Informacje

21.04.2011 14:28 odpowiedź na film internauty

Wypłoszą gołębie
z Centralnego

SERWISY:

PKP zapewnia, że z Dworca Centralnego zostaną wypłoszone gołębie, które zanieczyszczają halę. – Zbieramy oferty firm, które się w tym specjalizują – zapewnił Kamil Migała z biura prasowego PKP.

W czwartek rano opublikowaliśmy tekst, w którym opisaliśmy problem ptasich nieczystości.

Na filmie zamieszczonym przez jednego z internautów widać odświeżoną halę główną, świąteczne jajo i tłum podróżnych. Niestety widać także bardzo dokładnie ptasie nieczystości na filarach.

Czekają, aż skończy się remont

Z gołębiami na dworcu kolejarze starają się uporać już od dłuższego czasu. W niektórych miejscach zostały zainstalowane kolce. Miał też rozbrzmiewać specjalny piskliwy dźwięk. Taki sam, jak w metrze. Jak przekonują kolejarze, urządzenia można zamontować dopiero po zakończeniu modernizacji.

- Zbieramy oferty firm, które zajmują się wypłaszaniem gołębi w przyjazny sposób – przyznaje Kamil Migała z biura prasowego PKP. Jak przyznaje, po naszym tekście została podjęta decyzja o wyszorowaniu zanieczyszczonych filarów.

bf/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • naila

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2011 16:54 ~naila

  Rozsądek,zgadzam sie z Toba w 100% ! czy wiecie,ze nawet wdychanie kurzu z zaschniętego kału ptaków jest bardzo szkodliwe dla człowieka? w ich odchodach znajduje sie bowiem duzo kwasów,robaków,bakterii chorobotwórczych i innych świństw które po zetknięciu z układem oddechowym czy skóra ludzi,moze byc bardoz niebezpieczne. Nie rozumiem wiec dlaczego ludzie nic z tym nie robiią-a wrecz przeciwnie,dokarmiaja te ptaki, robiąc w ten sposób i im krzywde,bo golebie sie uzalezniaja od człowieka i potem nie potrafią juz same znalezc pożywienia,a to powinno leżec w ich naturze.Nie wspomne juz jak obskurnie prezentuja sie niektóre miejsca w STOLICY. Stolica powinna wyglądac jak stolica, byc zadbana i estetycznie wyglądac,zachęcać. Nie rozumiem czemu nikt sie tym nie zajmie :/ c

 • naila

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2011 16:53 ~naila

  Rozsądek,zgadzam sie z Toba w 100% ! czy wiecie,ze nawet wdychanie kurzu z zaschniętego kału ptaków jest bardzo szkodliwe dla człowieka? w ich odchodach znajduje sie bowiem duzo kwasów,robaków,bakterii chorobotwórczych i innych świństw które po zetknięciu z układem oddechowym czy skóra ludzi,moze byc bardoz niebezpieczne. Nie rozumiem wiec dlaczego ludzie nic z tym nie robiią-a wrecz przeciwnie,dokarmiaja te ptaki, robiąc w ten sposób i im krzywde,bo golebie sie uzalezniaja od człowieka i potem nie potrafią juz same znalezc pożywienia,a to powinno leżec w ich naturze.Nie wspomne juz jak obskurnie prezentuja sie niektóre miejsca w STOLICY. Stolica powinna wyglądac jak stolica, byc zadbana i estetycznie wyglądac,zachęcać. Nie rozumiem czemu nikt sie tym nie zajmie :/

 • Rozsądek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2011 10:24 ~Rozsądek

  Wypłoszyć? Tą plagę trzeba zlikwidować definitywnie! Gołębie nie są naturalnymi mieszkańcami miast, nie powinny tu występować. Istnieją tylko dlatego, że żywią się odpadkami i debile je dokarmiają, przyczyniając się do rozprzestrzeniania się tej plagi. Są miejsca gdzie wszystko jest obsrane przez nie, samochód zaparkowany pod blokiem czy drzewem w ciągu 6h zostanie obsrany.
  W związku z czym proponuję by wytrzebić ich populację, to szkody przyrodzie nie przyniesie, dodatkowo karmiących gołębie należy karać mandatami bo przyczyniają się do rozwoju gatunku przenoszącego wiele chorób i świństw.

 • Yami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2011 07:48 ~Yami

  wypłoszcie lepiej śmierdzące bumy!!!

 • kot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 22:45 ~kot

  korzystając z usług PKP stwierdzam że gołębie są najmniejszym z ich problemów. Poza tym największym szkodnikiem na ziemi jest człowiek a nie zwierzęta

 • koniec LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 20:45 ~koniec LLU

  a kto wypłoszy llulki ze stolicy???
  pytam się K T O ???
  Bo odważnego nie widać.

 • .

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 20:22 ~.

  Się żulami zajmijcie, a nie ptakami. Ptaki to mniejszy problem

 • ~Rafał z W-wy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 19:06 ~~Rafał z W-wy

  Muszą być poobsrywane elamenty aby te Asy z zarządu PKP, którzy biorą pieniądze za pasywne nier.... czuli się sielsko, jak u siebie na wiosce = tam kolców pewnie nie ma i wszystko chyba mają totalnie poobsrywane.

 • Azerate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 19:00 ~Azerate

  Akurat na polskich dworcach, a na tym w szczególności gołębie stanowią najmniejszy problem. Ludzie tworzą o wiele większe zanieczyszczenia, że nie wspomnę już o smrodzie. Jak tu trafnie zauważyli przedmówcy żule są poważniejszym zagrożeniem dla estetyki miejsca.

 • vetcomsoy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 18:02 ~vetcomsoy

  Biuro prasowe prosimy o odpowiedź: czy bez interwencji mediów potraficie sami podjąć jakąkolwiek decyzję ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »