Informacje

09.02.2014 08:13 pzpn ma płacić miastu

Z biletem na Narodowy komunikacją za darmo. Jest projekt

SERWISY:


Kibice, którzy będą oglądać piłkarskie mecze na Narodowym, mają mieć zapewniony darmowy przejazd komunikacją miejską w dniu spotkania. Tak wynika z projektu uchwały Rady Warszawy. Samorządowcy zajmą się nią w najbliższy czwartek.

W 2014 r. na Stadionie Narodowym od września do listopada będą odbywać się mecze reprezentacji Polski w eliminacjach do EURO 2016, towarzyskie spotkanie Polska – Szkocja (5 marca) i mecz finałowy Pucharu Polski (2 maja).

Także parkingi

Jak nietrudno się domyślić większość fanów, którzy zdecydują się obejrzeć piłkarzy na żywo, będzie chciało przemieszczać się po Warszawie komunikacją miejską.

W celu maksymalnego zachęcenia ich do korzystania w tym czasie z usług lokalnego transportu zbiorowego zasadne jest zaoferowanie im możliwości nieodpłatnego przewozu środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie - autobusami, tramwajami, pociągami metra i Szybkiej Kolei Miejskiej – czytamy w projekcie uchwały.

Z tego przywileju będą mogły skorzystać osoby, które mają "dokument wstępu na mecze". Komunikacja miejska ma być dostępna dla nich za darmo od godz. 6.00 w dniu meczu do godz. 1.00 w dniu następnym. Uprawnieni będą również do nieodpłatnego korzystania z parkingów działających w systemie Parkuj i Jedź.

30 tys. zł dla miasta

Wykonanie zapisów uchwały potwierdzone zostanie w umowie w sprawie obsługi komunikacyjnej meczów reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym pomiędzy Miastem Stołecznym Warszawą a Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Umowa ta będzie precyzować m.in. rodzaje dokumentów wstępu uprawniające do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej i parkingów P&R, wynagrodzenie na rzecz m.st. Warszawy ze strony PZPN oraz sposób postępowania w przypadku zmiany terminu meczuczytamy w uzasadnieniu uchwały.

Za przyznanie tych przywilejów i specjalną organizację ruchu drogowego, Polski Związek Piłki Nożnej zapłaci, według szacunków, 30 tys. zł na rzecz miasta.

Dlaczego tylko tyle? W uzasadnieniu czytamy, ze miasto na meczach zyska, za zmiany w organizacji ruchu na ulicach nie trzeba płacić za nie za każdym razem, bo są one podobne do już zaprojektowanych, zaś część kibiców (wg szacunków ZTM ok. 30 proc.) i tak ma Kartę Miejską, więc miasto nie straci na ich biletach.

Wobec faktu, iż PZPN proponuje organizację wszystkich ww. meczów w Warszawie (alternatywą byłyby rozgrywki w innych miastach), należy uwzględnić wynikające z tego faktu korzyści promocyjne i wizerunkowe dla Miasta. Można również spodziewać się dodatkowych wpływów z podatków z tytułu kwot wydatkowanych przez widzów na terenie m.st. Warszawy na inne usługi (noclegi, gastronomia, itp.) - brzmi zapis w projekcie.

W czwartek, podczas obrad Rady Warszawy, o tych zmianach zadecydują stołeczni samorządowcy.

Na płycie stadionu działa lodowisko. Wystartowało nie bez problemów:


ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • AdMi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2014 15:44 ~AdMi

  Chodzi chyba o to aby w cenę biletu na mecz/koncert była wkalkulowana cena przejazdu komunikacją miejską. Organizator imprezy będzie miał to wkalkulowane w cenę wynajmu SN.

  Wtedy kibice/fani będą mieć "darmowy" transport.

  Nie utożsamiajmy SN tylko z warszawiakami.

 • Misio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2014 18:36 ~Misio

  Jak będę szedł na koncert, to też poproszę darmowy przejazd.

 • Anty PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2014 17:54 Anty PiS

  No to radni zaszaleli.
  Słyszał ktoś o odważnym konduktorze sprawdzającym bilety w autobusie pełnym kiboli?

 • lui

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2014 16:01 ~lui

  Ale zawsze tak było. Na bilecie była zawsze informacja że upoważnia on do korzystania z komunikacji miejskiej za darmo.Ktoś tu chciał zabłaysnąć?To nie nowość.Mobilizuje to moim zdaniem kibiców do przemieszczania się komunikacją a co za tym idzie- mniejsze korki w dniu meczu.

 • starsza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2014 15:42 ~starsza

  Pani jaśnie panująca czuje że nie ma poparcia wśród Warszawiaków to wymyśla różne głupoty dla poklasku. Ale za późno, ludzie w końcu widzą wszystko.

 • Ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2014 15:22 ~Ola

  Dziadek tetryk~Dziadek tetryk

  Ten "świetny" pomysł, to zwykła legalizacja bezprawia. Bo który z jadących grupą rozwydrzonych kiboli kupi i skasuje bilet w tramwaju?

  Może i bym to jakoś zrozumiał, gdyby sprawa działała też i w druga stronę, tzn. gdyby posiadacz Warszawskiej Karty miejskiej za bilet na mecz płacił kwotę pomniejszoną o cenę biletu dobowego ZTM

  No i o to chodzi, nawet nie ma jak sprawdzić biletów więc i tak nikt nie kasuje. Więc przynajmniej miasto trochę dostanie od Stadionu (czyli od podatników) trochę kasy za jeżdżących na gapę.
  Ciekawe kto będzie wyciągał bilet na mecz w środku komunikacji miejskiej.. heheh.

 • mms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2014 15:02 ~mms

  Niech ktoś napisze, że od 1.04.2014 wielu warszawskich emerytów straci prawo do 50% ulgi w cenach biletów!!

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2014 14:36 ~mieszkaniec

  to ja kupie bilet do kina tez chcę za darmo dojechać.Dzieci chodzące do szkoły też za darmo

 • Obserwer_Warszawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2014 14:06 ~Obserwer_Warszawa

  APII~APII

  Wszystko fajnie, tylko że gdy na Narodowym są takie imprezy to Zieleniecka i Most Poniatowskiego zamykane są dla ruchu... Czyli komunikacja tamtędy nie jeździ... Znaczy, taka współczesna wersja Dnia Pieszego Pasażera będzie... Ale nie czepiajmy się bo przecież za darmo :)))

  Jak sam zauważyłeś, są to obietnice dla głupiutkich maluczkich, żeby potem poszli głosować na nią, przy wyborach na prezydenta Warszawy.
  Jednym słowem, kiełbasa wyborcza.

 • Obserwer_Warszawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2014 14:04 ~Obserwer_Warszawa

  abo~abo

  Zabiera się bilety pracownikom komunikacji miejskiej w ramach oszczędności a potem proponuje bezpłatne przejazdy dla kibiców tą samą komunikacją.
  Ktoś chyba upadł na głowę i klepki się poprzestawiały.
  Witamy w domu wariatów"Polska"

  Kiełbasy wyborczej ciąg dalszy.
  Ciekawe co HGW i jej ekipa jeszcze wymyśli, byle tylko utrzymać się na stołkach, a także co i komu jeszcze zabiorą (oprócz siebie oczywiście), byle dać innym coś za darmoszkę.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »