Informacje

15.06.2012 05:30 wciąż trwają prace

Wykopki na Szembeka.
Jak długo jeszcze?

SERWISY:

Modernizowany od kilkunastu miesięcy plac Szembeka nadal jest rozkopany. Władze dzielnicy przekonują, że największe problemy przysparza przebudowa infrastruktury podziemnej. Ale zaraz obiecują, że nowym, wyłożonym granitem placem przejdziemy pod koniec września.

- Plac cały czas jest rozkopany,część przy kościele jest wyłożony płytami granitowymi, ale na środku wciąż trwają prace - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl, który pojechał przyjrzeć się postępowi prac przy ul. Grochowskiej.

"To nie takie proste"

Robotnicy na miejscu są, o robotach ostrzega nawet tabliczka zawieszona na ogrodzeniu: "Uwaga! Głębokie wykopy". Ale końca tych prac nie widać.

- Przebudowa infrastruktury podziemnej, to nie jest prosta sprawa, trzeba było uważać, żeby nic nie naruszyć. Dlatego prace się trochę przedłużyły - mówi Ewelina Buczyńska, rzeczniczka Pragi Południe.

I dodaje, że teraz robotnicy wezmą się za budowę fontanny. - Trwają też rozmowy dotyczące punktu informacyjnego, który ma być na Placu Szembeka. Dyrektor miejskiego biura turystyki Barbara Tekieli jest zainteresowana współpracą z dzielnicą. Biuro turystyki chciałby nas wesprzeć w tej kwestii – mówi Buczyńska.

Ponad 22 miliony?

W podziemiach placu zaplanowano też toaletę, do której będzie można dostać się windą. Cała powierzchnia placu będzie wykonana z granitu, łącznie będzie też 65 drzew. Warszawiacy będą mogli przysiąść na nowych ławkach, a także skorzystać z miejsc parkingowych. Oprócz fontanny na placu będzie można oglądać pomnik gen. Piotr Szembeka.

Prace na placu wyceniono na 22 mln zł, ale całkowity koszt będzie znany po zakończeniu budowy. - Plac oddamy do użytku z końcem września – zapewnia Buczyńska.


ran/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2012 23:09 ~piotr

  Remont Placu Szembeka jest nie tylko paranoicznie drogi to jeszcze nalężałoby zastanowić się nad zasadnością wydawania aż takich publicznych pieniędzy brawo Panie Burmistrzu. Co do jakości i szybkości wykonania prac to żaden z panów począwszy od robotnika po Panów nadzorujących jakość wykonania prac nie zgodziłby się na aż tak zawyżone koszty i, brakoróbstwo i nieróbstwo na własnym terenie ale tak się dzieje przy braku gospodarza

 • plac_szembeka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2012 12:07 ~plac_szembeka


  W wyniku tego wycięto drzewa, które rosły tam od dekad,
  [/cytat_1007981]santino~santino


  To akurat w większości były marnej jakości topole, które i tak by się za parę lat poprzewracały.

  [cytat_1007981]
  zaledwie dwa lata po wymianie podziemnych instalacji ciepłowniczych.


  To jeszcze nic, poł roku przed remontem nasadzono drzewa, zrobiono ogrodzenie, które potem usuwano. To jest skandal pokazujący, że nikt nie myśli nawet na pół roku do przodu.

 • grzegorz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2012 11:54 ~grzegorz

  Chyba trzeba się cieszyć, że komuś (w tym wypadku proboszczowi) w końcu na czymś zależy. Co, może lepszy wieczny syf a'la Rondo Wiatraczna?! Projekt (poszerzenie ulic, przebicie Ks. Sztuki do Kordeckiego - ogólnie królestwo asfaltu i kamienia) niezbyt mi się podoba. Bardzo mi się nie podoba. Ale właśnie proboszczowi trzeba oddać sprawiedliwość: poświęcił część sadu przy plebanii na boisko. Sam kościół, czy tego chcemy, czy nie chcemy, jest najefektowniejszą budowlą w promieniu wielu kilometrów. Oczywiście zajadli antyklerykałowie woleliby dla zasady odpicować któreś biuro, czy może budkę na bazarze i właśnie je eksponować. Litości!

 • santino

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2012 23:29 ~santino

  Tajemnicą poliszynela jest, że przebudowa Placu odbywa się w dużym stopniu z inicjatywy proboszcza (i sprzyjających mu radnych), który życzył sobie wyeksponowanie kościoła w większym stopniu, niż dotychczas.
  W wyniku tego wycięto drzewa, które rosły tam od dekad, zaś przebudowa ma miejsce zaledwie dwa lata po wymianie podziemnych instalacji ciepłowniczych. W rezultacie od czterech lat Plac Szembeka bardziej zasługuje na nazwę Placu Wiecznej Budowy.

 • chomik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2012 23:20 ~chomik

  przecież ulica stoi pusta i ma znaki już......ułatwiłaby ona komunikację z szaserów....Robotników tam znajdziemy kilku kopiących dołki lub rozsypujących podsypkę pod chodnik...

 • mart

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2012 23:12 ~mart

  wątpię w ten koniec, nigdy września... bajzel na Szembeka zaczął się dokładnie w listopadzie 2010 roku i potrwa jeszcze sądząc po tym jak bardzo zajęci się pracujący na nim panowie... pracuje jeden, doradza pięciu... zawsze w grupach, nigdy osobno, prawdziwy teamwork

 • kamil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2012 18:49 ~kamil

  Ja bym zaczął od remontu elewacji kamienic, bo to strasznie będzie wyglądać jak luksusowy granit będzie leżał pod kamienicą w której cegły widać...

 • podwykonawca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2012 18:39 ~podwykonawca

  Jak moja firma tam robiła to chciali kary dawac za opuznianie roboty po nas nie ma juz sladu a oni sie jescze grzebią my skaczylismy w tamtym roku he he he

 • baba z mięsnego

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2012 15:40 ~baba z mięsnego

  wycięli moją krzywą wierzbę z dzieciństwa:(

 • I love Grochów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2012 15:39 ~I love Grochów

  W WC za jakiś czas i tak będzie kebab:))

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »