Informacje

16.02.2015 21:12 druga linia metra nadal zamknięta

Z Pragi metrem zamiast mostem?

Czy w sytuacji gdy całkowicie wyłączony z ruchu jest most Łazienkowski nie można otworzyć II linii metra na odcinku między dwoma odebranymi stacjami ( Dworcem Wileńskim i Rondem Daszyńskiego)? - Pozwolenia na użytkowanie dwóch przystanków są warunkowe. Są ważne tylko wtedy, jeśli inne obiekty II linii zostaną w pełni odebrane - tłumaczą urzędnicy.

W lutym Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie stacji drugiej linii metra Rondo Daszyńskiego oraz Dworzec Wileński.

W obliczu zamknięcia mostu Łazienkowskiego do odwołania, pojawiły się propozycję by otworzyć podziemną kolejkę na odcinku między dwoma odebranymi stacjami, z pominięciem tych, na których cały czas trwają kontrole.

Pozwolenia tylko warunkowe

Zapytaliśmy urzędników o taką możliwość. Niestety metra nie uda się otworzyć wcześniej. - Pozwolenia uzyskane dla tych dwóch stacji są warunkowe. To znaczy, że będą ważne tylko wtedy, gdy WINB wyda nam pozwolenia dla wszystkich pozostałych obiektów - tłumaczy Bartosz Milczarczyk, rzecznik warszawskiego ratusza.

Pozostałe obiekty to stacje: Rondo ONZ, Nowy Świat-Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy; oraz sześć wentylatorni szlakowych i tunel łącznikowy między pierwszą a drugą linia metra.

Jak zapewnia Milczarczyk, ratusz cały czas zastanawia się jak ułatwić życie warszawiaków w czasie zamknięcia mostu Łazienkowskiego. - Pracujemy nad tym, by zminimalizować utrudnienia - dodaje Milczarczyk.

Prezydent „nie będzie wywoływać presji”

W poniedziałek rano Hanna Gronkiewicz-Waltz była gościem programu „Wstajesz i wiesz” w TVN24. Prezydent przyznała, że gdyby II linia metra działała, to utrudnienia związane z zamknięciem mostu Łazienkowskiego byłyby "mniej bolesne".

Nie podała jednak daty uruchomienia podziemnej kolejki z Woli na Pragę. Zaznaczyła, że termin zależy od wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego.  Prezydent podkreśliła, że nie będzie "wywoływać" presji na WINB. – Najważniejsze jest bezpieczeństwo – przekonywała.

jb/

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »