Informacje

26.06.2014 15:29 BYLIŚMY TAM Z KAMERĄ

Zajrzyj do ruin Polleny
na Pradze Północ

SERWISY:

Fabryka Polleny pamięta XIX wiek. Przetrwała dwie wojny, czasy komunizmu, a dziś jest zabytkiem, który popada w ruinę. Zobacz jak wewnątrz wyglądają niedostępne na co dzień zabudowania przy ul. Szwedzkiej.

>>CZYTAJ O PRZYSZŁOŚCI FABRYKI. JEST SZANSA, ŻE UDA SIĘ JĄ URATOWAĆ<<

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • xp123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2014 23:38 ~xp123

  jaka inwestycja dająca miejsca pracy dla ludzi pracy powstała w ostatnich 15 latach w Warszawie - żadna Spiżarnia słoikowa rośnie a potem slamsy i głód

 • ibinka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2014 14:38 ~ibinka

  Też miałam tam praktyki robotnicze przed studiami, ale w roku 1979. Zbierałam z taśmy świeżo pomalowane tubki do kremu i upychałam do pudełek. Ogromny hałas. Praca na 3 zmiany. Jedna przerwa 15 minutowa. Motto: doceń studenciku, że możesz się uczyć, a jak nie chcesz to wyladujesz w takiej fabryce na dłużnej niż miesiąc....

 • Wartości

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2014 10:12 ~Wartości

  Raul~Raul

  tyle zostaje z przedsiębiorstw po rządach solidaruchów - komuna budowała 40 lat, złodzieje zgnoili wszystko przez 20 - sukces !!!!

  Nie wspomnę już o oddaniu wszystkiego co się da w obce ręce : Poszły banki, fabryki, zakłady przetwórcze i wiele znanych polskich firm, o czym nie wiemy. A wszystko zostało utopione w przepastnych dziurach budżetowych, wygenerowanych przez nieudolne rządy w Wolnym Kraju.

 • Tomasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2014 09:23 ~Tomasz

  Stare fabryki mogą w ogóle nie odpowiadać współczesnym sposobom produkcji, organizacji, transportowi, ustawieniu ciągów i linii produkcyjnych, wielkości maszyn, magazynom.
  W tych murach nie zapewni się odpowiedniej organizacji produkcji, straty czasu na transporcie między poszczególnymi cyklami produkcyjnymi mogą spowodować, że towar będzie o 10-20% droższy co czyni go niekonkurencyjnym.
  Często taniej jest budynek postawić od nowa niż remontować stary. Tak też zrobił Opel w NRD w Eisenach, postawili nowe hale obok tych w których produkowano Wartburgi.

 • marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2014 09:00 ~marek

  To była najpierw fabryka Schyta . Póżniej nazywała się Uroda w dalszej kolejności pollena . Kolonie jak pisze jeden z poprzedników nie wiem jakie były ale wypoczynek dla młodzierzy w Parteczynach mile wspominam .I na koniec nie zapomnę deputatu jaki przynosił mój tata, były to szare mydła na których z jednej strony był naois SCHYT( nie wię czy właściwie piszę ) a z drugiej strony nazwa Biały Jeleń .Może to mydło nie było luksusowe ale do prania było idealne i nikt nie dostawał uczulenia , a jak trochę poleżało to do prania tarło się go na tarce by móc wsypać do pralki Frania lub z zegarem Światowit . Najgorsze to było dymienie z konina widoczne zwłaszcza zimą na swieżym sniegu . Mieszkałem nie opodal , ul. Stolarska na wprost piekarni

 • Katamaran

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2014 08:49 ~Katamaran

  blady~blady

  Taką fabrykę żeby doprowadzić do ruiny żal serce ściska

  Nie tylko tę fabrykę doprowadzono do ruiny. Na Woli nie ma śladu po takich fabrykach jak Nowotko, Kasprzak, Waryński, Polam, ZREMB i wielu innych. I jest tu się z czego cieszyć ?

 • zbizar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2014 07:11 ~zbizar

  OKAM CAPITAL prosperuje na rynku deweloperskim od 2004 roku, kiedy to powstała Okam Sp. z o.o.

  Kapitał jest w posiadaniu wysoko wykwalifikowanych specjalistów, posiadających bogate doświadczenie w realizacji projektów mieszkaniowych w Polsce, Izraelu i na Cyprze - Arie Korena oraz Eran Ilana. Wiedza oraz wieloletnia praktyka zespołu zarządzającego pozwalają nam finalizować każdy projekt sukcesem.

  A dzięki udanym inwestycjom Okam zyskał miano lidera pośród firm deweloperskich.

 • Chemia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 22:34 ~Chemia

  Mało kto pamięta, że mieściła się w tym budynku fabryka Pulsa, znana w Polsce i na świecie, szczególnie z mydeł. Komuna zrobiła z tego dobry zakład produkcji chemikaliów, skąd wychodziły zupełnie udane produkty : Proszki do prania, kosmetyki, mydła i chemia domowa. Nowe czasy obeszły się z zabytkową fabryką jak ze wszystkim, co ma tradycję i dorobek. Doprowadzono do dekapitalizacji budynku, a teraz chcą go ratować. Za późno.

 • misiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 19:55 ~misiek

  mój Tata tam pracował. 45 lat przy chemii. nie dożył emerytury. ale dobrze, że nie dożył tej rujnacji. a tak nawiasem mówiąc: niby taka w latach 70 - 80, bogata firma ale kolonie organizowała - bele jakie, choć po latach się miło wspomina

 • lisio szczwany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 19:12 ~lisio szczwany

  Dobry materiał dla Tube Raiders:D

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »