Informacje

22.04.2013 21:08 Burmistrz Ursynowa stawia ultimatum

"Żądamy zmiany szkodliwych decyzji Gronkiewicz-Waltz"

SERWISY:

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział wzywa Hannę Gronkiewicz-Waltz do wycofania się z podwyżek cen biletów w komunikacji, zmniejszenia opłat za wywóz śmieci oraz zaprzestania cięć w oświacie. Stawia ultimatum: jeżeli to się nie stanie, Warszawska Wspólnota Samorządowa będzie chciała przeprowadzić referendum w sprawie odwołania prezydent.

- Mamy wrażenie, że pani prezydent coraz bardziej oddala się od mieszkańców Warszawy. Pozwala by urząd stał się koalicją samodzielnych księstw. Przestała panować nad sytuacją – powiedział burmistrz Ursynowa Piotr Guział w czasie briefingu prasowego Warszawskiej Wspólnoty

Samorządowej.

Chcą zmiany "szkodliwych decyzji"

Dodał, że z badań przeprowadzonych przez organizacje społeczne wynika, że większość warszawiaków opowiada się za referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz- Waltz.

Zapowiedział jednak, że jest to środek ostateczny i do końca trzeba rozmawiać, dlatego WWS stawia prezydent ultimatum. – Chcemy, by do 16 maja pani prezydent przygotowała na sesję rady miasta projekty uchwał, które zmienią jej szkodliwe dla warszawiaków decyzje – powiedział Guział.

Wspólnota skoncentrowała się na trzech obszarach. Domaga się cofnięcia podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej. Dlaczego? – Podwyżki miały poprawić komfort jazdy, a za podwyżkami idą radykalne cięcia w komunikacji miejskiej. Na to nie ma zgody. Jedno albo drugie – powiedział Guział.

"Niech prezydent to przemyśli"

Drugą sprawą, jakiej domaga się WWS jest obniżenie opłat za  wywóz śmieci. – Nie rozumiemy, czemu mieszkańcy domków jednorodzinnych mają płacić tak drakońskie opłaty. Teraz płacą kilkanaście zł, a będą płacić 89 zł bez względu na liczbę mieszkańców – mówił Guział. Zaznaczył, że ta decyzja jest oderwana od rzeczywistości.

- Żądamy wycofania się z tak wysokich opłat za śmieci – mówił Guział. Nie dodał jednak, o ile miałyby być obniżone. Ma o tym zdecydować Hanna Gronkiewicz–Waltz. – Niech to przemyśli – mówił Guział.

Trzecim punktem w ultimatum WWS było wycofanie się zaleceń biura edukacji w sprawie cięć.  - Od początku kadencji władze Warszawy w sposób bezpardonowy obchodzą się z oświatą. Na tym cierpią nauczyciele, pracownicy, czy pedagodzy – mówił Guział i dodał, że burmistrzowie dzielnic zostali wezwani do radykalnych cięć w oświacie.

- Na to nie ma zgody – mówił burmistrz. Dał prezydent 3 tygodnie na przemyślenie żądań Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Powiedział, że oczekuje od Hanny Gronkiewicz Waltz powołania okrągłego stołu organizacji społecznych, które zabierały głos w sprawie przywołanych problemów.

lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wasza Hania GW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2013 00:20 ~Wasza Hania GW

  Ale o co chodzi? Przecież ja nie jeżdżę autobusami? A i tak stać mnie na bilety bo dobrze zarabiam i przyznaję sobie nagrody! A kto zarabia mniej to jego wina!

 • SLY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2013 21:43 ~SLY

  JESTEM Z PANEM GUZIAŁEM,CZAS NA NOWE ZMIANY,A NIE TYLKO PODWYŻKI I PODWYŻKI DLA I TAK JUŻ CORAZ BIEDNIEJSZYCH MIESZKAŃCÓW WARSZAWY.

 • Grzyb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2013 20:20 ~Grzyb


  tomi~tomi

  kolejny oszołłom, który pod publiczkę żąda obniżek cen..Bilet miesieczny jest droższy 10 zeta..ciekawe tylko za co kupowac nowe tramwaje i autobusy, kiedy dochody miasta obnizyły się o 30%. Janosikowe nas trzepie, słoiki nie płaca podatków. Najlepiej żeby wróciła komuna i wszystko było znów za darmo w jakości mozambiku !!
  Emerytka~Emerytka


  dokładnie, dlatego tak się motłochowi podoba komuch Guział

  Ty, emerytko, udaj się tam, gdzie twoje miejsce, czyli do Radia Maryja. Rydzyk cię utuli.

 • Nowa nadzieja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2013 20:17 ~Nowa nadzieja


  LUK~LUK

  Jestem za nawet pół dnia postoje w kolejce zeby tylko móc coś podpisać!!!
  Emerytka~Emerytka


  najpierw poćwicz bo krzyżyka nie przyjmą


  Eee, nie ! Kolejek raczej nie będzie, bo referendum rozłoży się n.p. na trzy dni. Już szykujcie długopisy !

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2013 19:55 ~Paweł

  Nareszcie, w końcu ktoś zauważył to co było widać już od dawna. HGW nigdy nie szanowała swoich mieszkańców ona tylko realizuje swoje cele, chce przejść do historii jako wielki budowniczy po trupach. Nie obchodzi ją to czy mieszkańcy tego chcą czy nie i czy chcą aby odbywało się to w taki sposób i takim kosztem. To, że przy dużych inwestycjach można więcej zarobić na prawo i lewo jest oczywiste i jasne.

 • Emerytka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2013 19:08 ~Emerytka

  LUK~LUK

  Jestem za nawet pół dnia postoje w kolejce zeby tylko móc coś podpisać!!!


  najpierw poćwicz bo krzyżyka nie przyjmą

 • Tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2013 18:58 ~Tom

  Na co czekac zrobmy REFERENDUM jak najszybciej, z kazdym dniem tak chora kobieta coraz bardziej zatruwa nam krew i uprzyksza zycie. Natychmiast ja odwolac i do BUFETY w IZRAELU niech wraca tam jej miejsce !!!.

 • gargamel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2013 18:40 ~gargamel

  Korki w całej W-wie, ciągłe remonty w tych samych miejscach (np. w maju 2011 r. zakończono remont torowiska przy Targowej, a od października 2011 r. rozpoczęto budowę metra- i teraz mamy rozkopane torowiska przy Różyckim, które było remontowane w V 2011 r.). To są stracone miliony!!!Podwyżki podatku od nieruchomości, woda, bilety, a teraz odpady. Czas na zmiany

 • adi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2013 17:41 ~adi

  Jestem w 100% za.......

 • grey

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2013 17:25 ~grey

  Podatek od luksusu~Podatek od luksusu

  Trawestując błyskotliwe powiedzonko samej Bufetowej, taki prezydent w dużym mieście w środku Europy, to LUKSUS.Zbędny luksus.


  Świetne! " taki prezydent w dużym mieście w środku Europy, to LUKSUS. Zbędny luksus. " Warto było by to powiedzieć Bufetowej!
  Mam nadzieję, że do niej jakoś dotrze.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »