Informacje

15.12.2016 06:23 na stalowej zginęła matka i dwoje dzieci

"Z tej nienawiści wzięłam nóż".
Rusza proces o potrójne morderstwo

SERWISY:

Prokuratura nie ma żadnych wątpliwości, że Magdalena M. zabiła swoją przyjaciółkę i dwójkę jej dzieci w mieszkaniu przy Stalowej. Sąd będzie jednak szukał odpowiedzi na pytanie: dlaczego. W czwartek początek procesu w sprawie brutalnego morderstwa sprzed roku.

W śledztwie Magdalena M. kilkukrotnie składała wyjaśnienia. I kilkukrotnie prokuratura przyłapała ją na kłamstwie. Ale w jednym oskarżona od początku była konsekwentna. Nie zaprzeczała, że to ona późnym wieczorem 1 listopada 2015 r. w ciasnej kawalerce przy ul. Stalowej na Pradze Północ poderżnęła gardło 27-letniej Paulinie.

Kilka chwil później zginęli też 8-letnia Oliwia i roczny Norbert. Zatruli się czadem, bo M. uciekając z mieszkania podpaliła je i zamknęła na klucz.

Brutalna zbrodnia wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Pragi. Policjanci przez wiele tygodni nie byli w stanie przeprowadzić wizji lokalnej na miejscu zabójstwa, z obawy przed próbą linczu.

"Z tej nienawiści wzięłam nóż"

Przez osiem miesięcy prokuraturze nie udało się ustalić jednej, konkretnej przyczyny, dla której doszło do morderstwa. Jedna z pierwszych hipotez była taka, że kobiety pokłóciły się o pieniądze ze sprzedaży pańskiej skórki. Paulina handlowała skórką i szyszkami na cmentarzu Bródnowskim. Ale Magdaleny M. z nią wówczas nie było.

Ona sama twierdziła podczas przesłuchania, że obwiniała Paulinę o swoje rozstanie z mężczyzną.

– Chciałam z nią porozmawiać, a ona była zmęczona. Nie mogłyśmy się dogadać. Miałam do niej trochę żal, że to przez nią rozstałam się z Karolem. On mi tego nie podał jako powód, ale może tak było. Może liczyłam na jakieś słowo "przepraszam", bo znów zawiodłam się na koleżance. Ale nie chciałam jej zabić, a tym bardziej jej dzieci. Nie wiem, jak mam to udowodnić  – podkreśliła. – Ona mnie zlała. Nie przejęła się tym, że się rozstaliśmy. Chyba szła mi otworzyć drzwi na "do widzenia". I wtedy to się stało. I ja z tej złości, z tej nienawiści wzięłam nóż. I pociągnęłam jej po gardle – przyznała.

Wpadła przez telefon

Po zabójstwie z mieszkania przy Stalowej zginęły m.in. dwa telefony komórkowe, gotówka i cztery złote pierścionki. Do kradzieży telefonów M. przyznała się od razu. To zresztą właśnie telefony ją zdradziły. Policja przyszła po Magdalenę M., gdy do aparatu Pauliny włożyła swoją kartę SIM.

Ale kradzieży pierścionków długo się wypierała. Twierdziła, że ich nie zabrała, choć wszyscy bliscy Pauliny pamiętali, że nie zdejmowała biżuterii z dłoni. W końcu, podczas ostatniego przesłuchania Magdalena M. przyznała, że zsunęła je z palców ofiary przez wyjściem z mieszkania. Ale zrobiła to po to, żeby upozorować napad rabunkowy.

W czwartek w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga pierwsza rozprawa w procesie Magdaleny M. Co powie sędziom oskarżonym? Czy w ogóle coś powie?

Prokurator o sprawie Magdaleny M:

Piotr Machajski

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • borgio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2016 18:15 ~borgio

  ilon~ilon

  Wcale się nie zdziwie jak sąd dopatrzy się jednak okoliczności łagodzących (jak zwykle) i da jej 25 lat czyli po 15 wychodzi. Bo np. morderczyni będzie udawać że żałuje swojego czynu. I to wystarczy na obcięcie w polskich sądach co najmniej 10 lat.

  Nie dopatrzy się. Okolicznościami łagodzącymi są u nas: posiadanie w jak najbliższej rodzinie prokuratora ew. sędziego lub odpowiednio zasobna kieszeń.

 • Dark

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2016 12:54 ~Dark

  Czy są tu jakieś kobiety?

  tamże

 • Wujek Grga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2016 12:23 Wujek Grga


  decio~decio

  Powinno sie takie śmieci do pala przywiązywać i oddać sprawę w ludzkie ręce. Na głównym placu w mieście lub na jakims stadionie tak co by była publiczność, wybrańcy którzy kupią prawo do rzutu kamieniem winni rzucać w to ścierwo kamieniami aż do skutki. I tak na przyklad za 10 pln mozesz rzucić małym kamieniem z 10 metrów, za 50 pln dużym kamieniem z 5 metrów. Odpowiednie tabele i taryfy mozna byłoby szybko opracować przy pomocy rzeczoznawców. Dla publiczności też można byłoby wprowadzić bilety. Zapewniam wszystkich że liczba zabójstw w Polsce spadla by do wartosci jedno, no co najwyżej dwu cyfrowej na rok .
  wls~wls  Bardzo dobry pomysł ! Jednocześnie zamiast płacić na tego śmiecia podreperowano by budżet. Ja bym kupił abonament za 300 !


  I garstkę żwiru dla synka ;)
  Monty Python-Żywot Briana.

 • emk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2016 11:53 ~emk

  W więzieniu będzie sobie wygodnie, jak na wczasach siedzieć, za nasze pieniądze.
  Za morderstwo na dzieciach powinna być kara śmierci a tym, którzy znęcają się nad dziećmi powinno się robić dokładnie to samo, tylko mocniej i dwa razy dłużej.

 • ilon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2016 11:09 ~ilon

  Wcale się nie zdziwie jak sąd dopatrzy się jednak okoliczności łagodzących (jak zwykle) i da jej 25 lat czyli po 15 wychodzi. Bo np. morderczyni będzie udawać że żałuje swojego czynu. I to wystarczy na obcięcie w polskich sądach co najmniej 10 lat.

 • Tim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2016 10:32 ~Tim

  Pozbawiła życia 3 osoby w tym 2 dzieci. Kara więzienia w żaden sposób nie jest dla niej karą. Ona za 20 lat pewnie maksymalnie wyjdzie na wolność albo i wcześniej. Ona dalej może żyć. Niech żyje,ale od rana do późnej nocy powinna odczuwać skutki swojego czynu. Samo siedzenie to nie jest kara,tym bardziej,że ma nadzieję wyjścia. Według mnie kara bezwzględnego dożywocia. Bez możliwości wcześniejszego wyjścia. Może wprowadzenie wyroków z USA czyli wyrok np.po 100 lat więzienia za każdą osobę pozbawioną życia i w każdym z 3 przypadków możliwość ubiegania się o warunkowe byłoby możliwe po 50 latach (oczywiście po 1 50 latach mogłaby ubiegać się o warunkowe za 1 osobę,a o kolejne dopiero po odsiedzeniu 50 następnych lat) czyli warunkowe całkowite po 150 latach. Szansę jako społeczeństwo jej dajemy,ale czy dotrzyma :)

 • Elprofit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2016 10:01 ~Elprofit

  Ja jestestem za ukamienowaniem.
  I podpisuje się pod zdaniem że za zabójstwo dzieci powinna byc kara smierci.
  Wykonywana publicznie i w najgorszy mozliwy sposób.
  Sad sie bedzię zastanawiał dlaczego???
  Nie warzne dlaczego ważne kto i jak zginoł.
  Od razu morda to telewizji wymienic adres zamieszkania i imiona i nazwiska rodziców, a potem pokazowa egzekucja.

 • wls

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2016 09:43 ~wls

  decio~decio

  Powinno sie takie śmieci do pala przywiązywać i oddać sprawę w ludzkie ręce. Na głównym placu w mieście lub na jakims stadionie tak co by była publiczność, wybrańcy którzy kupią prawo do rzutu kamieniem winni rzucać w to ścierwo kamieniami aż do skutki. I tak na przyklad za 10 pln mozesz rzucić małym kamieniem z 10 metrów, za 50 pln dużym kamieniem z 5 metrów. Odpowiednie tabele i taryfy mozna byłoby szybko opracować przy pomocy rzeczoznawców. Dla publiczności też można byłoby wprowadzić bilety. Zapewniam wszystkich że liczba zabójstw w Polsce spadla by do wartosci jedno, no co najwyżej dwu cyfrowej na rok .  Bardzo dobry pomysł ! Jednocześnie zamiast płacić na tego śmiecia podreperowano by budżet. Ja bym kupił abonament za 300 !

 • janosik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2016 09:19 ~janosik

  gdyby była kara śmierci za zabójstwo to na pewno by nie doszło do tej tragedii.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2016 09:19 ~Tomek

  aniol~aniol

  jest czas by wrucila kara smierci,co to zywic przez tyle lat i opieka.


  co to znaczy "wrucila"?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »