW SKRĘCAJĄCYCH Z MURANOWSKIEJ W STAWKI UWAŻALI TYLKO NA TO ŻEBY ZDĄŻYĆ PRZED SAMOCHODAMI JADĄCYMI ZE STAWEK W KIERUNKU WISŁOSTRADY I GNALI OSTRO PRZEZ SKRZYŻOWANIE WJEŻDŻAJĄC BARDZO CZĘSTO NA PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH JUŻ NA ZIELONYM DLA LUDZI. A TAM NP. CHODZĄ DZIECI DO SZKOŁY... I WIELE RAZY MUSIAŁEM COFNĄĆ NOGĘ BO JAKIŚ TŁUK LECIAŁ NA OSTRO. A REJESTRACJA SAMOCHODU NIE MA TU ZNACZENIA. BRAWO DROGOWCY, W KOŃCU KTOŚ POMYŚLAŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ffsg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2014 21:18 ~ffsg


  EloTrzyDwaZero~EloTrzyDwaZero

  glupie przepisy nalezy lamac. nie powinno byc za to zadnej kary. policja powinna przeprosic za ten ustawienie tego znaku i wypisac sobie mandat 2x 500zł za głupote
  antypajac~antypajac
  a jaką proponujesz karę za durne wpisy, takie jak ten twój? od razu proponuję więzienie.  Od kiedy Policja stawia znaki?

 • za moich czasów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2014 21:06 ~za moich czasów


  EloTrzyDwaZero~EloTrzyDwaZero

  glupie przepisy nalezy lamac. nie powinno byc za to zadnej kary. policja powinna przeprosic za ten ustawienie tego znaku i wypisac sobie mandat 2x 500zł za głupote
  antypajac~antypajac
  a jaką proponujesz karę za durne wpisy, takie jak ten twój? od razu proponuję więzienie.


  A za błędy gramatyczne - odłączenie sieci do skończenia gimnazjum (czyli jakieś 15 lat ;-)

 • serio serio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2014 21:03 ~serio serio

  klika~klika

  sprobujcie dojechać od północy pod NFZ na Chałubńskiego. Powodzenia

  Próbuj przed północą. Powodzenia

 • trik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2014 19:45 ~trik

  wz, we, wi, wx...tego wz to jeszcze moge zrozumiec bo wiesniak a reszta? Tak wlasnie jezdzicie Warszawianie, jak reszta Polski, cwaniaki jestescie a wystarczy wam znak postawic albo swiatla wylaczyc to gubicie sie na rondzie jak dzieci we mgle.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »