Informacje

01.04.2017 12:42 Astaldi wywołana do tablicy

Wykonawca obwodnicy Marek
do ministra: nie mamy opóźnień

SERWISY:Nie ma opóźnień na budowanym przez firmę Astaldi odcinku obwodnicy podwarszawskich Marek, prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem i zostaną zakończone w terminie - zapewnia PAP rzecznik wykonawcy Mateusz Witczyński.

To odpowiedź firmy Astaldi, która buduje jeden z odcinków obwodnicy Marek - drogi ekspresowej S8 (7 kilometrów od Kobyłki do węzła Radzymin Południe), na stwierdzenie wiceministra infrastruktury Jerzego Szmita, który 22 marca przekazał, że zagrożony jest lipcowy termin oddania trasy do użytku. O sprawie informowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

W piątek rzecznik Astaldi Mateusz Witczyński powiedział, że nie ma opóźnień na budowanym przez tę firmę odcinku. - Prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem i zostaną zakończone w terminie - przekazał.

14 zadań zrobionych w 100 proc.

Witczyński dodał, że - zgodnie ze stanem na 23 grudnia 2016 roku - z 20 wyznaczonych zadań w 100 proc. było zrealizowanych już 14, jedno - w 99 proc., kolejne dwa - w 98 proc., jedno - w 95 proc., a dwa (zbiorniki retencyjne i konstrukcje ekranów akustycznych) w 46 i 23 procentach.

Inwestorem budowy jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Mierzący około 15 km fragment drogi ekspresowej S8 ma połączyć Marki z Radzyminem. Przetargi na budowę wygrały włoskie firmy Astaldi i Salini. Kontrakt podzielono na dwa zadania.

Za powstanie 8 kilometrów drogi od węzła Marki do węzła Kobyłka odpowiada firma Salini (Zadanie I). Astaldi buduje 7-kilometrowy odcinek od Kobyłki do węzła Radzymin Południe (Zadanie II).

- Wiceminister był na odcinku Saliniego, bo jego ideą była rozmowa właśnie z tą firmą. Nie tylko o tym kontrakcie rozmawiał. No i odnosił się do Zadania I, czyli firmy Salini - wyjaśniła rzeczniczka GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

Salini zobligowana do przyśpieszenia

GDDKiA na swoich stronach internetowych przekazała też, że "firma Salini została zobligowana do ukończenia najważniejszych prac w okresie letnim tak, aby latem można było trasę, przynajmniej jezdnie główne, udostępnić kierowcom i w ten sposób udrożnić tranzyt. Pozostałe prace, np. prowadzone na węzłach oraz poza pasem drogowym, wykonawca ukończyłby w późniejszym terminie".

Odcinek realizowany przez Salini (Zadanie I) jest podzielony na 19 części. Zgodnie ze stanem na 31 grudnia 2016 r. cztery elementy były zrealizowane w 100 proc., jedno - w 99 proc., jedno - w 98 proc., jedno - w 96 proc., jedno - w 84 proc., jedno - w 83 proc., jedno - w 81 proc., jedno - w 77 proc., jedno - w 70 proc., jedno - w 56 proc., jedno - w 52 proc., trzy - w 50 proc., jedno - w 43 procentach.

Firma Salini nie przekazała PAP swojego stanowiska.

Astaldi buduje metro i POW

Astaldi to włoska firma budowlana, wyspecjalizowana w drążeniu tuneli i wymagających technicznie projektach. W stolicy buduje m.in. drugą linię warszawskiego metra, ursynowski odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy. Rzecznik firmy podkreślił, że na zasadach partnerskich współpracuje z polskimi kontrahentami, jak np. Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki, ponadto kooperuje z największymi ośrodkami akademickimi w Polsce: Politechniką Warszawską oraz Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

W świecie firma m.in. zaangażowała się natomiast w konstrukcję największego teleskopu świata E-ELT (European Extremely Large Telescope), powstającego w Cerro Armazones w Chile, a także tamy i hydroelektrowni Muskrat Falls w Kanadzie. Na swoim koncie ma ok. 800 km tuneli.

Zobacz filmy z budowy trasy S8:

PAP

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rety

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2017 00:23 ~rety


  Rudy~Rudy

  Zakoncza w terminie i bedzie to kolejny sukces rzadu.
  Olek~Olek

  Prawda obecny rząd nie ma nic wspólnego z powstaniem tej drogi.

  nadzór inwestycji to jest zasługa rządu, dla przypomnienia za PO nie było chyba ani jednej dużej inwestycji bez opóźnień, a w przypadku opóźnieniń nikt nie płacił kar albo wykonawcy uzywali materiałów o zaniżonej jakości. A2 do Warszawy w dalszym ciągu nie jest skończona.

 • szloke

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2017 14:58 ~szloke

  Artykuł bez sensu. Zagrożeniem jest pierwszy odcinek Salini (Drewnica-Kobyłka) a nie Astaldi.

 • porel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2017 09:26 ~porel

  żółw ninja~żółw ninja

  Miło czytać takie artykuły :)
  Po Raszynie kolejne zakorkowane miasto pod Warszawą zostanie odkorkowane..
  Brawo!!


  Jesteś niestety głupkiem. Korki z Raszyna przeniosły się w okolice węzła Salomena, Al. Jerozolimskie od tegoż węzła w stronę centrum oraz ul. Łopuszańską, która prowadzi do Al. Krakowskiej. Taki jest efekt odkorkowanego Raszyna.

 • czarek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2017 12:52 ~czarek

  widzę,że cieszycie się słoiczki,ale kto do pracy z marek i tak będzie stał w korkach na światłach.

 • rower

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2017 12:32 ~rower

  A jak by o rowerach pamięali. To by było.
  0,5 metra asfaltu i robota zrobiona.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2017 10:50 ~Tomek

  Jak się ogląda ten filmik, to tylko jedna myśl mi się nasuwa - ile tysięcy drzew tam wycięto. Gdzie był Wajrak, Schetyna et consortes, gdy tę drogę przez las zatwierdzano?

 • MrM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2017 22:21 ~MrM

  Pewnie, a w miejscu gdzie przyszła obwodnica ma się złączyć ze starą eSką kompletnie nic się nie dzieje... Ale co tam, przecież wielki węzeł można zrobić w 4 miesiące...

 • J23

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2017 17:30 ~J23

  Widzę, że Marki będą miały prawdziwą obwodnicę, czyli taką, która usytuowana jest poza miastem, nie to co Warszawa, gdzie POW prowadzona jest przez osiedla. Na przykład przez stutysięczny Ursynów.

 • Olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2017 17:25 ~Olek

  Rudy~Rudy

  Zakoncza w terminie i bedzie to kolejny sukces rzadu.

  Prawda obecny rząd nie ma nic wspólnego z powstaniem tej drogi.

 • żółw ninja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2017 16:48 ~żółw ninja

  Miło czytać takie artykuły :)
  Po Raszynie kolejne zakorkowane miasto pod Warszawą zostanie odkorkowane..
  Brawo!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »