Informacje

30.04.2014 17:56 Absurdy rekrutacyjne

Zabraknie miejsc dla 6-latków?
"To jakaś pomyłka"

SERWISY:

Setki dzieci z obowiązkiem szkolnym nie przyjęto do żadnej ze szkół w Warszawie - informuje TokFm. Rodzice są załamani, a urzędnicy z Wilanowa przekonują, że w systemie rekrutacyjnym może być błąd.

Jak podaje radio, w samym tylko Wilanowie przewidziano dla dzieci w pierwszych klasach 400 miejsc, a w jednej szkole odrzucono 190 nazwisk. - To nie oznacza jednak, że te dzieci nie dostały się do innych szkół - zaznacza Katarzyna Pienkowska z biura prasowego ratusza.

Rodzice, z którymi rozmawiali dziennikarze radia, przekonywali, że ich pociechy nie zostały przyjęte nawet do szkoły w rejonie.

Błąd w systemie?

- To musi być jakaś pomyłka. Przecież sześciolatek z obowiązkiem szkolnym musi iść do szkoły! - mówi w rozmowie z radiem Pienkowska.

Z kolei urzędnicy z Wilanowa przyznają, że ten problem występuje też w innych dzielnicach. Prawdopodobnie system nie potraktował wniosków dla dzieci z rejonu priorytetowo, miał też przyjmować je tylko do wyczerpania limitu miejsc.

Ale decyzje o utworzeniu dodatkowych klas jeszcze nie zostały podjęte. Do tego dziecko z rejonu musi być przyjęte.

Co będzie dalej?

Urzędnicy uspokajają. - To dopiero wstępny etap rekrutacji - mówi Elwira Wiechecka, rzecznik prasowy Wilanowa. Dodaje, że urzędnicy zbiorą dodatkowe informacje o zainteresowaniu i będą weryfikować dane.

A czy nie dało się tym problemom zapobiec? - Ten stres jest faktycznie niepotrzebny. Nie chcę tu wskazywać winnych, ale zapewniam, że w czerwcu ta sytuacja już się na pewno wyjaśni. Wszystko dlatego, że do 6 czerwca rozpatrzone mają być odwołania, zwolnione miejsca zajęte przez dzieci, które dostały się gdzie indziej, i - przynajmniej w teorii - mają zostać otwarte dodatkowe klasy - mówi dziennikarzom Wiechecka.

kś/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tyż

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2014 09:18 ~tyż


  Pan~Pan

  Nie ma miejsc ale za to jest tęcza.
  Ursynowiak~Ursynowiak


  Nie ma jak populizm. Pewnie za te 100 - 120 tys. złotych wydane na tęczę można by ze cztery szkoły wybudować... Apeluję o trochę zdrowego rozsądku!

  Może by wystarczyło żeby jednej nie likwidować?

 • Kościelny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2014 20:35 ~Kościelny

  Należy natychmiast powołać dla tych dzieci szkoły przykościelne!

 • obiektywny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2014 12:07 ~obiektywny

  dalej głosujeic na klakierów tuskusia i żydówę bufetową to napewno będzie lepiej, nauczycieli zwolnią wszystkich a dzieci starsze będą uczyć młodesze, powrócimy do epoki kamienia bo wszyscy zachwyceni fontanną, tęczą itp., nie patrzą realinie jak się kradnie pieniądze podatnika

 • rozdzic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2014 23:20 ~rozdzic

  28 kwietnia zostałem powiadomiony, że ELEKTRONICZNY SYSTEM NALICZANIA nie zakwalifikował moje dziecko jako jedne z wielu do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej nr 312 na Gocławiu jak również do żadnego innego pomimo, że mieszkam i jestem zameldowany na tej samejulicy gdzie znajduje się szoła. Chcę dodać, że kilkoro dzieci zostało pozytywnie zweryfikowane i sie dostało. Jak jest to mozliwe ? Czy system nalicza bezbłednie. W tej Szkole nic nie wiedzą i nie chcieli nam pomóc byliśmy zbyci i odesłani do Szkół na Mokotowie. Co mamy zrobić?

 • AAAa1111

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2014 21:20 ~AAAa1111

  Jest kilka instytucji zajmujących się poprawą stanu edukacji w Polsce. Jedną z nich jest chociażby IBE (instytut badań edukacyjnych). Zapraszam każdego zainteresowanego na zapoznanie się z działalnością takowych grup "pseudo naukowców". To właśnie ci ludzie starając się w baardzo nieudolny sposób starają się zmieniać świat...

 • WAWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2014 17:50 ~WAWA

  ZLIKWIDOWAĆ NARÓD POLSKI I NIE BĘDZIE PROBLEMU. DZIAŁANIA W TYM KIERUNKU SĄ JUŻ MOCNO ZAAWANSOWANE.

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2014 14:18 ~abc

  Problem polega na tym, że moja córka ma 8 lat i nie może być przyjęta do szkoły podstawowej na Żoliborzu, ponieważ z braku miejsc. Natomiast chciałam podkreślić, że w tej chwili ma zaliczoną zerówkę przedszkolną i szkolną. Jestem ciekawa do ilu lat można chodzić do zerówki.

  Bożusia.

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2014 11:30 ~karol

  Trzeba bylo wiecej szkol zlikwidowac wy nieudaczniki z ratusza

 • RozdrabniaczNaDrobne

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.05.2014 18:48 ~Rozdrabnia…

  II zmianowa szkoła to bardzo dobry pomysł. W mojej szkole ten pomysł się niestety nie przyjął. Tym sposobem na w-fie sala była do dyspozycji 5 klas jednocześnie, ale po 16 jak kończyliśmy zajęcia stała pusta. Po za tym dzieci pracujących rodziców tak czy siak siedzą w szkole od 7-19 więc naprawdę im nie robi różnicy o której godzinie będzie matematyka:/

 • Ursynowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.05.2014 17:05 ~Ursynowiak  Pan~Pan

  Nie ma miejsc ale za to jest tęcza.
  Ursynowiak~Ursynowiak


  Nie ma jak populizm. Pewnie za te 100 - 120 tys. złotych wydane na tęczę można by ze cztery szkoły wybudować... Apeluję o trochę zdrowego rozsądku!
  Tysiąc szkół~Tysiąc szkół

  Coś tanio liczysz za te szkoły. Prawda, że HGW marnuje kasę na tęczę, ale wybudowanie szkoły kosztuje dużo więcej. Jednak wyposażyć porządnie szkołę za takie pieniądze na pewno by się dało.


  To był sarkazm. Populistyczne jest wytykanie pod artykułem o braku miejsc w szkołach kosztów budowy instalacji artystycznej, jakby zrezygnowanie z budowy tęczy miało rozwiązać problem konieczności otwierania nowych szkół.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »