Informacje

14.08.2018 18:49 Na "patelni"

Wyświetlacze już działają. Wychodzisz
z metra i widzisz, za ile masz tramwaj

SERWISY:


Na "patelni" przed stacją metra Centrum uruchomiono ekrany wyświetlające informacje o odjazdach tramwajów. Dzięki nim pasażerom korzystającym z przejścia podziemnego pod rondem Dmowskiego, wygodniej planować dalszą podróż.

Popularna "patelnia", czyli plac przed stacją metra Centrum, zyskał nowe ekrany informujące o odjazdach tramwajów.

Tablice wiszą dokładnie nad wejściem do przejścia podziemnego pod rondem. "Monitory pokazują czas do odjazdu tramwajów przy stacji metro Centrum w kierunku Pragi, Ochoty, Żoliborza i Mokotowa. 9-wierszowe ekrany LED wyświetlają te same informacje, które pojawiają się na tablicach na przystankach tramwajowych" - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

- Są cztery tablice, które są zasilane danymi przez Tramwaje Warszawskie. Każda z nich pokazuje, za ile odjedzie tramwaj z jednego z czterech przystanków przy Rotundzie – mówił portalowi TransportPubliczny.pl Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. - Koszt jednej tablicy to wydatek 40-50 tysięcy złotych – dodał.

Będą kolejne

Montaż tablic to część projektu zgłoszonego przez mieszkańców do budżetu partycypacyjnego na 2017 rok. Projekt przeszedł pomyślnie głosowanie, uzyskując 527 głosów. Został zrealizowany przez Tramwaje Warszawskie i Zarząd Transportu Miejskiego.

Zarząd ujawnił, że planuje montaż kolejnych wyświetlaczy, tym razem w metrze. W lipcu podpisano umowę na koncepcję wyposażenia stacji I linii w tablice informujące o najbliższych odjazdach autobusów i tramwajów. Wyłoniony w przetargu wykonawca ma zbadać oczekiwania mieszkańców oraz możliwości techniczne zamontowania wyświetlaczy. "Zaproponuje optymalną dla pasażerów lokalizację ekranów i ich liczbę" – podaje ZTM.

Obejmie także SKM i KM

Zarząd zakłada, że pokazywany będzie rzeczywisty czas do odjazdu każdej z linii, a nie czas rozkładowy. Dla stacji Dworzec Gdański i stacji Centrum mają być także wyświetlane godziny odjazdów pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Koncepcja związana jest ze zgłoszonymi projektami z warszawskiego budżetu partycypacyjnego, które dotyczyły stacji Słodowiec i Ratusz Arsenał.

mn/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 21:53 ~asd

  Przy normalnie funkcjonującej komunikacji publicznej nie potrzeby na takie wynalazki. W takiej sytuacji bowiem częstotliwość kursowania jest na tyle wysoka, że jest to dość obojętne ile czasu się poświęci na przemieszczenie się pomiędzy przystankami, na kolejny pojazd nie czeka się więcej niż 5-7 minut. W Warszawie natomiast, po rozpier..niu komunikacji publicznej przez Walzową i jej bandę jest to bardziej okazjonalny przewóz osób, bo jak inaczej nazwać linie, które pojawiają się na przystankach co pół godziny a przedostanie się z większości punków A do punktów B wymaga korzystania z koszmaru jakim jest "metro"...

 • warszawa dojna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 09:24 ~warszawa dojna

  gaga~gaga

  i po co??? mam trudnosci z chodzeniem, i tak wiekszosc ludzi nie jest w stanie zdążyć. I zupełnie to nic nie wnosi. Pojedzie sie wtedy, kiedy przyjedzie tramwaj i tyle. w dodatku te informacje nie są na 100 proc. Ile razy przyjechał pozniej.

  ... a ile wcześniej.

  To jedynie drogie zabawki, skuteczne jedynie do wyciągania pieniędzy z naszych podatków.
  Jeden taki telewizorek, to roczne podatki dla miasta od kilkuset osób nawet.

 • Zbychu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 07:02 ~Zbychu

  pasażer~pasażer

  Zupełnie zbyteczne.
  Kto ma jechać tramwajem i tak po wyjściu metra pójdzie na przystanek i będzie czekał tyle ile trzeba - tam też są tablice. Poza tym tramwaje jeżdżą bardzo często.
  Jak dla mnie - wyrzucone pieniądze.

  Trochę ograniczone jest Twoje myślenie. Jeden przykład - chcę z Centrum dostać się na Piaski (pomijamy dalszą jazdę metrem, to przykład by uświadomić to o czym nie pomyślałeś). Mam bezpośrednio dwie możliwości, albo 22 w stronę pl. Zawiszy, albo 35 w stronę pl. Bankowego. Czyli z dwóch różnych przystanków. Więc taka informacja jest bardzo przydatna.
  A co do częstotliwości, to prawda, tramwaje jeżdżą często, ale w godzniach szczytu. Poza tym po co mam czekać 15 minut, skoro mogę czekać 3?

 • gaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 00:12 ~gaga

  i po co??? mam trudnosci z chodzeniem, i tak wiekszosc ludzi nie jest w stanie zdążyć. I zupełnie to nic nie wnosi. Pojedzie sie wtedy, kiedy przyjedzie tramwaj i tyle. w dodatku te informacje nie są na 100 proc. Ile razy przyjechał pozniej.

 • edcedc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2018 22:29 ~edcedc

  Kilka słów o całej patelni. Już kiedyś kraje rozwinięte różniły się tym ze obywatele nie są kozami i trzodą i nie jest im wszystko jedno co ich otacza, albo po czym chodzą, bo koza czy mieszka w stodole, czy domu jest jej obojętne, tak kraje rozwinięte spostrzegały inne cywilizacje. Polskie wejście do metra w centrum to taki właśnie trzeci swiat dla kóz na Wschodzie Europy

 • jur 48

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2018 21:58 ~jur 48

  Tam,gdzie naprawdę potrzebna jest informacja nie instaluje się takich podstawowych elementów normalnej komunikacji miejskiej.Pierwszy z brzegu przykład:Pętla autobusowa Żerań FSO (a czy FSO jeszcze jest?-za to Huta pracuje,a nazwę pętli zmieniono).Pasażer musi ganiać od wiaty,do wiaty,żeby się zorientować,który autobus pierwszy w tym samym kierunku pojedzie.Lepszy numer-wyświetlanie na czole autobusu czasu do odjazdu,ale autobusy w kierunku Bródna stoją tyłem do pętli-informacja widoczna ze zjazdu z Mostu,ale nie dla przesiadających się z Legionowa i innych kierunków.Potrzebna duża tablica nad dyspozytornią i obok odjazdów powinny być informacje np.o opóźnieniach,zmianach tras i.t.p.Jak to się robi-można zobaczyć w Czechach i to nie tylko w Pradze.

 • ciekawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2018 20:33 ~ciekawy

  Ciekawe czy są wandaloodporne.

 • zły

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2018 20:31 ~zły

  Kto wymyśla takie bzdurne wydatki .... chyba producent tych wyświetlaczy. Ten który to zaakceptował powinien odpowiadać za złamanie dyscypliny finansów publicznych.

 • uug

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2018 19:58 ~uug

  Bartek Wawa~Bartek Wawa

  Na ekranie w kierunku Żoliborza: Prosimy o skorzystanie z rozkładu na przystanku. Już nawalił haha śmiech na sali. A w ogóle z tymi ekranami na patelni to idiotyczny pomysł


  Żaden pomysł na zasilenie krewnych królika nie jest IDIOTYCZNY.

 • robson82

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2018 19:43 ~robson82

  to powinno byc w srodku i powinnoo pokazywac w ktora strone isc bo teraz nie ma i mozna sie zgubic

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »