Informacje

13.03.2013 13:44 Prowokator ze stadionu Polonii

Zakaz stadionowy po szybkim procesie. "Wzniecał agresję kibiców"

SERWISY:


- Dwuletni zakaz wstępu na mecze reprezentacji, ekstraklasy i Ligi Mistrzów oraz osiem miesięcy prac społecznych - taki wyrok usłyszał 28-latek, który podczas meczu Polonii Warszawa z Wisłą Kraków prowokował kibiców do działań zagrażających bezpieczeństwu imprezy.


Podczas sobotniego meczu na stadionie Polonii przy ulicy Konwiktorskiej policjanci zatrzymali sześć osób. Wśród nich był 28-letni Łukasz F.

"Wzniecił agresję kibiców Wisły"

- Podszedł do ogrodzenia oddzielającego sektory z obwiązanymi kolanami szalikiem w barwach Wisły. Po tym zaczął wyzywać kibiców. W końcu zawiesił na ogrodzeniu szalik Wisły. Swoim zachowaniem doprowadził do wzniecenia agresji kibiców Wisły, którzy zerwali łańcuch zabezpieczający bramę i próbowali przedostać się do sektora buforowego - powiedziała w środę PAP podkom. Agnieszka Hamelusz ze stołecznej policji.

Jak dodała, mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych prowokowania kibiców do działań zagrażających bezpieczeństwu tej imprezy.

Skazany w trybie przyspieszonym

We wtorek śródmiejski sąd skazał mężczyznę w trybie przyspieszonym. - Łukasz F. przez najbliższe dwa lata nie obejrzy na żywo żadnego meczu polskiej reprezentacji, ekstraklasy i Ligi Mistrzów, zarówno w Polsce jak i za granicą. Dodatkowo mężczyzna został skazany na 8 miesięcy ograniczenia wolności, polegającej na nieodpłatnej, kontrolowanej pracy społecznej przez 24 godziny w miesiącu - dodała Hamelusz.

Wyroki sprawach pozostałych osób mają zapaść w najbliższym czasie. Zatrzymani nie zastosowali się do poleceń pracowników ochrony meczu i dopuścili się znieważenia policjantów czuwających nad bezpieczeństwem kibiców przyjezdnych.

Do trzech lat więzienia

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych stanowi, że osoba wdzierająca się na teren, na którym rozgrywane są zawody sportowe, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 3 lat. Kodeks karny przewiduje też karę pozbawienia wolności do lat 3 za publiczne znieważenie grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej. Dopuszczalny okres, na jaki można wymierzyć zakaz stadionowy, wynosi od 2 do 6 lat. Za wniesienie materiałów pirotechnicznych na teren imprezy masowej i posługiwanie się nimi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

PAP//b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »