Informacje

03.10.2014 18:02 PREZENTACJA KANDYDATÓW

Z PiS do Rady Warszawy startują
samorządowcy i społecznicy

SERWISY:

Przedstawiciel władz NSZZ "Solidarność", asystent Jarosława Kaczyńskiego, a także działacze społeczni znaleźli się na listach PiS do Rady Warszawy - wynika z informacji PAP przekazanych przez polityków tej partii.

W okręgu obejmującym Śródmieście i Ochotę "jedynką" jest Andrzej Kropiwnicki, przewodniczący regionu Mazowsze NSZZ "S" i obecny stołeczny radny. Drugi na liście jest Tomasz Szlązak z Polski Razem Jarosława Gowina.

W okręgu obejmującym Pragę Południe liderem jest dotychczasowy radny Warszawy, rzecznik warszawskiego PiS Jarosław Krajewski, za nim znalazł się Oskar Hejka, działacz społeczny zajmujący się m.in. prawami spółdzielców.

Pilot ze Smoleńska

Na Mokotowie listę otworzy Jacek Cieślikowski, wieloletni asystent Jarosława Kaczyńskiego, a także radny. "Dwójka" przypadła Jarosławie Maćkowiak, byłej wiceburmistrz Mokotowa, stołecznej radnej.

W okręgu, w skład którego wchodzi Wola liderem jest Paweł Terlecki, prawnik, były radny Warszawy, "Dwójkę" ma Krzysztof Kwapiszewski działacz na rzecz osób niepełnosprawnych.

Na Bielanach i Żoliborzu na czele listy PiS postawiło Dariusza Figurę, przewodniczącego komisji ochrony środowiska w Radzie Warszawy; na drugim miejscu jest Edmund Świderski, szef bielańskiego komitetu PiS.

Z okręgu Białołęka - Praga Północ jako "jedynka" wystartuje Zbigniew Cierpisz - lekarz i stołeczny radny, "dwójkę" ma Paweł Lisiecki radny Pragi Północ.

W okręgu obejmującym Targówek, Rembertów, Wawer i Wesołą liderem jest Andrzej Melak, radny, brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego, Stefana Melaka, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Druga na liście jest Alicja Żebrowska, warszawska radna.

W okręgu, w skład którego wchodzą Ursynów i Wilanów "jedynką" jest Wojciech Zabłocki, ursynowski radny, "dwójką" była wilanowska radna PO Ewa Szmalcerz.

Liderem okręgu obejmującego dzielnicę Bemowo, Ursus i Włochy jest Olga Johann, wiceprzewodnicząca Rady Warszawy. Drugi jest stołeczny radny Michał Grodzki.

W dzielnicach, zgodnie z wiedzą informatorów PAP, wystartują m.in. Artur Wosztyl - 10 kwietnia pilotował Jaka-40, który wylądował w Smoleńsku przed katastrofą TU 154M (kandydat do rady dzielnicy Rembertów) oraz Filip Frąckowiak, syn piosenkarki Haliny Frąckowiak, dyrektor Izby Pamięci płk Ryszarda Kuklińskiego (Ochota).

Oficjalnie stołeczne listy będą zaprezentowane w sobotę na Politechnice Warszawskiej podczas konwencji samorządowej PiS.

PAP/bf/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »