Informacje

23.09.2013 07:45 budowniczowie metra pokazują zdjęcia

Zajrzyj do środka stacji
metra Dworzec Wileński

SERWISY:


W weekend mieszkańcy mogli zajrzeć do budowanych stacji ONZ i Stadion Narodowy, ale budowniczowie metra pochwalili się także zdjęciami przystanku powstającego na placu Wileńskim.

Robotnicy zajęli się już m.in. ostatnimi elementami korpusu stacji - wykonano strop górny, który powstał dokładnie w miejscu, w którym dotychczas przebiegała al. Solidarności. Prace te musiały być prowadzone etapami.

Prace przy wejściach

"Poniżej wykonanej płyty górnej rozpoczęliśmy wykop podstropowy. Dziś jest już on na ukończeniu i wylewana jest brakująca sekcja chudego betonu pod płytę fundamentową" – informuje spółka AGP Metro, która buduje podziemną kolejkę w stolicy.

W części przy centrum handlowym wykonywana jest właśnie przedostatnia sekcja płyty fundamentowej. Pracownicy wykonali także wykop pod konstrukcję schodów w północnej części placu, a przy wschodniej płytę fundamentową. Z kolei w wejściu pod cerkwią (wejście zachodnie) wykonano płytę denną.

Prace murarskie i tynkarskie

"Tymczasem na poziomie -1 zarówno korpusu stacji, jak i samych torów odstawczych, trwają prace wykończeniowe. Jeszcze do niedawna podziwiać mogliśmy otwartą przestrzeń tej kondygnacji – teraz widać już ustawione z bloczków ściany działowe, które wyodrębniły przestrzeń techniczną oraz usługową wewnątrz obiektu. Realizujemy prace murarskie i tynkarskie, malujemy ściany oraz wylewamy posadzki. Wykonywane są również podłogi podniesione w pomieszczeniach technicznych, a w części stacyjnej trwa montaż drzwi, układanie płytek gresowych i instalacji wodno-kanalizacyjnej z wentylacyjną" – wyliczają wykonawcy.

Mieszkańcy na budowie

W sobotę 600 osób zwiedzało budowane stacje metra Stadion i Rondo ONZ. Zainteresowanie było tak duże, że kolejna okazja na niezwykłą wycieczkę będzie 5 października.


ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2013 15:45 ~Jasiek

  @ up - Marudzisz jak stara baba - klasycznie po polsku. A za rok będziesz 4x dziennie śmigał po peronach zadowolony, że na głowę nie pada i masz jak dojechać do centrum. Ale pewnie też będziesz marudził, że tłok...

 • Realista_Praga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2013 12:53 ~Realista_Praga

  Metro niech przestanie uskuteczniać propagandę sukcesu, a w końcu niech zakończy prace i zlikwiduje te GETTO przy placu wileńskim!!!
  Ludzom już żygać się chce na te metro.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »