Informacje

01.05.2013 08:29 kontrowersyjna decyzja radnych

Wyremontowali szkołę.
Zajmie ją straż miejska

SERWISY:

W remont jednej z wolskich szkół włożono osiem milionów złotych. Po wybudowaniu nowoczesnych sal i pracowni lekcyjnych okazało się, że... budynek przejmie straż miejska.

W trakcie trwającej blisko trzy lata modernizacji odświeżono każdy zakamarek szkoły przy ulicy Sołtyka. Powstały specjalistyczne pracownie, wśród nich m.in. sala fryzjerska. Jest też przestronna sala konferencyjna i biblioteka. - W sumie na ten remont wydano 8 milionów złotych – mówi Piotr Milowański (PiS) z dzielnicowej komisji oświaty.

W dzień stał pusty

Uczniowie Centrum Kształcenia Ustawicznego nie zagrzeją jednak miejsca w świeżo wyremontowanym budynku. W połowie kwietnia Rada Warszawy podjęła decyzję o przeniesieniu Centrum Kształcenia Ustawicznego do budynku zespołu szkół nr 34 przy ulicy Księcia Janusza 45/47.

Zdaniem urzędników, budynek nie był w pełni wykorzystywany. - Zajęcia dla osób dorosłych odbywały się tam tylko wieczorami i w weekendy – mówi Katarzyna Pienkowska z biura prasowego ratusza.

Strażnicy zamiast uczniów

Miejsce uczniów ma zająć straż miejska. Na Sołtyka przeprowadzą się m.in. funkcjonariusze ze Śródmieścia, Bemowa, a także wydział szkoleń.

- W jednym miejscu znajdzie się wielu funkcjonariuszy i wiele wydziałów, co znacznie usprawni organizację pracy. Ponadto przenosząc się na Sołtyka zwolnimy kilka innych nieruchomości – zauważa Monika Niżniak, rzeczniczka prasowa straży.

Dzięki temu strażnicy zaoszczędzą nawet pół miliona złotych rocznie.

Zaskarżą uchwałę do wojewody

Wolscy radni są jednak oburzeni decyzją kolegów z Rady Warszawy.

– Skierujemy do prezydent miasta apel w tej sprawie. Przekażemy swoje zastrzeżenia. Jak można zabrać uczniom szkołę i przenieść ich do gorszych warunków przy ulicy Księcia Janusza? – denerwuje się radny Milowański.

Radni mają też skierować do wojewody wniosek o unieważnienie uchwały. – Podjęto ją bardzo szybko i bez konsultacji chociażby w dzielnicowej komisji oświaty – podkreśla Milowański.

"Tylko na jakiś czas"

Ratusz przekonuje, ze warunki, w jakich będą odbywały się zajęcia, nie pogorszą się. W ocenie Katarzyny Pienkowskiej sale lekcyjne i pracownie są odpowiednio wyposażone, a plan lekcji Centrum Kształcenia Ustawicznego ma nie kolidować z planem lekcji szkoły dziennej mieszczącej się już przy Księcia Janusza.

Ponadto ratusz zapewnia, że przeniesienia strażników na Sołtyka jest rozwiązaniem tymczasowym. - Jeśli będzie potrzeba stworzenia tam szkoły dziennej, straż się wyprowadzi, a pojawią się tam uczniowie – zapewnia Pienkowska.

Dopytywana, na jaki okres wprowadzą się tam strażnicy, nie była jednak w stanie odpowiedzieć.

W skład Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 3 wchodzą: gimnazjum, dwa licea, dwa technika oraz dwie zawodówki. Wszystkie szkoły są dla dorosłych.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2013 08:25 ~rad  Jest to CKU w którym zapomniano o żłobku gdzie gimnazjalistki mogą zostawiać swoje dzieci na czas nauki oraz o choćby namiastce izby wytrzeźwień gdzie spoczywałyby napite panny zamiast na ławce na przystanku 103

  a warsztaty już dawno były powynajowane różnym firmom i firemkom i nie odbywała się tam żadne zajęcia z 10 lat

 • Mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.05.2013 23:05 ~Mirek

  Moim zdaniem to Straż Miejska jest do zlikwidowania jak najszybciej bo nie służy mieszkańcom Warszawy co narusza ustawę o samorządzie gminnym bo m.st. Warszawa i jej jednostki mają tylko jedno zadanie - zaspakajać potrzeby zbiorowe mieszkańców poprzez świadczenie usług powszechnie dostępnych dla obywateli. Po co powielać zadania policji.

 • Loco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2013 12:19 ~Loco  FajnyTypek~FajnyTypek

  Dawne technikum budowlane przy ul. Młynarskiej też przekształcono w Centrum Bezpieczeństwa Miasta Stołecznego Warszawy i od razu wszyscy jesteśmy "bezpieczniejsi".
  Bo po co nam szkoły zawodowe z przyszkolnymi warsztatami, gdzie młodzi uczą się fachu, przecież tylu mamy fachowców.

  Najważniejsza jest SM, bo kto bedzie biegał po osiedlach i gnebił mieszkańców mandatami, kto bedzie tępił babcie sprzedajace pietruszke bez atestu UE, kto będzie karał dziadka, który kupił sobie piwko usiadł na ławeczce i czyta gazetę, wreszcie kto bedzie stał w krzakach z radarem. Straż Miejska chroni nas przed nami samymi, a radni wiedzą lepiej co jest dla nas dobre.

  Rece opadają, policyjne państwo nam sie twoży po cichu i wszystko w imię naszego bezpieczeństwa :))
  warszawiak~warszawiak

  może u Ciebie na wsi są takie praktyki,bo ja w W-wie od lat nie widziałem straży gnebiacej babcię pietruszką,bo np.p.Fałek słynny handlarz z Mokotowa na taką nie wyglada i właśnie takiego typu handel likwiduje sm,co do dziadka z piwem również nie widziałe ale w zamian widze codziennie z balkonu jak przeganiają grupy mało wychowanych ludzi czasami mam wrażenie,że niektórzy pierwszy raz piją alkohol,a co do fotoradaru to w karzkach też ich nie widzę tylko w miejscach poprzedzonych znakami o pomiarze prędkości tak więc obudź sie z tego swojego snu i jak coś piszesz to z sensem i logiką
  mieszkaniec_wawy~mieszkaniec_wawy


  ciekawe, bo ja już ich ponad rok nie widziałem patrolujących dzielnice. Jedyne co ich spotykam to jak "zza krzaka" wystają lub bileciki za parkowanie sprawdzają


  To po co ci oczy skoro nic nie widzisz. Jeżeli sam tego nie widzisz to poogladaj sobie cała masę filmików ze SM w roli głównej, które krążą po necie.

 • Loco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2013 12:15 ~Loco


  Od 20 lat strażnik w Warszawie~Od 20 lat strażnik w Warszawie

  Traktujecie Strażników Miejskich jak podludzi!!!!!!! Oby nigdy Was drodzy zakłamani internauci nikt, nigdy tak nie potraktował!!!!! Nich nastanie obłudny ruch od "palenia kota" i zlikwiduje Straż Miejską, niech tak się stanie!!!
  Poliak~Poliak

  Traktujemy was tak jak na to zasługujecie, kmioty. Trzeba było iść rowy kopać, a nie strugać pseudo "funkcjonariusza".


  Oczekujesz sympatii od ludzi, których na codzień gnębicie :))

 • kate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2013 11:37 ~kate

  biedne dzieci, 20letni i starsi uczniowie gimnazjum.. trzeba było się uczyć a nie odwalać numery i teraz miając po 20 i więcej lat kończyć gimnazjum

 • Jackwar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2013 10:45 ~Jackwar

  Ukończyłem tą szkołę ładnych pare lat temu , na zdjęciach wygląda pięknie i nie ma się co dziwić skoro wydano na remont tyle kasy . Straż Miejska będzie miała ładny budynek i duży teren , boisko zamienią na duży parking :) Brawo pani Hanno , brawo . Likwidować szkoły , niech rosną matoły , w sam raz dla straży miejskiej .

 • STARY DZIAD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2013 00:00 ~STARY DZIAD

  wyłączcie centralne w warzszawskich szkołach, oszczędzicie na więcej niż potrzeba. My się nie musimy kisić w 40 stopniach ;p

 • Poliak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2013 13:09 ~Poliak

  Od 20 lat strażnik w Warszawie~Od 20 lat strażnik w Warszawie

  Traktujecie Strażników Miejskich jak podludzi!!!!!!! Oby nigdy Was drodzy zakłamani internauci nikt, nigdy tak nie potraktował!!!!! Nich nastanie obłudny ruch od "palenia kota" i zlikwiduje Straż Miejską, niech tak się stanie!!!

  Traktujemy was tak jak na to zasługujecie, kmioty. Trzeba było iść rowy kopać, a nie strugać pseudo "funkcjonariusza".

 • Uczciwy39

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2013 10:44 ~Uczciwy39

  Straż to pożywka dla władze miasta i powiatów. Generalnie zostali powołani (udowodniła to kontrola NIK) a wykonują zupełnie inne zadania, które nabijają fundusze miasta. Strażnicy są prywatną policją miasta, wykorzystywani jako parobki i stójkowi na zawołanie prezydent. Policja, ITD, Żandarmeria Wojskowa w Warszawie jedzie po nich i się nimi brzydzi nie przyznając się do nich o traktując ich zawsze jako zło konieczne. Komentarz na temat wykrztałcenia wyższego jest śmieszne, ustaliłem u rzecznika, że może to być przedział 10-15%. Staż Miejska w Warszawie to banda żenując, nie dowartościowanych (chcą się czuć policją) "urzędników Państwowych" bez podstaw teorii prewencji, ruchu drogowego, kodeksu wykroczeń, karnego a w dodatku liczy się dla nich tylko mandat, wynik z zachowaniem do ludzi jak do bydła, nie mają za grosz wyczucia, czy biedny, niepełnosprawny itd. KARAĆ!!! Proszę o poparcie kto jest za likwidacją Straży Miejskie o przekazanie kwoty inwestycji w tą bezsensowną służbę dla Policjj i innych służb!!!!!!!!!!!

 • BuBa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2013 10:33 ~BuBa

  No tak to ta sławna akcja pt.: "MATOŁY DO SZKOŁY". ;-)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »