Informacje

18.10.2012 16:21 ratusz rozważa o wystąpienie zwrotu kosztów

Za mecz z Anglią miasto
zapłaciło podwójnie

SERWISY:

Miasto rozważa wystąpienie do organizatora meczu Polska – Anglia o zwrot kosztów za uruchomienie dodatkowej komunikacji i zmiany organizacji ruchu.

Na koszt składa się m.in. ustawienie znaków, naklejenie tymczasowych żółtych pasów, podstawienie dodatkowych autobusów czy tramwajów. To także koszt zamknięcia Saskiej Kępy dla kierowców, którzy nie mają przepustek wydawanych przez urząd dzielnicy.

- Nakłady związane były z wdrożeniem czasowej organizacji ruchu i obsługi imprezy przez komunikację zbiorową

Ratusz rozważa wystąpienie do organizatora meczu, Polskiego Związku Piłki Nożnej o zwrot kosztów za środowy mecz. – Analizujemy taką możliwość – mówi  Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy ratusza.

Zalana murawa

Miasto koszty tymczasowej organizacji ruchu i dodatkowej komunikacji miejskiej poniosło dwa razy. Dało to kwotę ponad 100 tysięcy złotych.

We wtorek mecz się nie odbył ze względu na zły stan murawy, która zamieniła się w jedną wielką kałużę. Spotkanie przeniesiono na środę.

We wtorek tuż przed meczem zaczął padać obfity deszcz. Dachu stadionu nie zamknięto – bo jak tłumaczyło Narodowe Centrum Sportu – nie chciał tego PZPN oraz delegat FIFA. Dodatkowo w trakcie meczu dachu nie można było zamknąć ze względu na bezpieczeństwo.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • qqqq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2012 14:43 ~qqqq

  dodatkowe autobusy i tramwaje to więcej sprzedanych biletów MZK.... to czysty zysk dla miasta, niech MZK sie podzieli z miastem

 • CZYTELNICZKA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.10.2012 14:56 ~CZYTELNICZKA

  TUSEK POWINIEN ZAPLACIC ZA TO WSZYSTKO BO ON NIE DOPILNOWAL CZY STADION BYL DOBRZE ZABIESPIECZONY TO JEST WSZYSTKO JEGO WINA .DLACZEGO LUDZKIE PODATKI MAJA ZA TO PLACIC JEZELI TO NIE JEST MIASTA WINA TYLKO WYLACZNIE RZADU TUSKA.NIE DAJCIE SIE SPROWOKOWAC TE PIENIADZ TO SA BIEDNYCH LUDZI KTOZY SA NAWIECEJ WYKOZYSTYWANI ,NIE . BADZCI MADRZY I MYSLCIE MADRZE I ROSPATRZE DOBRZE TA SPRAWE

 • majk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.10.2012 08:50 ~majk

  zaz~zaz

  Organizator powinien płacić miastu za usługi reorganiacji ruchu i pracę policji. Dlaczego moje podatki mają być marnotrawione na zabawy dla kiboli.


  Popieram :)

 • EvilDuck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.10.2012 08:13 ~EvilDuck

  Zawiedzeni kibice zmuszeni do przedłóżenia pobytu w Warszawie w związku ze środowym meczem rozważają wystąpienie do organizatora PZPN o zwrot poniesionych dodatkowych kosztów. :)

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2012 22:15 ~nick

  To jest niegospodarność i to podlega zaskarżeniu.

 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2012 22:08 ~Kuba

  zaz~zaz

  Organizator powinien płacić miastu za usługi reorganiacji ruchu i pracę policji. Dlaczego moje podatki mają być marnotrawione na zabawy dla kiboli.

  Jakich kiboli? Może 1% z ludzi którzy tam byli mozna by do tej grupy wsadzić, reszta to normalni kibice...

 • oburzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2012 21:58 ~oburzony

  "miasto"... my zapłaciliśmy

 • niji

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2012 20:11 ~niji

  Z ta zmiana organizacji ruchu to chyba przesada

 • zaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2012 19:30 ~zaz

  Organizator powinien płacić miastu za usługi reorganiacji ruchu i pracę policji. Dlaczego moje podatki mają być marnotrawione na zabawy dla kiboli.

 • tadeo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2012 17:39 ~tadeo

  Koszty ponoszą mieszkańcy, nie tylko robiąc więcej kilometrów samochodem - ja mieszkam na Saskiej Kępie i co mnie wk...? Proszę bardzo: 1. zamykanie pół dzielnicy - nie można dojechać do domu - ograniczanie prawa do swobodnego poruszania się i konieczność uzyskania formalnego pozwolenia na dojazd do własnego domu! 2. jak już dojadę pod dom to nie mogę wjechać na posesję (zamykaną) bo jakiś d... zaparkował na wjeździe, oczywiście przyjechał zanim pojawiła się Straż Miejska i Policja czyli przed zamknięciem dzielnicy niektórzy kombinują jak mogą 3. aroganckich i chamskich policjantów, którzy pomimo naklejki na szybie samochodu - będącej "przepustką do domu" (żeby ja dostać musiałem pojechać 2 razy do urzędu składając kilkanaście dokumentów, łącznie z umową leasingową pojadu, KRSem itp - nie wiem po co im kopie?) - dyskutujący ze mną za każdym razem każąc sie tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem - im wyższy stopniem tym bardziej przemądrzały i nastawiony że on to władza - a chyba niekoniecznie bo podobno sa aby słuzyć społeczeństwu 4. po prostu głupich policjantów i strażników miejskich, którzy zapytani jak dojechać, albo poproszeni o jakąkolwiek pomoc w przejechaniu lub zawróceniu potrafią tylko nakazywać i karać
  Na szczęście to tylko kilka razy w roku - mam nadzieję, że będzie tych imorez mało!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »