Informacje

28.08.2017 10:20 Kostka granitowa

Zaczął się remont Krakowskiego Przedmieścia. Autobusy na objazdach

SERWISY:


W poniedziałek rano rozpoczął się remont nawierzchni na Krakowskim Przedmieściu. Ulica została zamknięta dla ruchu, a autobusy skierowano na objazdy. Zmiany będą obowiązywać do końca września.

Prace będą dotyczyły odcinka od Nowego Światu do Królewskiej, ale w pierwszym etapie robotnicy wzięli się za najbardziej wyeksploatowane fragmenty Krakowskiego Przedmieścia: w rejonie pomnika Mikołaja Kopernika i w zatokach autobusowych przy Uniwersytecie Warszawskim.

Potwierdził to reporter tvnwarszawa.pl, który w poniedziałek udał się na Krakowskie Przedmieście. - Prace ruszyły. Rozpoczęto od zatoki autobusowej na wysokości Krakowskiego Przedmieścia numer 7, nieopodal skrzyżowania z Królewską - powiedział Artur Węgrzynowicz.

Dalsze remonty, jak zastrzegają pracownicy z Zarządu Dróg Miejskich, będą uzależnione od warunków pogodowych.

Na jezdni pojawi się nowa nawierzchnia z kostki granitowej o wymiarach 15 na 30, na 18 centymetrów, w kolorze szarożółtym. Z kolei w zatokach kostka granitowa będzie jasnobeżowa. Podbudowa - zarówno jezdni, jak i zatok - zostanie wykonana z betonu.

Autobusy na objazdach

W związku z pracami, od 28 sierpnia do 30 września ulica Krakowskie Przedmieście na odcinku Królewska - Świętokrzyska została zamknięta dla ruchu. Autobusy są kierowane na trasy objazdowe. Utrudnienia dotyczą linii E-2, 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 oraz N44.

E-2: w kierunku pętli PŁOCKA-SZPITAL. Zaczyna trasę od skrzyżowania Nowy Świat i Świętokrzyska. Potem jedzie ulicami: Świętokrzyska - Mazowiecka - Królewska i dalej swoją trasą. Natomiast w kierunku pętli WILANÓW zaczyna przejazd od skrzyżowania pl. Piłsudskiego/Królewska i dalej jedzie Królewską - Mazowiecką - Kredytową - Jasną - Zgoda – Krucza – Al. Jerozolimskie - Bracka - pl. Trzech Krzyży i dalej swoją trasą.

102, 105: w kierunku pętli MŁYNÓW i OS.GÓRCZEWSKA jedzie od skrzyżowania Świętokrzyska/Nowy Świat. Pojem ulicami: Świętokrzyska - Mazowiecka - Królewska i dalej swoimi trasami. Natomiast w kierunku pętli PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA i BROWARNA, startuje od skrzyżowania Królewska/Mazowiecka, a potem kieruje się na ulice: Mazowiecka – Kredytowa - Jasna - Świętokrzyska i dalej swoimi trasami.

111: w kierunku pętli ESPERANTO, od skrzyżowania Nowy Świat ze Świętokrzyską, a potem ulicami: Świętokrzyska - Mazowiecka - Królewska - pl. Piłsudskiego i dalej swoją trasą. Zaś w kierunku pętli GOCŁAW, od skrzyżowania pl. Piłsudskiego/Królewska: Królewska - Mazowiecka - Kredytowa - Jasna - Zgoda - Krucza - Al. Jerozolimskie i dalej swoją trasą.

Linie 116, 180, 222, 503: w kierunku pętli CHOMICZÓWKA, BIELAŃSKA i KONWIKTORSKA jadą od skrzyżowania Nowy Świat i Świętokrzyska, a dalej: Świętokrzyska - Mazowiecka - Królewska - Krakowskie Przedmieście i potem swoimi trasami. Natomiast w kierunku pętli WILANÓW, SPARTAŃSKA i NATOLIN PŁN., jeżdżą od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście i Królewska, a potem: Królewska - Mazowiecka - Kredytowa – Jasna - Zgoda – Krucza - Al. Jerozolimskie - Bracka - pl. Trzech Krzyży i dalej swoimi trasami.

128, 175: w kierunku pętli PL.PIŁSUDSKIEGO, od skrzyżowania Nowy Świat/Świętokrzyska: Świętokrzyska - Mazowiecka - Królewska - pl. Piłsudskiego i dalej swoimi trasami. Zaś w kierunku pętli SZCZĘŚLIWICE i LOTNISKO CHOPINA, od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/Królewska: Królewska - Marszałkowska - Al. Jerozolimskie i dalej swoimi trasami.

Linie  178, 518, N44: w kierunku pętli KONWIKTORSKA, NOWODWORY i ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ  jeżdżą od skrzyżowania Świętokrzyska i Mazowiecka, a dalej pojadą ulicami: Mazowiecka - Królewska - Krakowskie Przedmieście i potem swoimi trasami. Zaś w kierunku pętli PKP URSUS i DW.CENTRALNY, od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/Królewska: Królewska - Mazowiecka – Kredytowa - Jasna - Świętokrzyska i dalej swoimi trasami.

Przejście chodnikami jest cały czas możliwe, zaś na chodnikach pomiędzy pomnikiem Mikołaja Kopernika, na wysokości Oboźnej a Królewską wprowadzono możliwość jazdy rowerem (ciąg pieszo-rowerowy).

"Wyeksploatowany odcinek"

Dwa lata temu remont przeszedł odcinek Krakowskiego Przedmieścia od Królewskiej do Senatorskiej. Teraz miasto bierze się za kolejny fragment.

"To mocno wyeksploatowany odcinek" - przyznają urzędnicy. "Przyczynił się do tego m.in. większy niż zakładano ruch pojazdów, w tym autobusów komunikacji miejskiej. Duże znaczenie miała też intensywniejsza eksploatacja drogi w związku z budową w tym rejonie II linii" - wyjaśniają.

Prace, które właśnie się rozpoczęły zostały poprzedzone analizą mającą rozstrzygnąć, jakie roboty są konieczne, aby wyremontowana nawierzchnia była bardziej odporna na zużycie. Wykonał ją Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

"Zbadaliśmy też stan nawierzchni i podbudowy jezdni. Dzięki temu opracowana została technologia, zapewniająca większą trwałość kamiennej nawierzchni jezdni. Warto dodać, że podobna, trwalsza technologia zostanie wykorzystana podczas rozpoczynającej się wkrótce modernizacji ulicy Miodowej i pl. Krasińskich" - wyjaśniają pracownicy ZDM.

Nowym Światem w jedną stronę

Oprócz Krakowskiego Przedmieścia, rozpoczęto również na Nowym Świecie, gdzie wyremontowane będą zatoki autobusowe przy Foksal i przy Ordynackiej. Na potrzeby tych robót jezdnia w rejonie przystanków została zwężona, a na odcinku pomiędzy rondem de Gaulle’a i Świętokrzyską  obowiązuje jeden kierunek ruchu - w stronę Krakowskiego Przedmieścia.

Objazd w przeciwnym kierunku został poprowadzony ulicami: Jasną - Zgoda - Bracką i Kruczą.

kw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 21:39 ~Edek

  Coroczny remont Krakowskiego przedmieścia.

 • pewnie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 18:48 ~pewnie

  pis będzie montował barierki na stałe i 10 pomników smoleńskich

 • warszawianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 18:20 ~warszawianin

  kostka za PRL wytrzymała przed i po kilkadziesiąt lat. Może redaktor napisze ile razy partacze zleceni przez ratusz wymieniali kostkę na Krakowskim Przedmieściu. Chyba 5 razy. Moze NIK przyjrzy się tym firmom zlecającym przez ratusz. i czy po poprzednim partactwie naprawili za własne pieniądze a nie znów podatnika. Moze znów potrzeba komisji ws niegospodarnosci w ratuszu.

 • pigwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 14:46 ~pigwa

  Kto kogo~Kto kogo

  A którędy przemaszeruje impreza cykliczna w celu modlitewnym ?

  Przeniesie się przed dom gnoma tam jest szeroka ulica.

 • wwww

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 14:21 ~wwww

  szkoda, że nie do placu Zamkowego

 • Podfruwajka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 14:05 ~Podfruwajka

  Misha~Misha

  A cały czas słyszymy od władz miasta że to ciężarówki niszczą ulice i wyszło szydło z worka że jednak autobusy mają swój spory udział w niszczeniu ulic... Może warto jednak pomyśleć o ulicach o większej nośności...

  Akurat wyjątkowo w tym przypadku SZYDŁO nie zawiniła, bo ona się przemieszcza tylko Casą

 • Remont cykliczny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 14:03 ~Remont cykliczny

  A nie można było tak od początku, ? Po co były te wszystkie prowizorki, rozjeżdżane co dwa lata ? Prawdę mówiąc i to co ma być teraz, nie gwarantuje trwałości, bo tam jest za wąsko, więc komunikacja musi jeździć częściej.

 • gaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 13:43 ~gaga

  a tu dzieci i młodziez do szkół, ludzie do pracy, a mieszkancy okolic to juz w ogole mają prze......ane. Najpierw metro rozwaliło okolicę na parę lat, potem pol roku zamknięci w weekendy.....brawo!!!

 • Kto kogo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 13:29 ~Kto kogo

  A którędy przemaszeruje impreza cykliczna w celu modlitewnym ?

 • astro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 12:08 ~astro

  Kto bogatemu zabroni?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Czasami samochody się psują i odmawiają posłuszeństwa - wiadomo. Najczęściej zepsute auta się naprawia i znowu można nimi jeździć. Niekiedy zdarza się,... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »