Informacje

30.11.2011 16:29 "ZTM zachowuje się jak monopolista"

Ząbki bez wspólnego biletu
Wołomin, Zielonka i Kobyłka też

SERWISY:

Koniec jeżdżenia na wspólnym bilecie do Ząbek, a także do Zielonki, Kobyłki i Wołomina. Burmistrz Ząbek wypowiedział porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego. - Nie ugniemy się pod naciskiem monopolisty - powiedział.

- Wypowiedzenie umowy w sprawie współfinansowania wspólnego biletu w przyszłym roku było suwerenną i jednostronną decyzją władz Ząbek - podkreśla w oficjalnym komunikacie Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Zielonka, Kobyłka i Wołomin

Umowa obowiązywać będzie jeszcze przez trzy miesiące. Niestety, w efekcie decyzji burmistrza Ząbek, dostęp do komunikacji stracą też mieszkańcy trzech innych miejscowości. - Jesteśmy zmuszeni wypowiedzieć porozumienia wszystkim pozostałym gminom leżącym przy linii wołomińskiej: Zielonce, Kobyłce i Wołominowi - ostrzega ZTM.

T

o oznacza, że od początku marca przyszłego roku mieszkańcy tych miejscowości nie pojadą pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie biletów Zarządu Transportu Miejskiego.

Krajnow zapewnia jednak, że ZTM wciąż liczy, że "do końca stycznia uda się wspólnie wypracować jak najlepsze dla pasażerów rozwiązanie".

"ZTM to monopolista"

Dlaczego Ząbki podjęły taką decyzję? - Nie podoba nam się postawa Zarządu Transportu Miejskiego. Oni się zachowują jak monopolista - tłumaczy Robert Perkowski, burmistrz Ząbek. - Przypominam, że to my byliśmy współinicjatorami wspólnego biletu kilka lat temu - dodaje.

Według burmistrza. żądania ZTM są jednak nie do przyjęcia. - W tym roku płaciliśmy za pociąg 1 mln 900 tys zł. W przyszłym roku ZTM chce 2 mln 800 tys. To około 5 proc. całego naszego budżetu. Tylko Legionowo płaci więcej od nas za komunikację. I to za co? Za usługi wątpliwej jakości - denerwuje się Perkowski.

Burmistrz Ząbek wylicza też powody, dla których zdecydował się rozwiązać porozumienie. - Do dziś nie możemy się doprosić załącznika z wykazem składów, które mają wozić naszych mieszkańców. Już dziś często zdarza się, że ludzie po prostu nie mieszczą się do pociągów, a w przyszłym roku ma być jeszcze gorzej, bo kolejarze planują jakiś remont – wylicza Perkowski.

Zostają darmobusy

Burmistrz przypomina też, że mieszkańcy wciąż będę mogli korzystać z komunikacji autobusowej. - Oprócz linii ZTM, uruchomiliśmy w tym roku "darmobus". W przyszłym chcemy uruchomić kolejny, który dowiezie mieszkańców do Rembertowa. Tam będą mogli się przesiąść do SKM-ki.

par/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2012 09:21 ~ha

  Zgadzam się z Burmistrzem Perkowskim . Dlaczego Ząbki muszą dokładać za przejazd mieszkańców drugiej strefy biletowej tak kolosalne pieniadze , niech gminy i miasta z tych stref zapłacą za przejazd nie tylko za drugą strefę biletową ale także za przejazd pierwsza strefą biletową z Warszawy do Zabek . Dlaczego Ząbki musza płacić za przejazdy tych mieszkańców z Warszawy .

 • Perkowski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2012 11:16 ~Perkowski

  To dobry pomysł jest niech po prostu nie staje na stacji Ząbek albo niech burmistrz się dogada z Kobyłka,Wołominem i resztą miast.Przez jedno Miasto mają cierpieć wszystkie inne to jakiś żart myślę że pan burmistrz Perkowski straci dużo głosów na pewno mój.

 • pociągitozłokonieczne

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2011 13:17 ~pociągito…

  Jak ząbki są takie mądre to ZTM powinien obciąć bilety tylko na ich odcinku. Osobiście nigdy nie jeżdżę przez stacje ząbki bo uważam że przez rembertów jest wygodniej - mniej ludzi, bezpośrednio do centrum itp. Skoro "dziąsła są takie oporne na swoim niemalże indywidualnym odcinku torów to noze takie rozwiązanie by im pokazało miejsce w szeregu.
  Ewentualnie zawsze pociągi mogą omijać ta stacje i mieć ich głęboko w poważaniu.

  Pozdrawiam wszystkich którzy zapłacą za decyzje wybranków miasta ząbki

 • Ząbki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2011 15:51 ~Ząbki

  Decyzja jak najbardziej słuszna. Nie widzę powodu dlaczego mieszkańcy Ząbek muszą utrzymywać linię DW Wileński-Ząbki w 50%, jeżeli z taboru KM korzystają w 15%. Na stacji w Ząbkach często brakuje miejsca w pociągu. 2 mln 800 tyś. za usługi ZTM to chyba jakaś kpina. Dodatkowo monopolista ukrywa zyski z biletów za linię DW Wileński-Ząbki.
  Bravo P. Burmistrzu

 • niki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2011 11:23 ~niki

  Zapamiętamy to osbie przy najbliższych wyborach...oj zapamiętamy!!!

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2011 08:15 ~Jan

  Dojeżdżam do Zagościńca. Miałem dzięki temu rozwiązaniu dojazd tańszy o połowę. MASAKRA jednym słowem. Niech ci urzędnicy przejadą się do Zagościńca czy innych miejscowości na trasie i zobaczą jak wiele samochodów parkuje przy stacji zamiast jechać i korkować Warszawę. Proponuję stworzyć w internecie PETYCJĘ lub zorganizować akcję na facebooku.

 • ząbkowianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2011 21:38 ~ząbkowianin

  myślę że pan burmistrz Perkowski jak chce dopłacać do darmo busów to niech się rano przejedzie jednym z nich w czasie porannych szczytów a że ten człowiek jest mało słowny to podejrzewam że nie będzie się gniótł w pociągu czy autobusie a zbliża się zima i będzie coraz gorzej piszę tak bo wiem co było w zeszłym roku pozdrawiam wszystkich co to przeżyli.

 • pomysł burmistrza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2011 20:09 ~pomysł burmistrza

  Brawo panie burmistrzu! Pan zaoszczędzi te 900 tys zł, a czy pomyślał Pan ile stracą setki tysięcy ludzi dojeżdżających na całej tej trasie do Warszawy do pracy? A są to przeważnie ludzie, dla których 150 zł stanowi istotną różnicę. Ale co Pana to obchodzi, pana te sprawy nie dotyczą. Mam nadzieję, że kiedyś będą, bo będziemy to Panu pamiętać.

 • jojo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2011 14:09 ~jojo

  Jak sie chce miec wygode jadac pociagiem, to trzeba płacić. Tylko po co maja płacic wszyscy. Niech kazdy płaci za siebie - w koncu mamy kapitalizm.
  Amen.
  Brawo burmistrz Ząbek!

 • he

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2011 14:02 ~he

  Tak, czy inaczej - sprawa sie rypła, bo kiedys musiała...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »