Informacje

13.01.2015 06:17 inwestycja w międzylesiu

Wytną 370 drzew, zrównają z ziemią
30 budynków. Rusza budowa tunelu

SERWISY:


Lada dzień mają rozpocząć się prace przy budowie tunelu pod torami kolejowymi w Międzylesiu. Do wycięcia będzie blisko 400 drzew, a wyburzonych ma być m.in. 6 budynków mieszkalnych i 13 pawilonów.

Budowa tunelu i przebudowa ulic Zwoleńskiej oraz Żegańskiej to długo oczekiwana inwestycja na prawym brzegu Wisły. Prace mają potrwać do listopada 2016. Rozpoczną się od wycinki i wyburzania.

- Wycinka drzew zacznie się w najbliższych dniach. Konieczne jest usuniecie 370 drzew, głównie klonów, drzew owocowych, robinii, topoli, kilku jesionów, tuj, lip, sosen, świerków - wylicza Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Budynki, pawilony, garaże

Ale na tym nie koniec - zanim zacznie się sama budowa, wyburzone zostaną też budynki. Jak informuje ZMID, łącznie operacja ta dotyczyć będzie 34 obiektów. - 6 budynków mieszkalnych, 13 pawilonów handlowych i usługowych, 11 budynków gospodarczych, garaży, altan, 4 tablice reklamowe. Rozbiórki zaczną się w lutym – tłumaczy Gajewska.

W czasie prac nie obejdzie się bez utrudnień. Organizacja ruchu jest jeszcze ustalana z inżynierem ruchu. Na razie drogowcy zakładają, że pociągi na tym odcinku będą jeździły wahadłowo.

Recepta na korki

Inwestycja zakłada rozbudowę ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej od ul. Pożaryskiego do ul. Mrówczej, a także budowę tunelu pod linią kolejową do Otwocka. - Tunel nie będzie budowany w tym miejscu, w którym obecnie znajduje się przejazd przez tory. Będzie przesunięty kilkadziesiąt metrów na północ - zastrzega Gajewska.

Przebudowany zostanie odcinek drogi o długości 827 metrów, z czego tunel pod torami stanowić będzie około 80 metrów. Zastąpi istniejący przejazd naziemny, który zostanie zamknięty.

Droga będzie miała po dwa pasy w obydwu kierunkach. Powstaną także podziemne przejścia dla pieszych: jedno pod torami kolejowymi i obiema jezdniami ul. Patriotów, drugie w rejonie urzędu dzielnicy.

Prace za 87 mln zł wykonuje firma Strabag.

CZYTAJ WIĘCEJ O PLANOWANYCH PRACACH.

O konieczności budowy mówiło się od wielu lat z uwagi na częste kursy pociągów KM i SKM, wymuszające zamykanie szlabanów i ogromne korki w godzinach szczytu.

ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wawerczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2015 22:40 ~Wawerczyk

  A dlaczego nikt nie myśli,żeby zmniejszyć ilość samochodów, bo z każdym rokiem jest ich więcej.Takich tuneli to powinni dosłownie budować na każdej Stacji, bo wszystkie ulice się korkują.Dojdziemy do absurdu.

 • JKK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2015 16:19 ~JKK

  Jednym z budynków planowanych do rozbiórki w związku z budową tunelu jest mój dom. Razem z sąsiadami założyliśmy więc stronę, na której żegnamy się z domem, opowiadamy o jego historii: www.facebook.com/pozegnaniezdomem Zapraszamy innych, których sypialnie i kuchnie również zamienią się niebawem w kawałek pasa ruchu dla aut.

 • msos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2015 20:19 ~msos

  Niestety ale koszt budowy wiaduktu jest droższy niż budowa tunelu i to jest przykre ;/ gdyż jest to większa ingerencja we wszytko

 • Adam123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2015 09:28 ~Adam123


  Mamuśka~Mamuśka

  A nie lepiej byłoby zbudować wiadukt nad torami? Oszczędniej i mniej przeróbek, wywłaszczeń i wycinek drzew... Pewnie nikt o tym nie pomyślał. Może chociaż zaplanują odwodnienia w tunelu...
  lele~lele


  Jakie mniej wywłaszczeń i wycinek? xD
  Co? Ten twój wiadukt będzie nad domami i drzewami leciał? Polski geniusz nie zna granic po prostu  Ale bedzie taniej baranie. Mamuśka ma rację. Wiadukt jest bardziej na miejscu jak tunel/

 • międzylesie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2015 09:20 ~międzylesie

  Ja też jestem przeciwko tej inwestycji.
  Kierowcy mogą się przesiąść na pociągi i autobusy, po to zrobili te parkingi przy torach, żeby zostawiać samochody i dalej kontunuować podróż komunikacją miejską.
  Już od jakiegoś czasu niszczą nam naszą zieloną i cichą okolicę, oby tylko więcej buractwa upchnąć.

 • Okoń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2015 20:59 ~Okoń

  Mieszkam obok stacji Międzylesie. Ten tunel dobra inwestycja i popieram ją. Stare budy po lewej stronie Żegańskiej od ronda to przeżytek a samo rondko nie jest w stanie przepuścić ruchu. Pretensje, żę ktoś tam jeździ bo słoik albo że z Garwolina to są żenujące pretensje.

 • bjkdsfjkdjsk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2015 20:24 ~bjkdsfjkdjsk

  Niestety to będzie koniec zielonego WAWRA. Budujcie obwodnice i most! a nie rozdeptujcie nam dom!

 • daru

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2015 17:15 ~daru

  jak by te słoiki z burakowa (Mińsk, Garwolin,itd) wybierali inną trasę to by nie było korków nawet o 17:00

 • ZMiędzylesia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2015 14:55 ~ZMiędzylesia

  Międzylesie nie potrzebuje tego tunelu. Międzylesie jest niedużym osiedlem i istniejąca infrastruktura drogowa w zupełności by wystarczyła.
  Korki w Międzylesiu tworzą kierowcy „ze wschodu” objeżdżający poprzez Starą Miłosną stojącą Płowiecką i udrożnienie tej arterii by je zlikwidowało.
  Jakiś czas temu droga ze Starej Miłosnej do Międzylesia była nieprzejezdna – nie było wtedy żadnych korków, można było spokojnie przez przejazd kolejowych przejechać o dowolnej porze.

 • MMI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2015 13:32 ~MMI

  Wszystkim tu komentującym po co i na co proponuje spróbować przejechać przez ten przejazd pomiedzy godz. 17.00-19.00.A potem pomyślcie że mielibyście tak codziennie... Mi też jest szkoda drzew, ale jeszcze bardziej ludzi. Drzewa mozna posadzić nowe. Do tego dochodzą KARETKI jeżdżace do Centrum Zdrowia Dziecka i Kardiologii w Aninie. Zastanówcie się najpierw zanim cos powiecie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »