Informacje

26.02.2018 07:56 małe zainteresowanie linią zastępczą

Z Otwocka tylko jednym torem

SERWISY:


Od dziś pociągi między Falenicą a Otwockiem kursują tylko jednym torem, więc jest ich mniej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił zastępczą linię autobusową, ale - jak informuje nasz dziennikarz - pasażerowie chętniej wybierają kolej.

Z pierwszych obserwacji wynika, że w Otwocku zainteresowanie zastępczą linią autobusową jest niewielkie. - Zdecydowanie większa część pasażerów wybrała dojazd do Warszawy pociągiem, mimo że jest ich mniej - informuje dziennikarz tvnwarszawa.pl Mateusz Dolak.

Jak dodaje, peron stacji kolejowej w Otwocku szczelnie wypełnia się pasażerami czekającymi na pociąg jadący w stronę Warszawy. - W związku z tym, że obowiązuje ruch wahadłowy, pociąg stoi na stacji kilka minut, aż przyjedzie pociąg z przeciwnego kierunku - podaje Dolak. - Pociągi kursują mniej więcej co 20 minut, na przemian SKM i KM - precyzuje.

- Szczyt komunikacyjny na stacji kolejowej w Otwocku był w godzinach 7.00 - 7.30 - ocenia Dolak. Kolejne pociągi odjeżdżały mniej zapełnione, a na stacji czekało mniej osób.

I informuje, że po godzinie 8 na stacji w Józefowie było pusto.

Linia zastępcza

Zmiany są związane z budową tunelu drogowego w Otwocku, w linii ulicy Majowej. To jedna z inwestycji, które planowane są na linii otwockiej w związku z budową trzeciego toru dla pociągów dalekobieżnych.

Od poniedziałku ruch ruch pociągów SKM (linii S1) oraz Kolei Mazowieckich (linii R7) jest prowadzony jednotorowo na odcinku Warszawa Falenica - Otwock. Część pociągów linii S1 została skrócona do stacji Warszawa Falenica lub Świder.

Dla pasażerów została uruchomiona zastępcza linia autobusowa ZS7, która funkcjonuje w pierwszej i drugiej strefie biletowej. Autobusy zastępcze kursują trasą: PKP FALENICA 02 – Bysławska (powrót: Młoda, Derkaczy, Bysławska) – Patriotów – Marszałka Józefa Piłsudskiego – Hugona Kołłątaja – Stanisława Staszica – Powstańców Warszawy – Orla – ORLA 02 (powrót: Orla, Świderska).

Przystankiem granicznym pierwszej strefy biletowej ZTM jest przystanek Wąska. Ponadto uruchomione zostały nowe przystanki: Świder Kościół 01 i 02, Świder 01 i 02 oraz Rzemieślnicza 01 i 02.

W okresie od 26 lutego do 25 marca obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich. O szczegółach pisaliśmy na tvnwarszawa.pl.

bb/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gosc 389

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2018 21:08 ~gosc 389

  miasto otwock i gmina wiazowna oszukali mieszkancow gminy sulejowek z komunikacja miejska ztm linia L 48 ztm dajac jeden pojazd bus mercedes benz spriter do komunikacji miejskiej ztm z firmy standen wlasnie , gmina sulejowek wycofuje sie z komunikacji miejskiej ztm calkowicie powodow jezdzenia pustego autobusu ztm calkowicie jest on nie oplacalny i nie potrzebny dla gminy sulejowek - niestety gmina wiazowa oszukuje mieszkancow sulejowka ty jednym pojazdem jest on zbyteczny w gminie sulejowek . od tej pory bedzie on kursowal inna trasa - michalowek ,janowek szkola , trakt brzeski , rataja ,chotelowa , zakret , fabryczna , milosna stara ,uli okularowa , urzad gminy wesola , ostatni przystanek wesola pkp ..

 • Dziedzic pruski 1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2018 12:03 ~Dziedzic pruski 1

  Mieszkańcy Otwocka, Świdra i Celestynowa pozdrawiają Koleje Mazowieckie i dziękują za BRAK JAKIEJKOLWIEK INFORMACJI o zamiarach wprowadzenia ruchu wahadłowego pociągów. No, ale oczywiście gdyby pasażerów uprzedzono o takich zamiarach, toby im się w d... poprzewracało z nadmiaru zaopiekowania. Niech żyje zrównoważony transport zbiorowy, alternatywa dla złych, samolubnych i nieekologicznych samochodów.

 • jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2018 11:20 ~jacek

  Miatsa piekne ale dojazdy to jakas masakra. Wolalbym sie na wies wyprowadzic zarabijac 1500zl i zyc jak krol

 • Ryjkens

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2018 10:16 ~Ryjkens

  Zainteresowanie jest nikłe, bo dublują się z pociągami. Żeby pojechać z Józefowa do Falenicy na pociąg o 8:14, trzeba iść na autobus o 7:54, kiedy w międzyczasie o 8:04 jedzie pociąg z Dęblina. Następny autobus jest dopiero o 8:24, a pociąg o 8:32. Także z perspektywy mieszkańców Otwocka i Józefowa zupełnie się nie kalkuluje korzystanie z autobusu.

 • svbwe4b456

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2018 09:28 ~svbwe4b456

  Dla kogo ta linia zastępcza? Nie można by jej puścić przynajmniej do "wiatraka"

 • Rudy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2018 08:45 ~Rudy

  Otwock - ładne miasteczko, Józefów też super ale te dojazdy - masakra.

 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2018 08:16 ~tom

  zainteresowanie autobusem byłoby większe jakby został puszczony przynajmniej do ronda wiatraczna

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »