Informacje

10.07.2013 15:15 podejrzewa prezydent stolicy

Wykropkowana uchwała do prokuratury. Agent Tomek donosi

SERWISY:


Poseł Tomasz Kaczmarek (PiS), były agent CBA, złożył zawiadomienie do prokuratora generalnego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Hannę Gronkiewicz-Waltz i jej współpracowników.

Polityk PiS podejrzewa o poświadczenie nieprawdy i niedopełnienie obowiązków prezydent stolicy oraz podległych jej radcę prawnego i skarbnika. Chodzi o artykuły 231 i 271 kodeksu karnego.

Kropki zamiast liczb

- Prezydent przesłała radnym projekt uchwały o nowych stawkach za wywóz śmieci, bez konkretnych liczb - w miejscu gdzie powinny być stawki do przegłosowania na radzie miasta wstawiono trzy kropki, a radca prawny i skarbnik miasta wydali opinię , w której stwierdzili, że owe trzy kropki mają neutralny wpływ dla budżetu Warszawy – czytamy w zawiadomieniu.

- Konkretne stawki za wywóz śmieci miały się pojawić dopiero w trakcie sesji i zgłosić je mieli radni Platformy Obywatelskiej w formie poprawki do uchwały przygotowanej przez prezydent Gronkiewicz-Waltz. Poprawki miały więc dotyczyć nieznanego stanu faktycznego – pisze dalej poseł i przypomina, że nieznane stawki zaakceptowali radca prawny i skarbnik.

Kaczmarek nawiązuję do sytuacji, którą opisaliśmy 12 czerwca. Rzeczywiście, projekt uchwały przedstawionym radnym nie zawierał konkretnych stawek. Krytykowali to politycy opozycji, a rzecznik ratusza bronił takiego rozwiązania, tłumacząc, że prace nad projektem trwały do "bladego świtu".

Niższe, więc neutralne

Dziś ratusz podtrzymuje te argumenty. - Wszystko przebiegło zgodnie z prawem. W projekcie nie było liczb, bo do ostatniej chwili trwały prace nad wyliczeniem. Stawki wprowadziliśmy w autopoprawce i radni głosowali pełną uchwałę, zawierającą stawki – zapewnia Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Pozostaje pytanie na jakiej podstawie pozytywną opinię wydał skarbnik? – Od początku mówiliśmy, że nowe stawki na pewno będą niższe. Stąd prosty wniosek, że będą neutralne dla budżetu – wyjaśnia rzecznik i dodaje, że ratusz ze spokojem czeka na informacje z prokuratury.

Za poświadczenie nieprawdy (art. 271 kk) urzędnikowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, natomiast za niedopełnienie uprawnień (art. 231 kk) funkcjonariusz publiczny może dostać do 3 lat więzienia.

b//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • frfrgf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 14:46 ~frfrgf

  Jeżeli chodzi o emerytury mindurowe to strażak po sgsp ma 10 lat pracy do emerytury minus wyjazdy ktore liczą sie to tej emerytury dlatego po około 7 latach pracy jest emerytem!!

 • Elitarny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 13:55 ~Elitarny


  obusa~obusa

  agent Tomcio taka szuja wymyslona iwykreowana przez PiS DONOSLABY NAWET NA WLASNA MATKE nie tylko na prezydenta Warszawy tego goscia poprostu trzeba odstawic w niebyt
  sędzia~sędzia

  Według ciebie, na wszystkie przekręty władzy trzeba przymykać oczy a sprawy zamiatać pod dywan. Może przypomnę sprawę poseł PO p.Sawickiej i kuriozalny wyrok sądu. Sawicka przyjęła łapówkę, ale sąd stwierdził, że dowody zostały zebrane nielegalnie. Podczas ogłaszania wyroku sędzia P.Rysiński powiedział: wyrok zwalnia Beatę Sawicką z odpowiedzialności karnej, ale nie moralnej. Ha, ha dobre sobie.  Też nie przepadam za typem, ale każde naruszenia prawa przez władzę należ ujawniać, piętnować i sankcjonować, w innym wypadku w tym kraju nic się nie zmieni. To co zrobiła bufetowa ze swoją świtą jest przede wszystkim złamaniem zasady jawności stanowienia prawa. Prawo nie może zawierać niedomówień (czyt. wykropkowanych pozycji). Mam nadzieję, że prokurator jest uczciwym człowiekiem i dobierze im się do zadków.

 • oczywiste

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 09:57 ~oczywiste


  staszek116staszek116

  KIEDY TE OSZUSTWA SIE SKONCZA I CI BIEDNI LEDWO WIAZACY KONIEC Z KONCEM BEDA NORMALNIE ZYC
  gfrf~gfrf


  eee...nigdy?


  alez bedzie jak urzednicy zaczna ponosic konsekwencje za swoje decyzje

 • kim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 09:56 ~kim  maciek~maciek

  Dlaczego piszecie agent? Jest posłem, i byłym agentem redaktorku ...
  James Bond~James Bond

  Agent to nie zawód, to cecha charakteru.
  zofka~zofka

  jest bylym agentem i obecnym donosicielem

  "donosicielem" ?!?!?! Ty chyba musisz maczać palce w przkrętach bufetowej i jej bandy skoro wszystko należy zamiatać pod dywan! Gratulacje!!! A za przyjęcie przez urzędnika 15tys łapówki dostaje się uniewinnie bo to 'tylko jednorazowe i mała wartość' yyy w jakim ja kraju żyje!!!! Już dawno świat w kratke cała ta pełowska banda powinna oglądać!!! I każdy powinien patrzeć władzy na ręce i punktować wszystko! Brawo Panie Tomku!!!

 • gfrf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 09:18 ~gfrf

  staszek116staszek116

  KIEDY TE OSZUSTWA SIE SKONCZA I CI BIEDNI LEDWO WIAZACY KONIEC Z KONCEM BEDA NORMALNIE ZYC


  eee...nigdy?

 • lolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 09:17 ~lolo

  Tao tak jakby głosować nad wyrokiem dla skazanego nie zjnając wysokości kary .

 • sędzia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 09:16 ~sędzia

  obusa~obusa

  agent Tomcio taka szuja wymyslona iwykreowana przez PiS DONOSLABY NAWET NA WLASNA MATKE nie tylko na prezydenta Warszawy tego goscia poprostu trzeba odstawic w niebyt

  Według ciebie, na wszystkie przekręty władzy trzeba przymykać oczy a sprawy zamiatać pod dywan. Może przypomnę sprawę poseł PO p.Sawickiej i kuriozalny wyrok sądu. Sawicka przyjęła łapówkę, ale sąd stwierdził, że dowody zostały zebrane nielegalnie. Podczas ogłaszania wyroku sędzia P.Rysiński powiedział: wyrok zwalnia Beatę Sawicką z odpowiedzialności karnej, ale nie moralnej. Ha, ha dobre sobie.

 • staszek116

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 07:21 staszek116

  KIEDY TE OSZUSTWA SIE SKONCZA I CI BIEDNI LEDWO WIAZACY KONIEC Z KONCEM BEDA NORMALNIE ZYC

 • C62

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 05:13 ~C62

  PANIE PREMIERZE DLACZEGO NIE ZMIENIONO JESZCZE USTAWY EMERYTALNEJ DLA SŁUŻB MUNDUROWYCH - TO JEST SKANDAL ABY OBYWATELE MUSIELI PŁACIĆ NA TAKICH MŁODYCH BYCZKÓW JAK TEN GOŚĆ - CZY PANU Z TEGO POWODU NIE JEST WSTYD?

 • magnat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2013 23:36 ~magnat

  franek~franek

  cala ta platforma to kropki i przecinki nie mowiac o znaku zapytania ciezki przypadek pasorzyty

  Widać Ty z Platformy nie jesteś, gdyż ortografia ojczystego języka jest Ci wyjątkowo obca...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »