Informacje

02.11.2013 19:50 Do Północnego w korkach, przy Bródnowskim bez problemów

Zaduszki przy cmentarzach.
Tłoczno, ale bez incydentów

SERWISY:

Tłoczno, ale poważniejszych incydentów. W sobotę wiele osób wybrało się na stołeczne nekropolie. Wokół Cmentarza Północnego utworzył się spory korek. Spokojniej było w okolicach Cmentarza Bródnowskiego.

RELACJA Z SOBOTY:

18:33 Jutro na stołeczne ulice wyjedzie 25 cmentarnych linii autobusowych i 2 tramwajowe. Kursować będą w godzinach 9.00-17.00, zaś linie C11, C12 i C90 z ulic zjadą o 18.00.

Specjalne linie tramwajowe "C" zabiorą podróżnych w godzinach 7.00-19.00.

ZTM przypomina, że 3 listopada Punkty Obsługi Pasażerów na stacjach metra Młociny, Plac Wilsona i Ratusz Arsenał będą czynne w godzinach 9.00- 17.00. Z usług POP-u na Lotnisku Chopina będzie można skorzystać od godziny 7.00 do godziny 20.00.

3 listopada odwiedzającym groby pomagać będzie ponad 80 informatorów ZTM. Ich dyżur potrwa od 9.00 do 17.00.

17:51 Stołeczna policja informuje: Na ulicach wokół cmentarzy jest spokojnie. Nie odnotowano żadnych kolizji, ani wypadków.

16:36 Jak informuje ZTM w rejonie cmentarzy Bródnowskiego oraz Starych Powązek jest spokojnie. Autobusy linii cmentarnych kursują bez problemów.

16:32 Ruch na Pułkowej jest już mniejszy. Można swobodnie poruszać się w okolicach Cmentarza Północnego. Korek tworzy się już tylko od strony Łomianek.

16:10 Na Starych Powązkach trwa kwesta na rzecz ratowania zabytkowych grobowców. - To bardzo szczytna akcja. Warto to robić, bo przecież to jest tak piękny cmentarz, że aż milo popatrzeć - podkreśla aktor Marian Opania.

15:50 ZTM przypomina, że linie cmentarne, poza C11, C12 i C90, kursują dziś do godziny 18:00

15:04 Tak po godzinie 14:00 wyglądały okolice Cmentarza Bródnowskiego:

14:44 Korki tworzą się również w okolicach Powązek. - Zator tworzy się na ulicy Słomińskiego przed rondem Radosława - informuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

14:39 Sprawdź jak dojechać na Cmentarz Bródnowski.

14.34 Na Cmentarz Bródnowski komunikacja miejsca kursuje ze wszystkimi miejscami siedzącymi zajętymi oraz kilkunastoma miejscami stojącymi. Ruch jest "umiarkowany" - podaje z kolei ZTM.

14:26 Bez utrudnień również na dojeździe do Cmentarza Bródnowskiego od strony ronda Żaba - podaje reporter tvnwarszawa.pl.

14:03 Tak po godzinie 12:00 wyglądała sytuacja w okolicach Cmentarza Północnego:

 

13:57 Nasz reporter pojawił się w okolicach Cmentarza Bródnowskiego. Jak relacjonuje, od strony Św. Wincentego i Matki Teresy z Kalkuty ruch samochodów odbywa się płynnie. Objazdy nie powodują utrudnień.


13.33 Linie cmentarne kursują do godziny 18.00, z wyjątkiem linii C11, C12 i C90, które będą dostępne do około godziny 20.00. Specjalne linie tramwajowe C będą kursowały do godziny 19.00.

Zobacz wszystkie zmiany w komunikacji od 1 do 3 listopada.

13.20 ZTM podaje: w rejonach cmentarzy Wawrzyszewskiego i Wolskiego ruch odbywa się bez utrudnień. Autobusy zapewniają wygodny transport pomiędzy nekropoliami.

Sprawdź, jak dojechać na Cmentarz Wolski.

Sprawdź organizację ruchu wokół Cmentarza Wawrzyszewskiego.

13.04 Jak informował już przed południem reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, policja starała się rozładować ruch, ale przed 13.00 Pułkowa i Wóycickiego w stronę nekropolii były nadal zakorkowane.

Dużą popularnością cieszą się linie cmentarne. Autobusy podjeżdżają co kilka minut i zabierają pasażerów, dzięki temu nie trzeba podróżować w tłoku. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, najchętniej pasażerowie korzystają z linii C27 (na trasie: Królewska - Cm. Bródnowski).

Wielu pasażerów jadących na Cmentarz Północny dojeżdża metrem do Młocin i dalej autobusem, bezpośrednio pod cmentarz.

Zamknięte ulice

Kierowcy jadący samochodami na największą stołeczną nekropolię muszą pamiętać, że niektóre ulice na Bielanach są zamknięte:

ul. Arkuszowa od ul. Estrady do ul. Wólczyńskiej;

ul. Wólczyńska od ul. K. Wóycickiego do al. W. Reymonta;

ul. T. Nocznickiego od ul. Wólczyńskiej do J. Kasprowicza;

ul. Opłotek; ul. Palisadowa; ul. K. Wóycickiego w okolicy bramy głównej.

CZYTAJ WIĘCEJ O DOJEŹDZIE NA CMENTARZ PÓŁNOCNY - KOMUNIKACJĄ i SAMOCHODEM.

Tak w piątek wieczorem wyglądał ruch wokół tej nekropolii:

bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Azq1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2013 09:24 ~Azq1

  Ja również zrezygnowałem 1 listopada z dojazdu samochodem. Autobusem bardzo dobrze się jechała.
  Natomiast 2 XI pojechałem autem... O dziwo jechałem ok. 13 i miałem dobrą drogę. Miejsce również znalazłem bardzo dobre :)

 • wek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2013 23:12 ~wek

  hahahaha nie ma korków, bo kmiotki jedzą kiełbaski z fyteczki. Za rok jeszcze dojdzie browarek :D

 • Drakoni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2013 20:38 ~Drakoni


  Zgrzyt~Zgrzyt

  A ja komunikacją miejską dojechałem w 5 minut od Metra Młociny. Brawo Pani Hanno, świetna organizacja dojazdów dla komunikacji miejskiej!
  Warsaw fan~Warsaw fan

  ha ha ha chyba pani Hanna pożyczyła ci swój helikopter :D

  Tak się składa, że pewnie też bym od Metra w tyle dojechał, gdyby akurat nie przytrzymała nas przejeżdżająca lokomotywka. Dojazdu do samego Metra nie liczę, ale komunikacją miejską też nie był czymś uporczywym.
  Za to jak potem spojrzałem na wisłostradę..najwyraźniej nadal zbyt wielu współwarszawiaków uznaje za szszyt sprytu władowanie się na trasę do najgorszego miejsca kochanym autkiem jak najwcześniej - tak jak wszyscy inni.
  Możecie sobie narzekać, ale samiście sobie winni - miasto zrobiło co mogło, żeby przekonać was, że to nie ma sensu - od wysokich opłat parkingowych po zablokowane dojazdy - i dać Wam wzorową alternatywę. Ale kierowcy "wiedzą lepiej".

 • słoik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2013 18:03 ~słoik

  i bardzo dobrze stać warwśioki w korkach hhehehe.Zawsze mnie cieszy jak stoicie w korkach hehheheh

 • eMM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2013 17:35 ~eMM

  ~Vpw
  Ten rok na polnocnym jest najgorszy. Policja dala ciala. Pozostawienie dwoch dojazdow do cmentarza i zablokowanie kilku ulic tylko dla komunikacji miejskiej spowodowaly korki po 7-8 km.

  A sposob kierowania ruchem obserwowany wczoraj to jest radosna tworczosc. No i parking za 8 zl co powoduje ze jak juz ktos podjedzie to sie za chwile wycofuje.


  Od wielu lat organizacja ruchu przy Północnym jest taka sama i ja od kilku lat korzystam tylko z komunikacji miejskiej. I tak dzisiaj też ok. południa wsiedliśmy całą rodziną w Metro na Imielinie, miejsca siedzące prawie pusty skład. Ok półgodziny do Młocin, 100m piechotą do pryzstnku C09 który odjeżdżał co dosłownie 2 minuty jak tylko cokolwiek miejsca siedzące się zapełniły. Pod prawie samą Bramę główną jechał nie więcej jak 10 minut. W sumie od wyjścia z domu na Cmentarz 55 minut.
  Ktoś napiszę że samochodem taniej ... no to policzmy.
  Samochodem: ode mnie z domu 25km czyli w dwie strony 50km, ostrożnie licząc 4l paliwa po 5,50 = 22zł plus parking 8 równe 30zł.
  Metrem: Ja kupiłem sobie dobowy bilet 15zł. Dziecku też dobowy ulgowy: 7,50. Zona ma miesięczny ale załóżmy że nie miała - dodajmy 15zł. Drugie dziecko jeszcze nie płaci. Razem 37,50. Kupując bilety 60minutowe wyszłoby 32zł. Czli dokłądnie to samo co samochodem a dużo mniej stresu i wygodniej.

  M.

 • pasażerka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2013 17:35 ~pasażerka

  Moim zdaniem ZTM się spisał bardzo dobrze. Jak co roku zresztą. Nie było żadnych problemów z dojazdami na cmentarze. Od lat korzystam z linii cmentarnych we Wszystkich Świętych. Kilka lat temu zachciało mi się tyłek samochodem podwieźć... Koszmar. Nie warto. Śmieszyły mnie wypasione fury stojące po rowach, żeby zaoszczędzić na parkingu.

 • vpw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2013 16:01 ~vpw

  Zgrzyt~Zgrzyt

  A ja komunikacją miejską dojechałem w 5 minut od Metra Młociny. Brawo Pani Hanno, świetna organizacja dojazdów dla komunikacji miejskiej!

  No to masz dobrze. Bo ja przy metrze nie mieszkam a pożal-się-boże P&R nie nadają się do tego aby tam parkować, bo są już w centrum miasta. Świetnie że jest komunikacja miejska, ale liczba samochodów w Warszawie świadczy o tym, że jej MIESZKAŃCY chcą w inny sposób dojeżdżać do domów, sklepów i pracy. Świetnie, że komunikacja miejska jest promowana, ale jeśli dzieje się to w sposób zły, to jaki jest w tym sens.

  Ja na ten cmentarz jeżdżę od lat 20tu i takiego syfu jak w tym roku z dojazdem po prostu nie było.

 • Non omnis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2013 15:38 ~Non omnis

  Proponuję zainteresować się czasem nowym miejskim cmentarzem w Antoninowie. Mieści się kawałek za Warszawą, w bardzo ładnej okolicy, w otoczeniu lasków brzozowych. Jest tam na razie jeszcze dość pusto, nie ma tłumów ani żywych, ani nieboszczyków. Dzisiaj na przykład nie było tam prawie nikogo.

 • Warsaw fan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2013 15:16 ~Warsaw fan

  Zgrzyt~Zgrzyt

  A ja komunikacją miejską dojechałem w 5 minut od Metra Młociny. Brawo Pani Hanno, świetna organizacja dojazdów dla komunikacji miejskiej!

  ha ha ha chyba pani Hanna pożyczyła ci swój helikopter :D

 • Piter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2013 15:15 ~Piter

  Vpw~Vpw

  Ten rok na polnocnym jest najgorszy. Policja dala ciala. Pozostawienie dwoch dojazdow do cmentarza i zablokowanie kilku ulic tylko dla komunikacji miejskiej spowodowaly korki po 7-8 km.

  A sposob kierowania ruchem obserwowany wczoraj to jest radosna tworczosc. No i parking za 8 zl co powoduje ze jak juz ktos podjedzie to sie za chwile wycofuje.

  Balagan, kasa i parowki. To takie nowe swieto zmarlych.

  Zgadza się! Ja bym dodał jeszcze do tego wate cukrową, jak na odpuscie. Od 3 lat jeżdżę na ten cmentarz, albo przed 1 albo po pierwszym listopada, żeby nie miec stycznosci z tłumami motłochu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »