Informacje

11.06.2017 08:12 "Szczujesz ludzi na ludzi. Nie darujemy ci tego"

Wynieśli Frasyniuka z miesięcznicy. Odpowie za "popychanie policjanta"

SERWISY:

- Plujesz w twarz swojemu bratu, plujesz w twarz polskiej Solidarności - powiedział o Jarosławie Kaczyńskim Władysław Frasyniuk, były działacz opozycji w PRL po tym, jak policja siłą usunęła go z blokady miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu. Policja zapowiada wnioski o ukaranie uczestników kontrmanifestacji. - Władysław Frasyniuk będzie odpowiadał za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta - poinformował rzecznik KSP.

Frasyniuk w emocjonalnej wypowiedzi zwrócił się bezpośrednio do prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

- Jarek, widziałeś te filmy? Widziałeś? Byłeś kiedyś w takiej sytuacji? Ja już jestem kolejny raz. Zastanów się co robisz. Dewastujesz polskie państwo. Dewastujesz państwo prawa. Dewastujesz nasz szacunek dla Lecha Kaczyńskiego. Lech Kaczyński, gdyby żył, byłby po tej stronie. Lech Kaczyński nie pozwoliłby na to, co ty wyprawiasz z policją. Szczujesz tych młodych ludzi na obywateli polskiego państwa. Skandal - powiedział Władysław Frasyniuk.

-  Szczujesz ludzi na ludzi. Nie darujemy ci tego. Plujesz w twarz swojemu bratu, plujesz w twarz polskiej Solidarności - zakończył.

Mandaty, sprawy w sądzie

Rzecznik KSP Mariusz Mrozek powiedział, że w trakcie przemarszu uczestników legalnego zgromadzenia na Krakowskim Przedmieściu przed Pałac Prezydencki, kilkadziesiąt osób usiadło na jezdni, próbując w ten sposób zakłócić demonstrację.

Policja wzywała ich do rozejścia. - Ponieważ te apele nie skutkowały, policjanci przy pomocy siły fizycznej przenieśli te osoby, wylegitymowali, potwierdzili ich tożsamość - mówi Mrozek.

Jak dodaje, 11 osób ukarano mandatami. - W stosunku do 91 osób wnioski zostaną przekazane do sądu w sprawie o wykroczenie, związanej właśnie z blokowaniem legalnego zgromadzenia. Natomiast kilka osób będzie zapewne ponosiło odpowiedzialność karną. Siedem osób będzie miało prawdopodobnie przedstawione zarzuty związane z zakłócaniem aktu religijnego, a Władysław Frasyniuk będzie odpowiadał za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Ma to związek z popychaniem policjanta, który w stosunku do tego mężczyzny podejmował czynności - podsumowuje rzecznik KSP.

CZYTAJ WIĘCEJ O WCZORAJSZYCH WYDARZENIACH

Miesięcznice smoleńskie


10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Od tego czasu 10 dnia każdego miesiąca organizowane są obchody tzw. miesięcznicy smoleńskiej. Po mszy uczestnicy przechodzą przed Pałac Prezydencki.

PAP/skw//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ohe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2017 18:13 ~ohe

  frasyniuk, bolensa - SOLIDARNOŚĆ' 89.
  Po prostu.

 • Lena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.06.2017 20:00 ~Lena

  Niech on przestanie chrzanić o Solidarności... Obecnie nie ma z nią już nic wspólnego. Lanser i sprzedawczyk - oto kim się stał.

 • dora

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.06.2017 18:11 ~dora

  I to jest za mało -bo powinien odpowiadac za zakłucanie spokoju jak nie ma gdzie siedziec to njlepiej za kratami -ten zalegendowany niby solidarnosciowiec opowiedział sie tyn znaczkiem jaki sobie przyczepił -wiec wyrok tez wypisac mu cyrylicą -i jeszcze jedno maja okazje zapytać co sie stało z pieniędzmi Solidarności !!!!

 • Prawosławny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.06.2017 14:48 ~Prawosławny

  Konstytucja
  Art. 25.

  2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

  Białe róże nic nie pomogą, prawdziwi polscy katolicy i patrioci w trosce o dalsze losy naszej RP powinni
  włożyć koszulki z nadrukami typu: jestem katolikiem, postaci świętych np. Jana Pawła II, Popiełuszki, Kostki i innych wybitnych Polaków. Transparenty i inne elementy też powinny być o podobnej treści, modlitwy patriotyczne oczywiście na kolanach a kładzenie się na ulicach jest daremne. Oczywiście osoby duchowne powinny też w tym akcie religijnym brać udział. Świat zobaczy każdego 10 i 11-tego jaka jest demokracja w Polsce.


 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 19:59 kubat

  Wraca nam Granatowa Policja Państwowa. Już niewielu ją pamięta, ale historia nie zapomniała.

 • miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 19:19 ~miki

  To przykre, że takich młodziaków posyłają na takie akcje....Nie mają pojęcia, że powielają działania ZOMO.

 • Bór

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 19:07 ~Bór

  Popieram Pana Frasyniuka Pan Kaczyński zachowuje się jak dyktator. Smoleńsk był okropną tragedią ale jeszcze gorsze były w I i II wojnie jak by wszyscy którzy stracili swoich bliskich urządzali by takie zgromadzenia (miesięcznice) nie wystarczyło by dni w roku i nie miał by kto pracować.

 • takatak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 18:36 ~takatak

  Gorszy sort~Gorszy sort

  Kiedy czytam komentarze zwolenników PiS, widzę co się dzieje, jak wszystko odwracają kota ogonem i każdą swą ohyde wytłumaczą i plugastwo jako wzór cnot podają, to stwierdzam że chory jest ten kraj i kara na niego przyjdzie.
  Wstydzę się bycia Polakiem
  Wstydzę się Kaczyńskiego,Macierewicza, Szydło, Pawłowicz i całego tego ....brak mi słów.

  A ja się wstydzę PO że cały świat się śmieje z nas w sprawie katastrofy, że nic w kraju dobrego nie zrobili, poza zwiększeniem wieku bo brakowało im kasy do kieszeni. a teraz biegają za Kaczyńskim jak pieski i szczekają z żalu jak to im źle. Totalna porażka! Ludzie bez swojego zdania planów dla kraju, poprostu slynne chorągiewki..:):) I jeszcze muszę ich utrzymywać..
  Raptem od roku tyle kasy w kraju się znalazło???? Gdzie Ona była wcześniej????? A nawet brakowało!!!!

 • obserwatorpl300

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 18:25 obserwatorpl300

  ... panie Frasyniuk , nie badz pan taki "hop do przodu" ... .

 • gobrwol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 18:23 ~gobrwol


  adam76~adam76

  Naprawdę mówię szczerze do policjantów . Jakby kazali mi targać Frasyniuka rzuciłbym robotę tam na miejscu . Twarz ma się tylko jedną , na dodatek każdy facet musi ja oglądać codziennie przy goleniu .Trzeba się starać aby wyglądała przyzwoicie. Frasyniuk to legenda legend w stawianiu oporu komunie, odważny bezkompromisowo. W jego ukrywanie zaangażowanych było wielu przyzwoitych ludzi a po schwytaniu Frasyniuk cztery lata przesiedział we więzieniu .
  taka prawda~taka prawda

  Ukrywali hahaha. Kiszczak celowo do czasu go nie zgarniał, dzieciaku. Przesiedział jak w Arłamowie Bolek. Przecież Frasyniuk to zwykła menda. Policja dobrze o tym wie.


  Dokładnie. Biorąc to na logikę: "Co robi Frasyniuk Solidarnościowiec w tłumie ubeków z KODu", proszę o rzeczowe wyjaśnienie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »