17.08.2013 17:14 KS Łomianki - Polonia Warszawa

Zadyma na meczu
w Łomiankach

SERWISY:

W 38. minucie pseudokibice wdarli się na boisko i przerwali IV-ligowy mecz KS Łomianki z Polonią Warszawa. Gospodarze prawdopodobnie zostaną ukarani walkowerem.

- Mamy informację od delegata meczu, że zawody zostały przerwane przy stanie 2:0 dla Polonii.

To efekt m.in. czterokrotnego wywieszenia transparentu z obraźliwym napisem pod adresem drużyny gości. Poza tym kibice rzucali petardy hukowe pod nogi piłkarzy wykonujących aut, a jeden z nich wbiegł z trybun na boisko. To miejscowi fani, ale sądząc po okrzykach - sympatyzujący z Legią - powiedział PAP Mirosław Starczewski, wiceprezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej ds. licencji i bezpieczeństwa.

5 osób zatrzymanych

- Do 38 minuty byliśmy świadkami sportowej atmosfery, wtedy to mecz został przerwany przez przedstawiciela PZPN. Potrzebna była nasza interwencja - poinformował na antenie TVN24 Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji. - Grupka pseudokibiców wbiegła na murawę. Zatrzymanych zostało 5 osób. Na szczęście nie było rannych. Gdyby mecz odbył się do końca, moglibyśmy mówić o pełnym sukcesie – mówi Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji.

- Większość zarzutów dla zatrzymanych będzie dotyczyć napaści na funkcjonariuszy - dodał w rozmowie z PAP i nie wykluczył kolejnych zatrzymań.

Walkower dla Polonii?

Polonia po niespełna 15 minutach prowadziła 2:0 po golach Jacka Kosmalskiego i Michała Strzałkowskiego. Taki wynik utrzymał się do momentu przerwania meczu. Jak powiedział po spotkaniu trener Polonii Piotr Dziewicki, klub otrzyma najprawdopodobniej za ten mecz walkower.

- Osoby trzecie wcale niezorientowane na klub z Łomianek, popsuły święto na Mazowszu. Prawdopodobnie będzie walkower, wygramy ten mecz 3:0. Dzięki temu, że Polonia gra w IV lidze, poziom rozgrywek mógłby być podniesiony. Sponsorzy również by się zainteresowali wszystkimi drużynami. Szkoda, że sami sobie podcinamy gałąź, na której siedzimy. Kibice nie zdają sobie z tego sprawy - powiedział Dziewicki.

Apel burmistrza

Władze Łomianek ostrzegały przed sobotnim  meczem. Burmistrz wystosował nawet specjalny apel do mieszkańców miasta. Prosił w nim o skrócenie działalności sklepów znajdujących się w pobliżu stadionu, a także o zabezpieczenie posesji, mienia i zabranie samochodów znajdujących się w okolicy.

Po tym, jak zapadła decyzja o degradacji Polonii Warszawa z ekstraklasy i dopuszczeniu Czarnych Koszul do rozgrywek IV ligi, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej ze względu na bezpieczeństwo umieścił Polonię w grupie północnej. Tym sposobem Czarne Koszule praktycznie nie będą grały z zespołami z Warszawy ani jej okolic, co w dużej mierze pozwoli uniknąć spięć z fanami Legii. Drużyna KS Łomianki, jako jedyny zespół z grupy północnej mecze rozgrywa tak blisko, zaledwie kilka kilometrów od Warszawy.

zdjęcia na stronie głównej: Bartłomiej Zborowski /PAP

lata/PAP//ec

• antycwel

zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 13:23 ~antycwel

Lukas~Lukas

Najprościej byłoby zamknąć klub z K6 i po problemie ;)

a w ryja chesz?

• anty dres

zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 13:22 ~anty dres

Polo~Polo

anty dres: choćby tobie gnoju pisałem swoje przemyślenia żeby takiemu palantowi odświeżyć umysł! A poza tym o tej porze co ty geniuszu pisałeś to się śpi, a nie buszuje w internecie!

No tak,teraz to już na pewno jestem za tym ,żeby odłączac przygłupóe od internetu.Poza tym gamoniu,że ty chodzisz spac ze swoimi kurami zaraz po dobranocce ,to już twoja sprawa,ty geniuszu intelektu i logiki :D

• Dzik

zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2013 16:43 ~Dzik

Proszę o sprostowanie. Kibice Legii nie przyjechali z Warszawy.

• ja wiem

zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2013 13:40 ~ja wiem

KARA?!! kara to będzie dla klubu który został nie był niczemu winien!!!!!!

• trolololo

zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2013 08:35 ~trolololo

Fly~Fly

No niestety, może jedno miasto, ale jeśli już to klubów parę. Tak na marginesie, to jak Polonia w Warszawie zaczynała, to o Legii nikt nawet nie słyszał, nawet jej matka w ciąży nie była.

nie ważne jak sie zaczyna tylko jak sie kończy. polonia dług na długu, dwa dobrze funkcjonujące kluby pogrzebane a i tak skończyło sie na IV lidze. w ogóle powinni rozwiązać ten śmieszny klubik bo to kompromitacja dla całej piłkarskiej społeczności. wujek Boniek pomógł i tylko dlatego istniejecie

• Fan

zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2013 23:03 ~Fan

31.08.2013 Polonia gra w Raciążu. W przeciwieństwie do Łomianek Raciąż jest świetnie przygotowawny do tego meczu i zmiecie z powierzchni ziemi zaróno Polonusów jak i Legiusów.

• bkk

zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2013 21:46 ~bkk

Bardzo ciekawe, tylko że informacje zawarte w tym artykule to nieprawda... Byłam na tym meczu i nie został on przerwany, bo ''pseudokibice wdarli się na boisko", tylko przez to, że nie chcieli zdjąć wulgarnego plakatu. Weszli oni na boisko już po tym, jak mecz został przerwany. Szkoda, że taki portal jak tvnwarszawa tak luźno trzyma się faktów :(