Informacje

23.01.2017 19:46 Rozpoczęto akcję "Koleją do kultury"

Z biletami Kolei Mazowieckich
tańsze wejścia do muzeów

SERWISY:

13 instytucji kultury z Mazowsza weźmie udział w kolejnej edycji akcji "Koleją do kultury". Ze zniżki na wydarzenia kulturalne skorzystać będzie mógł każdy, kto kupi bilet na pociąg Kolei Mazowieckich.

Umowy w tej sprawie podpisano w poniedziałek, w urzędzie marszałkowskim. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele 13 instytucji kultury, które biorą udział w akcji.

- Oferta kulturalna Mazowsza jest bardzo bogata. Samorząd nadzoruje w sumie około 30 instytucji: muzeów, skansenów, teatrów czy bibliotek - przypomniał marszałek Mazowsza Adam Struzik. - Są one regularnie modernizowane i wyposażane, a prezentowane ekspozycje niezwykle ciekawe. Warto poznać region, jego historię, tradycję, przyrodę, a w ramach akcji można zrobić to taniej - dodał.

- Cieszę się, że te instytucje będą wspólnie działały na rzecz promocji całego regionu. Atrakcyjność turystyczna województwa mierzy się dziś w dużej części ofertą kulturalną - zaznaczył marszałek.

Kto bierze udział w akcji?

Do akcji włączyły się takie instytucje jak: Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Stacja Muzeum, Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, które oferują bilet normalny w cenie ulgowego.

Teatr Polski w Warszawie oferuje 15 proc. zniżki na bilety normalne i ulgowe, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oferują zniżkę 20-procentową, a stołeczne Muzeum Sportu publiczność odwiedzi bezpłatnie. Zniżki na bilety przewidują także Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, a także Teatr Dramatyczny w Płocku.

- Ułatwianie kontaktu z kulturą jest rzeczą słuszną - powiedział PAP dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie, Andrzej Seweryn. - Znam poglądy, że do kultury trzeba dojrzewać i tak dalej, ale wydaje mi się, że wyjście do ludzi z sugestią, że ten dostęp może być po prostu tańszy to mądra inicjatywa. Jest przecież wiele osób, które do kultury nie mają dostępu właśnie z powodów finansowych. - dodał

Dyrektor Muzeum Niepodległości Tadeusz Skoczek zapowiedział, że muzeum udostępni bilety ulgowe dla wszystkich pasażerów KM. - Wejścia do wszystkich naszych oddziałów będą kosztowały tylko 5 zł. Widzowie będą mogli korzystać z naszych wystaw czasowych oraz wystaw stałych - zapowiedział.

30 dni od zakupu biletu

W ramach akcji "Koleją do kultury" Koleje Mazowieckie zachęcają do odwiedzania mazowieckich instytucji kultury. Pasażerowie KM będą mogli skorzystać ze zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne, w ciągu 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg.

- Od lat Koleje Mazowieckie swoją działalnością wychodzą poza tory i realizują projekty o charakterze kulturalno-edukacyjnym. Już w 2005 r. rozpoczęliśmy cykliczny projekt "Twoja Kolej na...", w ramach którego zachęcaliśmy m.in. do czytania książek, odwiedzenia teatru czy muzeum. Tym razem zachęcamy do podróży pociągiem, połączonej ze zwiedzaniem - powiedział Artur Radwan, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Do skorzystania z oferowanych zniżek podstawą może być zarówno bilet jednorazowy, okresowy, jak też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi "Dragon" i "Słoneczny". Nie biorą w niej udziału jedynie bilety ZTM i WKD, zakupione w ramach oferty "Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD".

Akcja trać będzie od 23 stycznia do 31 grudnia 2017 roku.

Kilka dni temu zaprezentowano projekt Sinfonii Varsovii. Zobacz jak będzie wyglądać:

PAP/kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »