Informacje

19.07.2016 18:20 część miejsc niedostępna

Wymiana nawierzchni na parkingach P+R. Utrudnienia

SERWISY:

Zarząd Transportu Miejskiego wymieni nawierzchnię na dwóch parkingach P+R - przy metrze Marymont i metrze Wilanowska. Część miejsc nie będzie dostępna dla kierowców.

"Rozpoczęła się wymiana nawierzchni na dwóch poziomach parkingu P+R Metro Marymont. Prace potrwają do 9 września" - poinformował Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM-u.

Dwa parkingi do remontu

Na parkingu P+R Metro Marymont wymieniana jest nawierzchnia na poziomie 0 oraz 1. Ale to nie wszystko. Niebawem rozpocznie się również remont na parkingu przy stacji metra Wilanowska.

"Prace na parkingu rozpoczną się 25 lipca. Wymieniana będzie nawierzchnia na poziomie 1 i 2. Również i tam kierowcy będą musieli się liczyć z tym, że część miejsc będzie w czasie prac niedostępna. Prace przy Wilanowskiej skończą się w drugiej połowie września" - informuje Krajnow.

Na obu parkingach zostanie ułożona nowa, trwała posadzka na bazie żywic akrylowych. Zarząd Transportu Miejskiego naprawi również uszkodzoną elewację.

Przetarg na nowy parking

W czerwcu urzędnicy ogłosili przetarg na zaprojektowanie parkingu Młociny III. Ten jako pierwszy w stolicy, ma zostać wyposażony także w panele fotowoltaiczne. Energia w nich gromadzona ma być wykorzystana do oświetlenia parkingu oraz do ogrzewania urządzeń technicznych.

"Póki co, to będzie pilotaż. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi i rzeczywiście zaobserwujemy korzyści związane z oszczędnością energii, to będziemy myśleć, żeby budować takie urządzenia na nowych parkingach i istniejących obiektach" - powiedział nam w maju Jakub Miernik, kierownik działu planowania i przygotowania inwestycji ZTM.

Projekt ma być gotowy w marcu przyszłego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa zakończy się w lutym 2018 roku.

kz/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2016 16:42 ~qwerty

  Średni koszt 1 miejsca na parkingu P+R to ok. 60tyś złotych. To tak woli przypomnienia ile miasto wydaje na te wątpliwego efektu udogodnienia dla niepłacących podatków kierowców z pod Warszawy - bo tacy głównie parkują na P+R.,

 • MAXI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2016 18:54 ~MAXI

  Kolejny bubel HGW

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »