Informacje

28.06.2019 18:56 Nieletni podejrzany o zabójstwo kolegi w szkole

Zabójstwo w szkole. Sąd zdecydował
o obserwacji psychiatrycznej Emila B.

SERWISY:

W piątek sąd zdecydował o poddaniu obserwacji psychiatrycznej nieletniego Emila B., podejrzanego o zabójstwo kolegi w szkole w Wawrze - poinformował sędzia Marcin Kołakowski, rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Sędzia Kołakowski przekazał, że Emil B., który 10 maja śmiertelnie ranił nożem kolegę w szkole, odbędzie czterotygodniową obserwację w ośrodku psychiatrii sądowej dla nieletnich. - Biegli zwrócili się do sądu i zasugerowali zasadność poddania Emila B. pogłębionej obserwacji psychiatrycznej - dodał.

"Nie mają ze sobą kontaktu"

15-letni Emil B. przebywa w schronisku dla nieletnich. Umieścił go tam praski sąd rodzinny. Dzień po tragedii sąd zdecydował o przekazaniu sprawy prokuraturze.

W maju Kołakowski informował, że do sądu wpłynęło zażalenie obrońcy na tą decyzję. Potem przekazał, że zażalenie złożyła także matka chłopaka. Najprawdopodobniej zażalenia te będą rozpatrywane jednocześnie.

W sprawie zabójstwa w szkole w Wawrze oprócz Emila B. zatrzymano jeszcze czworo innych nieletnich. Wszyscy zostali umieszczeni w schroniskach. - Każda z tych osób znajduje się w innej placówce, nie mają ze sobą kontaktu - informował Kołakowski.

W połowie maja prokuratura skierowała wniosek o sądzenie trojga z zatrzymanych nastolatków jak dorosłych. Chodzi o dwóch 15-letnich chłopaków i 15-letnią dziewczynę.

Sąd powołał w tej sprawie biegłych psychiatrów.

Sprawę wyjaśnia prokuratura

Czwarty zatrzymany to 14-latek. Według przepisów, nie może być sądzony jak dorosły. W jego przypadku prawdopodobnie postępowanie będzie się więc toczyło przed sądem dla nieletnich. Śledczy nie zdradzają na razie roli zatrzymanych osób. Ale jak się nieoficjalnie dowiedział tvnwarszawa.pl, policja podejrzewa, że mogli nakłaniać Emila B. do zabójstwa.

16-letni Kuba zmarł w piątek 10 maja po tym, jak w szkole im. Króla Maciusia I w warszawskim Wawrze zaatakował go nożem inny uczeń - piętnastoletni Emil B. Zadał 16-latkowi sześć ciosów nożem. Sprawę wyjaśnia prokuratura i specjalna grupa powołana w Komendzie Stołecznej Policji.

Uroczystości pogrzebowe zmarłego ucznia odbyły się 16 maja na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim.

O tragicznym zdarzeniu informowaliśmy na tvnwarszawa.pl w maju:

PAP/em/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Winny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2019 21:14 ~Winny

  Zero tolerancji dla winnego

 • leon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2019 00:28 ~leon

  lil jak będziesz miała dzieci w co watpie zobaczymy czy jeżeli twoje dziecko cos zrobi nawet najgorszego to je zostawisz. jeżeli tak myślisz jak piszesz ze to zle ze matka jest za synem nawet jeżeli zrobil cos strasznego. to jest wlasnie matka i nie ważne co się dzieje jest zawsze za swoim dzieckiem. ale skad ty możesz wiedzieć co znaczy slowo rodzic. i czy znasz wykladnie slowa kryminalista. jesteś po prostu zwykly pustak.

 • Lil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2019 14:52 ~Lil

  A "mądra" mamusia jeszcze się odwołuje? Żeby któregoś dnia nie zadźgał jej, skoro tak jej zależy na tym, żeby synek kryminalista i socjopata był na wolności. Pozbawił życia drugiego człowieka, dzieciaka, a przy okazji jego rodzinę, bo bliscy tego chłopaka będą cierpieć już zawsze.

 • loew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2019 12:03 ~loew

  No i się zaczyna szukanie furtki.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »