Informacje

18.08.2012 15:00 zmiany na Powiślu

Zagubieni na objazdach.
"W poniedziałek będzie Armagedon"

SERWISY:

Pierwszy dzień z objazdem zamkniętego tunelu Wisłostrady nie należy do najłatwiejszych. Kierowcy gubią się i łamią przepisy. - W weekend jest mały ruch, ale w poniedziałek rano może tu być Armagedon - przestrzega Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl

Największy kłopot sprawia kierowcom skrzyżowanie ul. Ludnej z Wisłostradą. To w tym miejscu zaczyna się objazd zamkniętego tunelu.

„Stoją i się zastanawiają”

Ludną można pojechać prosto w stronę ul. Solec. Do tego przeznaczony jest jeden pas. Kierowcy, którzy chcą wjechać na objazd, mają do dyspozycji trzy pasy ruchu. - I tutaj się gubią bo nie wiedzą, że muszą wjechać na jezdnię, która kiedyś służyła do jazdy w przeciwnym kierunku - relacjonuje Marcinczak. - Oznakowanie jest bardzo dobre, ale kierowcy nie wiedzą, co mają zrobić. Zatrzymują się i zastanawiają - dodaje.

Sytuację pogarszała w sobotę rano źle działająca w tym miejscu sygnalizacja świetlna. - Nagle wszyscy kierowcy i piesi mieli czerwone światło - wyjaśnia Marcinczak.

Duże zmiany...

Wraz z wprowadzeniem objazdów na kierowców czekają zmiany przy moście Poniatowskiego. - Kierowcy nadal mogą wjechać na most jadąc Wisłostradą w stronę Żoliborza, w stronę centrum lub Pragi Północ. Nie mogą jednak zawrócić na ślimaku w stronę Mokotowa - informuje Marcinczak.

Kierowcy, którzy zjeżdżając z mostu chcą pojechać w stronę Żoliborza, mają do dyspozycji pas na zawrotce, która kiedyś służyła do jazdy w przeciwnym kierunku.

Na całej długości Wybrzeża Kościuszkowskiego na wysokości Centrum Nauki Kopernik wprowadzono zakazy zatrzymywania się.

... i łamanie przepisów

Czy to z nieuwagi, czy z jazdy na pamięć kierowcy notorycznie łamią przepisy. Nasz reporter wymienia kilka miejsc, gdzie „nie widzieli” znaków. - Na skrzyżowaniu Wisłostrady z ul. Ludną nie można zawracać w stronę Mokotowa. Kierowcy i tak zawracają. Jadąc ul. Ludną w stronę Wisłostrady można skręcić tylko w prawo, kierowcy skręcają mimo to w lewo.

Reporter informuje również o dwóch miejscach, w których kierowcy jadą pod prąd.  – Na fragmencie Wisłostrady, który teraz służy tylko do jazdy w stronę Żoliborza, kierowcy jechali w stronę Mokotowa i skręcali w prawo w ul. Ludną.

Podobna sytuacja jest na ulicy Jaracza, która stała się teraz jednokierunkową w stronę Wisłostrady, kierowcy i tak jeżdżą po staremu, czyli w stronę ul. Solec.

JAK JECHAĆ?

Objazd zamkniętego tunelu Wisłostrady został wprowadzony z piątku na sobotę w nocy. Do dyspozycji kierowców są dwa, a nawet trzy pasy ruchu. Kierowcy na wysokości ul. Ludnej wjeżdżają na jezdnię Wisłostrady „pod prąd” i jadą nią, wzdłuż Centrum Nauki Kopernik i BUW-u, a kilkadziesiąt metrów przed skrzyżowaniem z ul. Karową zjeżdżają na właściwą jezdnię.

W niektórych miejscach drogowcy musieli na nowo położyć asfalt. Na wysokości ul. Jaracza pracownicy konsorcjum budującego II linię metra zerwali kostkę brukową. Między tunelem a ul. Karową na czas objazdów w jezdnię zamienił się częściowo pas zieleni.

Objazd w kierunku Mokotowa zostanie wprowadzony w nocy z niedzieli na poniedziałek. Poprowadzony będzie ulicami  Karową, Browarną, Topiel, Kruczkowskiego do ul. Ludnej. Wszystkie te ulice będą jednokierunkowe.

Przyczyna: wyciek pod Wisłostradą

W nocy z poniedziałku na wtorek na budowanej stacji Powiśle II linii metra, doszło do wycieku pod tunelem Wisłostrady. Na budowę dostała się nie tylko woda, lecz także piasek.

Tunel oraz most Świętokrzyski zostały zamknięte dla ruchu. Obecnie nadal zamknięty jest fragment Wisłostrady.

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2012 07:28 ~kierowca

  A GDZIE PORZĄDNA MAPKA Z OZNACZENIEM KIEUNKOWOŚCI ???

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2012 17:57 SEBBAX

  objazd w kierunku Wilanowa to LIPA - jakiś mocno niedouczony człowiek go wprowadził:
  1. Ulica Dobra jest ciagle dwukierunkowa, a powinna byc na czas objazdu jednokierunkowa
  2. Swiatła przy ul. Tamka nie sa przestawione i blokuja 'stopuja' ruch na objezdzie
  3. brak zwezenia na Wisłostradzie - trzy pasy tuz przed skretem schodza w zasadzie w jeden - a mozna bylo zrobic to stopniowo...

  jechałem tam wczoraj koło 19 i był korek - nie chce nawet myslec co bedzie sie działo jutro... drogowcy po raz kolejny dali ciała !!!

 • powiślak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2012 17:27 ~powiślak

  fajnie ale parkuje tam ford na niemieckich tablicach od wiosny 2011 i nie wiedzą co z nim zrobic.z mostu Poniatowskiego można zjechać z obu kierunków ale wjechać tylko od czerniakowa bo z Ludnej nie ma skrętu w lewo tylko nakaz w prawo !!!

 • kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2012 15:42 ~kasia

  o matko jechalam dzisiaj w strone mokotowa,oznaczenie objazdu-koszmarne,korek,nie wyobrazam sobie normalnego dnia w tej okolicy.

 • Ant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2012 14:16 ~Ant

  Szukacie tutaj piątego dna, ale go nie ma. Objazd powinien być zrozumiany przez każdego kto jeździ po Warszawie. I nie tylko. Wystarczy spojrzeć na mapki TVNWarszawa i wszystko jasne. Pod prąd? Głupich nie sieją, sami się rodzą. Nie napiszę gdzie.

 • zagubiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2012 14:15 ~zagubiony

  Czy jadąc mostem Poniatowskiego z Pragi, uda mi się wjechać na objazd Wisłostrady w stronę Zoliborza?

 • Ant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2012 14:10 ~Ant

  Jak tu się zgubić??? W stronę Żoliborza starą trasą a w stronę Wilanowa objazdem przez Powiśle. Proste jak drut.I gdzie tam pod prąd? Imbecyle?

 • Jarosław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2012 13:23 ~Jarosław

  Wszystkiemu winien Tusk.

 • DONALD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2012 12:51 ~DONALD

  TuSk~TuSk

  Żyje się coraz lepiej.

  jak PiS dojdzie do władzy to nic niebędą budować i remontować poza pomnikami smoleńskimi!

 • ObywatelX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2012 12:48 ~ObywatelX


  dosia~dosia

  dobrze że jest filmik, wszystko jasne i dobrze oznakowane, wystarczy patrzeć na znaki na jezdni, jeszcze pls o intruktaż jak wrócić na mokotów
  sąsiad~sąsiad

  a na co wracac? sąśiad węcej z twoją żoną się pobawi!

  Ale boli wieśniaków boli, kasa jest i będzie a ty na ziemniakach się nie dorobisz :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »