Informacje

15.10.2013 19:54 niespodziewany początek prac

Wykonawca Trasy AK miał pozwolenie. Ratusz o tym wiedział

SERWISY:

Drogowcy, którzy zajęli dwa pasy Trasy AK, mieli niezbędne pozwolenia. Ratusz nie wiedział jednak, że prace ruszą właśnie dziś.

W poniedziałek rano na Trasie AK pojawili się drogowcy. Zamknęli dwa pasy ruchu, co spowodowało gigantyczne utrudnienia.

Rozpoczęli budowę przewiązek, czyli przejazdów pomiędzy nitkami trasy. Są to prace przygotowawcze przed ruszającą wkrótce przebudową fragmentu arterii i mostu Grota-Roweckiego.

Ratusz wstrzymuje prace

Po kilku godzinach korków wiceprezydent Jacek Wojciechowicz nakazał wstrzymanie jakichkolwiek prac i udrożnienie pasów. Jak wyjaśniał rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk urzędnicy nie wiedzieli, że roboty rozpoczną się we wtorek rano.

- Z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad ustaliśmy, że prace ruszą w piątek, 18 października – mówi Milczarczyk. – Tak przewiduje harmonogram – dodaje.

GDDKiA jest inwestorem przebudowy. Zastrzega jednak, że nie odpowiada za organizację ruchu w czasie budowy.

- Zarządcą ruchu na tym odcinku jest miasto. GDDKiA zarządzać nim będzie dopiero po zakończeniu prac – tłumaczy.

"Nie działamy w ten sposób"

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, pozwolenie na prowadzenie prac obowiązuje od 15 października. Pomimo tego, że to miejscy urzędnicy wydali dokumenty, ratusz nie potrafił we wtorek rano wyjaśnić, jakie prace toczą się na Trasie AK.

Po południu Milczarczyk wyjaśnił, że przy takich inwestycjach pozwolenia nie są wydawane "z dnia na dzień". Inwestor miał zgodę na pracę, ale powinien był zaczekać.

- Nie prowadzimy w Warszawie inwestycji w ten sposób. Przede wszystkim informujemy mieszkańców, jakie będą utrudnienia i objazdy, aby mogli przygotować sobie trasę i byli przygotowani na trudności – tłumaczy Milczarczyk.

Konferencja w środę

Ratusz zaplanował na środę konferencję z GDDKiA i wykonawcą, na której chce mieszkańcom stolicy przekazać wszystkie informacje o utrudnieniach.

wp/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • JTM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2013 15:53 ~JTM

  Od dawna było wiadomo ze remont rusza w Pażdzierniku.
  Nie wierzycie.Znana wyszukiwarka wam podpowie.
  Ale to takie typowe pomarudzić sobie przed kompem.

 • Nazi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2013 13:48 ~Nazi

  POLAKmały~POLAKmały

  Macie lemingi-jak za czasów PRL-"kłamać,kłamać, aż ludzie w kłamstwo uwierzą...

  To jest zasada dra Josepha Goebbelsa : " Kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą ".

 • jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2013 13:31 ~jan

  „Przypominam, że analogiczna sytuacja miała miejsce, kiedy wyłączono środkowy odcinek Metra. Żaden z urzędasów nie ruszył ...., żeby odpowiednio poinformować zdezorientowanych pasażerów, którzy beznadziejnie pętali się po peronach. Sądzę, że w kolejce do miejskiej kasy po nagrody i premie panował wzorowy porządek. „
  ~polack


  Panie kolego. Nie chce wchodzić z kolegą w spór zbiorowy, ale jestem nieco innego zdania. Osobiście z metra korzystam okazjonalnie, gdyż dojeżdżam na linii wschód – zachód. Pomimo to o wyłączeniu stacji metra wiedziałem z tygodniowym wyprzedzeniem. W każdym tramwaju lub autobusie wisiała kartka z odpowiednia informacją. Wystarczyło przeczytać.
  Nie zmienia to faktu, że faktycznie, byli tacy, którzy nie wiedzieli nic o planowanych pracach. Jest też taki poseł, co Powstanie Warszawskie datuje na 2-gą połowę XX wieku. I co z tym zrobić? Zwolnić ministra oświaty?

 • poster

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2013 13:01 ~poster

  Czyli ustawią znaki i będzie lepiej:/

 • oland

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2013 12:04 ~oland

  Ratusz tak ostro świętował zwycięstwo, że zapomniał jakie, komu i od kiedy pozwolenia wydał. Więc wróciło wszystko do normy. Premie i nagrody można zacząć dzielić.

 • omc drogowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2013 11:06 ~omc drogowiec

  LUDZIE JUŻ PO REFERENDUM... WIEC O CO WAM CHODZI ... STALIŚCIE i STAĆ BĘDZIECIE W korkach...

 • Awatar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2013 10:59 ~Awatar


  jak~jak

  Szanowni forumowicze, wielu z Was jak widzę marnuje swój cenny czas i talent. Proponuje ukończyć studia na jakimś kierunku inżynierskim i opracować nowatorski system wykonywania robót bez utrudniania ruchu. Za sposób na budowę metra w nocy i zasypywania wykopów w dzień, tak aby nie paraliżować miasta, Nobel murowany.

  Kilka miesięcy temu była nieziemska awantura w sprawie zalanej Trasy Toruńskiej. Trasy, którą projektowano (z błędami jak się okazuje) jeszcze w latach 70-tych. Nikt tego do tej pory nie naprawił pomimo, iż wielu krytykantów było u władzy i mogło przynajmniej spróbować. Teraz ci sami, którzy darli szaty nad powodzią, pierwsi będą biadolić nad korkami przy okazji obiecanej przebudowy. Tak to jest, gdy emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

  Aaaa… jest znakomity patent na rozwiązanie problemu. Został przetestowany jakieś 7-10 lat temu w Warszawie. Można nie remontować niczego, licząc, że zawali się pod rządami następcy.

  Tomek~Tomek


  Większość forumowiczów nie ma pretensji o remont, ale o brak informacji. Urzędnicy dali ciała i chyba nie ma argumentów na ich korzyść...

  Przypominam, że analogiczna sytuacja miała miejsce, kiedy wyłączono środkowy odcinek Metra. Żaden z urzędasów nie ruszył ...., żeby odpowiednio poinformować zdezorientowanych pasażerów, którzy beznadziejnie pętali się po peronach. Sądzę, że w kolejce do miejskiej kasy po nagrody i premie panował wzorowy porządek.

 • polack

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2013 10:41 ~polack

  Szpieg~Szpieg

  Wyobrażacie sobie jakie byłyby korki gdyby ludzie poszli na referendum. I wina byłaby PIS-u bo odwołali szefa i niech teraz niech sami się zajmą ruchem. Pułapka była przygotowana tylko z tej radości zapomnieli ja odwołać.  w 100 % prawda ,
  żeby ta inwestycja zaczęła się przed wyborami to 46000 głosów to leciutko by sie znalazło z tych co stali we wtorek w korku

 • ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2013 10:41 ~ania

  kiedy wreszcie pani HGW odwoła ze stanowiska inż Galasa , burdel na uliacach od wielu lat a on siedzi przyspawany na stołku ,

 • polack

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2013 10:37 ~polack

  Do wszystkich urzędasów wielbiących swoja Panią HGW , krzyczcie ,popierajcie i tak dostaniecie premie o wiele większe niż koszty referendum , jeszcze pewny macie rok a później będzie czystka .
  pozdrawiam przyszłym bezrobotnych
  ale pewno jak w życiu ci z góry już maja kontrakty w spółkach skarbu państwa in blaco tylko podpisać

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »