Informacje

25.06.2018 19:36 start 7 lipca

Ząbkowska: zamkną dla kierowców, otworzą dla mieszkańców

SERWISY:

 

Koncerty Sidneya Polaka czy zespołu Beltaine Improved, warsztaty robienia zabawek, potańcówka urodzinowa i wiele innych wydarzeń odbędą się w ramach Festiwalu Otwarta Ząbkowska.

- Angażujemy różne dyscypliny sztuki. Odbędą się koncerty, wystawy, warsztaty dla dzieci. Po raz trzeci organizujemy silent concert, czyli koncert na słuchawkach, wystawy sztuki, tworzenie wielkoformatowego obrazu - powiedział na konferencji prasowej organizator festiwalu, dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak.

W weekend otwierający wydarzenie Sidney Polak wystąpi na koncercie "Silent Sidney". - Cała publiczność będzie słuchać koncertu w słuchawkach - zapowiedział muzyk. - Pominęliśmy instrumenty akustyczne, nie będzie nawet gitary akustycznej. Ze sceny będzie tylko słychać mój głos, a wszystkie inne instrumenty: perkusja, klawisze będą elektroniczne. Gitara będzie elektryczna, ale bez pudła, więc nie będzie taka głośna - dodał.

Do września

Wydarzenia festiwalowe będą odbywać się w weekendy: 7-8 lipca, 21-22 lipca, 4-5 sierpnia oraz od 24 sierpnia do 2 września. W tym czasie ulica Ząbkowska stanie się sceną dla różnorodnych działań społeczno-kulturalnych.

W dni powszednie odbędą się wydarzenia towarzyszące, np. Wielki Antykwariat Winyli i Książek, stand-upy oraz koncerty.

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski powiedział, że organizatorom zależało, aby program artystyczny nie był tylko dla tych, którzy odwiedzają Pragę, ale żeby dotyczył również jej mieszkańców.

Podczas festiwalu odbędą się wydarzenia literackie m.in. spacer, warsztaty poetyckie oraz tradycyjnie - otwarty slam (pojedynek) poetycki. Przewidziane są również wydarzenia dla dzieci m.in. warsztaty sztuki użytkowej oraz warsztaty tworzenia zabawek kenijskich.

Artyści i rzemieślnicy zaprezentują swoje wyroby w Otwartej Strefie Twórców. Dzieci i dorośli będą mogli stworzyć wielkoformatowy obraz "Praska Kolorowanka" pod okiem artysty Kuby Janysta.

Jak poinformował pełnomocnik do spraw rewitalizacji Jacek Grunt-Mejer, przez całe wakacje ulica Ząbkowska będzie zamknięta dla ruchu pojazdów.

Festiwal Otwarta Ząbkowska organizowany jest przez Teatr Powszechny w Warszawie we współpracy z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi (Stowarzyszeniem Hokuspokus, Warszawskim Bractwem Bartnym, Stowarzyszeniem My, Fundacją Zmiana).

>> ZOBACZ CAŁY PROGRAM <<

PAP/kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Krzysztof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2018 20:43 ~Krzysztof

  Wielu mieszkańców stolicy bierze udział w tym festiwalu. Sam mimo, że mieszkam w innej części stolicy chętnie tam zaglądam. Uważam, że OZ to mega fajna alternatywa dla innych imprez i miejsc w stolicy które znam już bardzo dobrze. Liczę nawet na zimowo świąteczną odsłonę i mój syn również.

 • sernik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2018 12:18 ~sernik

  Gratuluję pomysłu zamknięcia części ulicy Ząbkowskiej w ciągu tygodnia. w weekendy rozumiem, imprezy itd (chociaż osobiście współczuję mieszkańcom). Proponuję, żeby osoby, które podejmowały decyzję o zamknięciu tego kawałka na całe lato, przejadą się Kijowską w godzinach porannych. Bus pas - super, ale 170 i inne autobusy muszą przejechać Markowską - czyli czytaj "stoją w koreczku i tak". Mam nadzieję, że jeszcze nie jest za późno i decyzja zostanie zmieniona, żeby ta część ulicy była zamknięta tylko w weekendy.

 • aaa222

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2018 16:54 ~aaa222

  TVN CENZURUJE WPISY - spróbuj napisać, że zamknięcie Ząbkowskiej ci nie pasuje, to zablokują

 • MG6

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2018 16:45 ~MG6


  Mieszkanka8w3pa~Mieszkanka8w3pa

  Dlaczego nikt nie zapyta mieszkańców czy chcą cały ten bałagan mieć pod oknami. Wrzaski pijanych przybyszów i brzdękającą muzykę. To nie getto że nie można odpocząć w domu w ciszy tylko być skazanym na to co zgotował nam teatr powszechny. Proponuję zrobić taki bajzel pod teatrem a my jak będziemy chcieli rozrywki to pójdziemy tam.
  MY CHCEMY CISZY I SPOKOJU
  Wawiak~Wawiak  To się wyprowadź do spokojniejszej okolicy, najlepiej na wieś, mieszkając przy ruchliwych lub popularnych ulicach lub miejscach w mieście i to tym bardzie jw. Stolicy Polski nie oczekuj spokoju i ogólnie rozumianej ciszy... miasto ma swoje plusy i minusy.. i to jest właśnie ten minus.

  Sam się wyprowadź - taki z z ciebie warszawiak jak z koziej brody Organy Oliwskie

 • MG6

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2018 16:43 ~MG6

  Strow~Strow

  Poziom komentarzy - dno. Wspaniała impreza jakiej brakowało na Pradze. Przy okazji świetna promocja dzielnicy. Brawa dla organizatorów! Polecam pomieszkać na Pradze, szczególnie w okolicach Ząbkowskiej

 • MG6

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2018 16:41 ~MG6

  Ponownie jak w zeszłym roku- Praga nie dla prażan! zamknięcie tego małego fragmentu Ząbkowskiej powoduje paraliż okolicznych ulic. Jak zwykle decyzję wydali urzędnicy niemający pojęcia, jak się żyje na Pradze! Nieliczący się z faktem, że oprócz artystów (którzy nota bene koło godziny 7-ej rano wykazują zadziwiająco małą aktywność) są ludzie, którzy muszą dowieźć np. dzieci do żłobka czy przedszkola (może warto sprawdzić, gdzie jest jeden z niewielu państwowych żłobków na Pradze-Północ? co państwo na to, urzędnicy?), muszą dojechać do pracy i zająć się takimi właśnie prozaicznymi rzeczami, zamiast uwzniośloną sztuką - w ciągu dnia sprowadzającą się do zwiększenia dostępności ogródków piwnych

 • Do Ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2018 01:13 ~Do Ala

  No gratuluje wyboru spaceru z dzieciakami między pijakami. Bardzo rozsądny wybór. Z dzieciakami to się idzie w miejsca przeznaczone do zabawy dla dzieci.
  No tylko pozazdrościć kreatywności mamie.la

 • Czytelniczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2018 01:05 ~Czytelniczka

  Jak co roku ten sam bajzel. Kupa dziadostwa ,sikające pijaki po bramach i wrzsk. Czy nikt z organizatorów nie pomyślał, że tu też mieszkają ludzie którzy chcą odpocząć po pracy albo się wyspać na rano do pracy?
  Niektórzy pracują i w soboty i w niedzielę.
  Niech organizator teatr powszechny zorganizuje tą jatkę pod swoim oknem.
  Wtedy zobaczymy czy będzie szczęśliwy i wyspany do pracy.

 • Lucynka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2018 23:25 ~Lucynka


  Ala~Ala

  Super, będzie gdzie pójść w lecie z dzieciakami czy znajomymi. Dobrze że powstaje w naszej stolicy coraz więcej takich przedsięwzięć o charakterze rekreacyjnym. Dopiero co słyszałam o budowanym ekologicznym centrum Implant, dziś czytam o tym festiwalu... Cieszy mnie to niesamowicie :)
  Lena~Lena


  Zgadzam się :) Też słyszałam i o Implancie, i o Parku Centralnym ostatnio sporo się mówi... wiadomo, że ludzie mają różne zdania w zależności od opcji politycznej ale dla mnie wszystkie takie przedsięwzięcia są na plus - dla nas wszystkich :)


  Prawda, dla mnie to, że jest coraz więcej miejsc, gdzie można pójść się zrelaksować czy spędzić czas z rodziną to bardzo pozytywne zjawisko. I nie ma co tu mieszkać polityki... Trzymam kciuki za wszelkie przedsięwzięcia typu opisywany tu festiwal, Implant czy Park Centralny. I brawa dla pomysłodawców ;)

 • yd35

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2018 22:46 ~yd35

  Już rok temu zamknęli. Jak było? Każdy pamięta. Dramat drogowy...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »