Informacje

05.12.2011 13:48 decyzja w ciągu kilku dni

Z SLD do Palikota? "Rozważam taką możliwość"

SERWISY:

Czterech warszawskich radnych, którzy byli członkami rozwiązanego na początku listopada stołecznego koła SLD Śródmieście, ma we wtorek przejść do Ruchu Palikota; wśród nich jest m.in. były wiceszef warszawskiego SLD Jerzy Budzyn - dowiedziała się PAP nieoficjalnie.

Z nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do Ruchu Palikota i grupy byłych działaczy SLD wynika, że do partii Janusza Palikota dołączą: Budzyn (który kierował rozwiązanym kołem SLD) oraz trzech innych radnych dzielnicy Śródmieście: Robert Stolarek, Grzegorz Walkiewicz i Przemysław Zając.

- Rzeczywiście rozważam możliwość przejścia do Ruchu Palikota - przyznaje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Walkiewicz. Jednocześnie dodaje, że jest też kilka innych opcji. - Decyzję podejmę w ciągu kilku dni - dodaje.

Zawiesili go, bo pytał o pieniądze

Pod koniec października zarząd krajowy Sojuszu zdecydował o zawieszeniu w prawach członka Sojuszu wiceszefa warszawskiego SLD Jerzego Budzyna za jego wypowiedzi nt. sytuacji finansowej SLD. Chodziło o publikację "Gazety Wyborczej" - Budzyn był jednym z warszawskich działaczy, którzy za pośrednictwem "GW" domagali się, by szef Sojuszu Grzegorz Napieralski wyjaśnił, jak i na kogo wydawał w kampanii wyborczej pieniądze zarobione na sprzedaży siedziby partii. Członkowie zarządu uznali, iż tego typu wypowiedzi szkodzą partii. Skarbnik SLD Kazimierz Karolczak zapewniał podczas Rady Krajowej, że sytuacja finansowa Sojuszu jest dobra.

Budzyn ocenił wówczas, że "został skrzywdzony" i zawieszony "za to, że postawił pytanie".

"Wypchnięci z SLD"

Na początku listopada zarząd SLD rozwiązał warszawskie koło SLD Śródmieście, którym kierował Budzyn. Według nieoficjalnych informacji PAP członkowie rozwiązanego koła Sojuszu uważają, że zostali z SLD "wypchnięci". Rozmówca PAP podkreśla, że "naturalnym środowiskiem" dla działaczy rozwiązanego koła Sojuszu jest Ruch Palikota jako alternatywa dla SLD, partia "w niektórych kwestiach bardziej lewicowa niż Sojusz".

Sprawy nie chciał komentować rzecznik klubu Ruchu Palikota Andrzej Rozenek. - Na razie nie chcę komentować. Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - powiedział pytany, czy działacze rozwiązanego koła SLD przejdą do Ruchu. Na pytanie, czy jego partia byłaby zadowolona, gdyby doszło do takich transferów, odparł: - To byłoby znaczące wzmocnienie dla naszego Ruchu.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że jeszcze w tym tygodniu do partii Janusza Palikota mają dołączyć kolejni działacze SLD. Z rozmów z politykami Ruchu wynika także, że 1 maja przyszłego roku ma się odbyć kongres krajowy ugrupowania. Działacze Ruchu chcieliby, by był to zjazd łączący różne środowiska lewicowe.

pap/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Janusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2011 17:27 ~Janusz

  Rozważam taką możliwośc bo to na śródmieściu 4 z 5 członkow SLD, a za nimi pójdą następni. Napieralski rozwalił tą SLD. Niestety pomylił się łachudra bo nikt nie jest już skazany na lewicy na SLD...

 • Palikoty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2011 16:04 ~Palikoty

  Rozważam taką możliwość? Ciekawe czy palikot rozważa?...

 • maryska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2011 14:21 ~maryska

  Nie tylko biznes potrzebuje konkurencji. Polityka również. Tak jak firmy walczą o klientów tak i partie o swoich członków, działaczy i zwolenników. Program partii to taki biznesplan.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »