Informacje

02.07.2011 12:10 policja zatrzymała trzy osoby

Zaatakował nożem,
bo nie dostał papierosa

SERWISY:

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali trzech pijanych mężczyzn, którzy pobili przechodnia. Jeden z napastników zadał mu kilka ciosów nożem. Wszystko za to, że... nie poczęstował ich papierosem.

W okolicach pl. Konstytucji w nocy w piątku na sobotę do przechodnia podeszło trzech mężczyzn. Poprosili o papierosa. Kiedy nie dostali tego, czego chcieli, zaczęli go kopać. Jeden z napastników wyciągnął nóż i zadał mu kilka ciosów w szyję.

Policjanci bardzo szybko zatrzymali napastników: Roberta K. (17 l.), Sebastiana K. (30 l.) i Rafała K. (21 l.). Wszyscy mieli po prawie dwa promile alkoholu we krwi. Na razie trzeźwieją. Prawdopodobnie jeszcze w sobotę usłyszą zarzuty.

bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • g

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2011 11:38 ~g

  Ja nigdy nie usłyszałam od rodziców, że nie trzeba malować bloków w głupkowate napisy, że nie wolno pisać po ławkach w szkole i ryć w nich cyrklem. Nigdy też nie mówiono mi, że bić innych nie należy, nie mówiono mi różnych innych rzeczy. Moi rodzice też nie zawsze dawali mi dobry przykład, a jednak do cholery nie zachowuję się jak półgłówek owładnięty żądzą nie wiem czego... zabawy poprzez agresję?

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2011 21:56 ~Marian

  I tak ich nasz pseudosąd wypuści, przecież to elekotrat PO

 • MENśmien

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2011 21:46 ~MENśmien

  len- takiej dyskusja powinna mieć miejsce. Oczywiście , że nie tu . Ale zaufanie jakie pokładane był w Państwo zostało zniszczone . Sporo pieniędzy poszło w MEN i "reformy" nic nie warte.To , że odznaczają się medalami za to wszystko jest kpiną . Ludzie ,którzy niby pokończyli szkoły zachowują się jak analfabeci i dzicz.

 • tyle w temacie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2011 21:38 ~tyle w temacie

  len- i to jest kolejna głupia ustawa , martwy przepis na dodatek powielający to co już dawno było w Konstytucji . Wolno natomiast zniszczyć komuś życie bo ten nie dał papierosa. Wiesz , że ten przepis może służyć psychopatycznym pracownikom socjalnym w odbieraniu dzieci? Myślisz , że są to osoby o wrażliwości społecznej? Myślisz , że ktoś to sprawdza? Nie jestem za biciem kogokolwiek , tym bardziej dzieci-ale przepisy nic nie porządkują ale wprost przeciwnie potrafią zniszczyć to co dobre.

 • Kierowca MZA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2011 21:36 ~Kierowca MZA

  Do ~len
  Mylisz się. To, że jestem porządnym człowiekiem, zawdzięczam wychowaniu, jakie odebrałem w domu, którego teraz bardzo brak jest sporej części młodzieży. To, że czasami dostałem w skórę, było tylko i wyłącznie moją winą. A dostałem tylko dlatego, iż wydawało mi się, że wiem coś lepiej niż rodzice. Tak więc klaps jest ostatnim argumentem, po który się sięga. Najpierw cierpliwie się tłumaczy dziecku, co zrobiło źle. Dopiero gdy widać, że dziecko uporczywie odmawia przyjęcia do wiadomości tego, że to co mu się wpaja jest dla jego dobra, sięga się po ten argument. A pierwsze efekty bezstresowego wychowania już widzimy. Młodzieży wychowywanej bezstresowo wydaje się, że skoro w domu dostawali to co tylko chcieli, to i od innych należy im się to samo.
  Jeżeli masz dziecko/dzieci, to mam nadzieję, że nie skończysz kiedyś z nożem w plecach, ponieważ odmówisz czegoś dziecku/dzieciom. A Twoja żona nie zostanie zgwałcona przez Twojego syna, tylko dlatego, że będzie miał chęć zobaczyć jak to jest z kobietą w łóżku.

 • len

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2011 21:23 ~len

  to nie jest miejsce na dyskusję na temat za i przeciw bicia dzieci. Tym Do Do as: trzylatkowi się nie tłumaczy, że samochód go może zabić. Trzylatka przy ruchliwych ulicach:
  a) trzyma się mocno za rękę
  b) trzyma się na rękach
  c) trzyma się w wózku zapiętego pasami
  d) jeśli to nie pomaga, to kupuje się specjalne szelki, ala puszorki dla psa ze smyczą.

  I wtedy nie trzeba bić dziecka. Ale to oczywiście wymaga od rodzica więcej wysiłku. A klaps jest o wiele prostszy.

  niemniej, czy wam się to podoba czy nie, to zgodnie z art 96(1) kodeksu rodzinnego i opiekuńczego "osobom wykonującym władzę rodzicielską lub pieczę nad małoletnimi zakazuje się stosowania kar cielesnych". Ten przepis obowiązuje od roku 2009 i pewnie nie wszyscy o nim słyszeli. Więc sorry winetoo ale bicie dziecka może być uznane za przestępstwo, dokładnie takie samo jak to, o którym jest ten artykuł.

  A kto chce wiedzieć dlaczego bić dzieci nie wolno, może skorzystać z informacji np. ze strony internetowej http://dobryrodzic.fdn.pl albo dzieciniczyje.org

 • Prohibit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2011 21:08 ~Prohibit

  Zdelegalizować w końcu alkohol.

 • Bartek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2011 20:55 ~Bartek

  Założę się, że są ich puści za niską szkodliwość społeczną czyny :/ jak dobrze pójdzie da im zawiasy lub troche posiedzą w więzieniu i wyjdą:/ Tak to jest w Polsce, policja łapie a sądy wypuszczają bandziorów a wsadzają niewinne osoby. Nie zdziwię się jak zamkną tego poszkodowanego za to, że ich sprowokował tym że nie dał im papierosa :/.

 • xmen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2011 20:55 ~xmen

  Usilowanie zabojstwa, czy rozboj z uzyciem niebezpiecznego narzedzia?

 • len

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2011 20:50 ~len

  i to potwierdza tylko moją teorię: Ty byłeś bity więc bijesz. I jeszcze usiłujesz sobie wmówić, że tak być powinno. A w gruncie rzeczy sam nie potrafisz pogodzić się faktem, że Ciebie bito. Nie dlatego jesteś porządnym człowiekiem, że cię bito: po prostu przy okazji ktoś ci zaszczepił coś jeszcze dobrego, ale to nie dzięki klapsom.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »