Informacje

27.01.2014 18:13 Co z lekami, puszkami po farbach i kleju?

Z nietypowymi odpadami aż do Rembertowa? "Punktów będzie więcej"

SERWISY:

- Gdzie oddawać odpady spoza typowych kategorii? Co zrobić z lekami, puszkami po farbach i kleju? - pyta internautka tvnwarszawa.pl. Urzędnicy przyznają, że z nietypowymi śmieciami jest kłopot. W mieście działa tylko jeden punkt, gdzie można je legalnie wyrzucić - w dalekim Rembertowie.

Problem zasygnalizowała nam internautka.

- Po sporych porządkach uzbierało się trochę śmieci: szkło, sporo makulatury. Z tym nie ma problemu, ale zostały do wyrzucenia leki i puszki po klejach, lakierach, farbach... Leki do apteki. Jest jedno "ale", butelek z po płynnych lekach nie przyjmą. Co z puszkami? Tu też jest problem. Do czerwonego pojemnika nie i do czarnego też nie. To może na stronie http://czysta.um.warszawa.pl coś znajdziemy. Zapomnijcie. Informacje są tylko podstawowe, jeśli macie śmieci, które nie mieszczą się w kategorii czerwonej, czarnej, zielonej, elektrośmieci lub nienadające się do kompostownika, to macie problem - napisała na warszawa@tvn.pl Zofia.

Internautka szukała pomocy dzwoniąc na miejską infolinię 19 115. - I co? I nic. W bardzo miły sposób pan nic nie wie. Kilka razy prosi o cierpliwość, pójdzie zapytać, poszuka w internecie. W końcu eureka, znajduje i podaje adres - ul. Chełmżyńska. Mówię, że nie mogę dojeżdżać aż do Rembertowa i słyszę, że to jedyny punkt w którym mogę oddać odpady niemieszczące się w żadnej kategorii. Jedyny na całe miasto. W miły sposób nadal nic nie wiem i nadal mam problem - pisze Zofia.

Jeden punkt, ale ma być więcej

My postanowiliśmy zasięgnąć języka w miejskim Biurze Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. Jego szefowa potwierdziła, że w całym mieście jest tylko jeden punk, który przyjmuje śmieci wymykające się wszystkim kategoriom.

- Jeżeli chodzi o oddawanie specyficznych odpadów, to faktycznie mamy jeden taki punkt przy ul. Chełmżyńskiej 170 - mówi Jolanta Krzywiec, p.o. dyrektora biura. - Jeśli nie wiemy, co zrobić z puszką po farbie, to należy ją wyrzucić do pojemnika czarnego - dodaje.

Przypomnijmy, w nowy systemie, który 1 lutego wchodzi w życie w części dzielnic, czarny pojemnik jest przeznaczony na śmieci, których nie można wrzucić do pojemników czerwonego lub zielonego. Ale jednocześnie, regulamin zabrania wrzucania tam "odpadów niebezpiecznych, m.in.: leków przeterminowanych, farb, olejów i ich opakowań".

Urzędniczka zapewnia, że podobnych punktów będzie więcej. - Pracujemy cały czas nad tym, żeby wszystkie te odpady komunalne, które są specyficzne, mogły być zagospodarowywane w sposób prawidłowy. Niebawem będziemy tworzyli znacznie szerszą sieć punktów zbiórki selektywnej odpadów komunalnych - deklaruje Krzywiec, ale konkretnych terminów nie podaje.

Leki do apteki

Póki co urzędniczka podsuwa inne rozwiązanie dotyczące leków - zanieść je do apteki.

- W aptekach są punkty przyjmujące tego typu opakowania. Na stronie internetowej  http://czysta.um.warszawa.pl jest wykaz tych aptek. Jest to kilkadziesiąt punktów w Warszawie. Tam, gdzie mamy do czynienia z resztkami substancji aktywnych, warto skorzystać z tego pojemnika na przeterminowane leki - mówi p.o. BGOK.

ij/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • lupus71

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2014 16:14 ~lupus71

  Do dzisiaj nie powstał ANI JEDEN TAKI PUNKT!!!

  Chamy z ratusza są tak nie kompetentne, że nie spośób to opisać!!

 • elrycho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2014 13:59 ~elrycho

  Masakra, sam mam odpady toksyczne w domu i nie mam ich gdzie wyrzucić bezpiecznie. Farby, kleje, potłuczone świetlówki, środki owadobójcze. Może wyślę paczkę do ratusza? Tej bandzie urzędniczych patałachów nie powierzyłbym niczego. Dlaczego na to pozwalamy?

 • Lulek W

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2014 22:37 ~Lulek W

  Pozostaje jedynie własna kwalifikacja śmiecia , metal to metal , papier to papier , no oczywiście rozsądnie .

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2014 18:29 ~warszawiak

  Co z puszkami? Wywalać tam, gdzie metal.

 • III

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2014 14:59 ~III


  III~III

  Norma - ratusz perfekcyjnie przygotował się tylko do pobierania opłat za wywóz śmieci. Sam system zagospodarowania odpadów praktycznie nie istnieje.
  No One~No One

  Jak to perfekcyjnie?? zwalił na spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty ( za budynki) . 20 lokali zrzuca się na 3 niepłacących.. A jak nie zapłacimy całej sumy ( która była w deklaracjach z każdego lokalu) to kara.....

  No własnie - obowiązki przerzucił na innych i tłumacząc się zbiorową odpowiedzialnością ponarzucał bezsensowne kary. Perfekcja ;)

 • mino

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2014 14:47 ~mino

  a kogo to obchodzi ważne że gojom podniesiono trzykrotnie opłaty i strzelono w plecy uczciwej kokurencji gdyby się zastanowić to była jedyna rzecz o której mogłem zadecydować to kto odbierze moje śmieci! Na dostawce prądu nie mam wpływu gazu tak samo mogą robić co chcą co obrażę się

 • No One

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2014 13:19 ~No One

  III~III

  Norma - ratusz perfekcyjnie przygotował się tylko do pobierania opłat za wywóz śmieci. Sam system zagospodarowania odpadów praktycznie nie istnieje.

  Jak to perfekcyjnie?? zwalił na spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty ( za budynki) . 20 lokali zrzuca się na 3 niepłacących.. A jak nie zapłacimy całej sumy ( która była w deklaracjach z każdego lokalu) to kara.....

 • prog

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2014 12:42 ~prog

  Szacun dla tej internautki. Że komuś nie jest objętne co się że środowiskiem dzieje.

 • kijwmrowisko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2014 11:06 ~kijwmrowisko

  Chełmżyńska 170, to najprawdopodobniej plac zabaw za budynkiem 168, albo nieco dalej zakrzaczony plac przed elektrociepłownią (Chełmżyńska 180). Gratuluję pani Jolancie. Już niedługo możemy się spodziewać wielkiej góry śmieci ...

 • Obiektywny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2014 09:28 ~Obiektywny

  Co to oznacza: w dalekim Rembertowie?
  Już większym zadupiem jest np Białołeka czy też Ursus

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »