Informacje

30.06.2013 17:21 spore utrudnienia

"Zagraża pieszym i samochodom". Remont wiaduktu na Łopuszańskiej

Rozpoczął się remont wiaduktu drogowego nad torami WKD w ciągu ul. Łopuszańskiej. 1 lipca kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia w ruchu.

- Stan południowego wiaduktu drogowego nad torami WKD w ciągu ul. Łopuszańskiej zagraża bezpieczeństwu samochodów i pieszych – informuje Zarząd Dróg Miejskich. Właśnie dlatego konieczny jest jeszcze jeden remont na ciągu Łopuszańska – Hynka – Sasanki. Tym razem chodzi o przeprawę stacją Warszawskiej Kolei Dojazdowej "Warszawa Raków". Wykonawca wygrodził już plac budowy. Pojawiło się też oznakowanie w związku z wyłączeniem przeprawy z ruchu.

Remont do połowy września

W ramach prac zostanie wymieniona nawierzchnia na całej szerokości wiaduktu, wymiana będzie izolacja, deski gzymsowe oraz przeprowadzona będzie naprawa schodów, łącznie z wymianą balustrad prowadzących z poziomu peronów WKD na poziom peronów przystanków autobusowych na wiadukcie.

Projekt czasowej organizacji ruchu przewiduje wyłączenie wiaduktu południowego z ruchu pojazdów i pieszych. Ruch samochodowy w kierunku Mokotowa zostanie przeniesiony na wiadukt północny, gdzie kierowcy będą mieć do dyspozycji po dwa pasy w jednym kierunku (patrz obrazki). Linia WKD będzie funkcjonować bez większych przeszkód. Roboty potrwają do połowy września, wykona je firma Skanska za 2,3 mln zł.

Zmiany w komunikacji

Od 1 lipca w związku z remontem południowego wiaduktu nad torami WKD w ul. Łopuszańskiej linia 401 będzie kursowała według specjalnego rozkładu jazdy, a w wariantowych kursach zostanie skierowana na skróconą trasę z pętli WKD RAKÓW do pętli METRO SŁUŻEW. Pierwsze zmiany zostały wprowadzone 28 czerwca, o godz. 23.30, kiedy zostało zawieszone funkcjonowanie przystanku WKD RAKÓW 01 (do odwołania).

Od 1 lipca, od początku kursowania linii dziennych, autobusowa linia 401 w godzinach szczytu, będzie kursowała również na skróconej trasie: WKD RAKÓW 51 – jezdnia boczna ul. Łopuszańskiej – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – al. Wilanowska – al. Lotników – al. KEN – METRO SŁUŻEW 03 (przystanek dla wysiadających) – al. KEN – BACHA 01 (przystanek techniczny) – al. KEN – zawrotka przy P+R METRO URSYNÓW – al. KEN – METRO SŁUŻEW 02 (przystanek dla wsiadających) – al. Lotników – al. Wilanowska – Marynarska – Sasanki – Hynka – Łopuszańska – boczna jezdnia ul. Łopuszańskiej – Równoległa – WKD RAKÓW 51.

We wszystkich kursach na trasie linii 401 jako "warunkowy" będzie obowiązywał przystanek PRZEDPOLE 01. Zostanie uruchomiony przystanek WKD RAKÓW 51, zlokalizowany przy ul. Równoległej, pod wiaduktami w ul. Łopuszańskiej, obowiązujący jako końcowy dla linii 401 (w kursach skróconych).

W WEEKEND ROZPOCZĘŁO SIĘ RÓWNIEŻ WYBURZANIE ESTAKAD NA TRASIE ŁAZIENKOWSKIEJ:

lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • trzys6

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2013 13:16 ~trzys6

  Jechałem wczoraj wyremontowanym wiaduktem nad WKD i zastanawiam się jak wykonawca to zrobił że na wiadukcie pozostał stary diurawy asfalt.

 • kowal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 08:30 ~kowal

  Następny dzień i znów armageddon.

  Autobus ze "starego" Ursusa do stacji benzynowej NESTE jedzie 70 minut. Po 90 minutach jeszcze nie dotarł do skrzyżowania Alej z Łopuszańską.

  Gratulacje dla Ratusza za zatwierdzenie planu remontów bez uwzględnienia faktu, że alternatywna droga do al. Karkowskiej przez Opacz jest zamknięta o miesiąc dłuzej niż planowano.

 • asdf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 00:12 ~asdf

  Kazdy niech wysle list, maila do urzedu, do jakiegos kola poselsliego, prasy itp. Posty uja znaczą!

 • III

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 20:49 ~III

  też piechotą~też piechotą

  co trzeba mieć w głowie żeby wiedząc co się dzieje siedzieć 2 godziny w autobusie zamiast przejść ten kawałek ?
  pierwszy raz tędy jechaliście ?

  Dokładnie. Ja na wyjazd z Niedźwiadka mam system. Najpierw w 187 Nowolazurową mijam sobie lewoskręt z Dzieci Warszawy, potem na Zapustnej wyskakuję z autobusu i na piechotkę w 15 minut jestem już w okolicach węzła, i spokojnie można sobie wsiadać w autobus przy zajezdni, albo nawet już za węzłem. Z reguły w czasie takiego spacerku mijam 2-3 kolejne autobusy stojące w korku. Szkoda życia na siedzenie 2 godziny w autobusie na odcinku 1-2 km.

 • popo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 20:04 ~popo

  trewq~trewq

  Jeszcze tylko dodam, zeby zylo sie lepiej zastawiony betonowymi zaporami jest skrzyzowanie Poczty Gdanskiej z nowolazurowa. Dodam, ze calkowicie gotowe.

  Oj tam oj tam...No to co, że gotowe? Ładne takie, nowe, nieuzywane - po co ma sie zakurzyć... A serio - Strabag ponoć gromadzi papiery niezbędne do oddania do ruchu. Ciekawe ile mu to zajmie... Naprawdę jasny szlag może człowieka trafić

 • popo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 19:48 ~popo

  lila~lila

  Tylko czekac az zamkna ryzowa i kleszczowa

  Ryżowa i Kleszczowa to dopiero w przyszłym roku, ale za to w bonusie od 20 lipca zamknięta Świerszcza i zwęzona Globusowa... A co tam - rozgrzebmy kolejne...

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 18:32 ~nick

  Bartek~Bartek

  Jak powrót do domu przez wiadukt?

  O 16:35 od strony Centrum jak w niedzielę o 9:00 :-)

 • też piechotą

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 18:21 ~też piechotą

  co trzeba mieć w głowie żeby wiedząc co się dzieje siedzieć 2 godziny w autobusie zamiast przejść ten kawałek ?
  pierwszy raz tędy jechaliście ?

 • lila

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 17:44 ~lila

  Tylko czekac az zamkna ryzowa i kleszczowa

 • Bartek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 17:30 ~Bartek

  Jak powrót do domu przez wiadukt?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »