Informacje

09.08.2019 20:32 "i ani jednego dnia dłużej"

Wykonawca nowego Hutnika
ma 469 dni. Umowa podpisana

SERWISY:

Budowę trzech boisk - w tym głównego z trawą naturalną i dwóch treningowych ze sztuczną nawierzchnią - oraz czterech kortów tenisowych zakłada plan modernizacji ośrodka sportowo-rekreacyjnego "Hutnik" na warszawskich Bielanach. Umowę na przebudowę ośrodka podpisano w piątek.

W uroczystości podpisania umowy wzięli udział między innymi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, szef Komisji Sportu, Rekreacji i Turystki Rady Warszawy, radny Dariusz Dziekanowski, zastępca burmistrza Bielan Włodzimierz Piątkowski, prezes Hutnika Warszawa Maciej Purchała, a także wykonawcy: prezes zarządu Gardenia Sport Tomasz Bernat i pełnomocnik InterHall Szymon Kurdziel.

Termin wykonania umowy to 469 dni

Rewitalizacja ośrodka "Hutnik" - jak tłumaczył radny - obejmuje powstanie boiska głównego z naturalną trawą, z systemem podgrzewania płyty i nawadniania. Będzie ono wyposażone w profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie. Przy obiekcie powstaną zadaszone trybuny, które pomieszczą 1300 osób.

Obok powstaną też dwa boiska treningowe ze sztuczną nawierzchnią i z systemem odwadniającym, oświetlenie oraz z przenośnymi trybunami. Korzystać z obiektów będzie można także zimą, dzięki zainstalowaniu powłok pneumatycznych (tzw. balonów). Powstaną także cztery korty do tenisa ziemnego.

Termin wykonania umowy to 469 dni. - 469 dni, panowie, na to macie i ani jednego dnia dłużej. Mile widziane wyprzedzenie harmonogramu - zwróciła się do wykonawców wiceprezydent Kaznowska. Wykonawcy z kolei zapewnili, że mają doświadczenie w budowie obiektów sportowych i obiecali, że pokażą się "z jak najlepszej strony".

Koszt inwestycji to ponad 41 milionów złotych. Jak podkreślają władze Warszawy, z ośrodka korzystać mają nie tylko sportowcy, lecz także mieszkańcy stolicy i Bielan. Radny Dziekanowski podkreślił, że cieszy go ta inwestycja, ponieważ w Warszawie - jak mówił - "brak takich obiektów sportowych".

Wiceburmistrz Bielan wskazał natomiast, że klub sportowy Hutnik Warszawa, o 60-letniej tradycji, to nie tylko obiekty przy Marymonckiej, ale część tożsamości dzielnicy. "To jest duch i duma Bielan" - powiedział. Podziękował przy tym prezydent Kaznowskiej, radnym miasta i dzielnicy oraz prezesowi klubu.

Nowoczesna baza treningowa

- Moim marzeniem jest utworzenie w Warszawie wzorcowego klubu szkolącego młodzież - powiedział wzruszony prezes Hutnika.

Prezydent Trzaskowski podpisanie umowy skomentował na Twitterze. "Już niebawem Warszawa i warszawiacy zyskają nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny" - napisał. "Nowa infrastruktura stworzy bazę treningową zarówno dla klubów sportowych, jak i stowarzyszeń, fundacji i mieszkańców" - dodał.

Zgodnie z założeniami rewitalizacji, przy Marymonckiej ma powstać całoroczna baza treningowa dla piłkarzy z możliwością organizowania meczów do III ligi.

PAP

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2019 10:42 ~Warszawiak

  Moim zdaniem powinni najpierw zrobić Polonii Warszawa tereny bo jest bardziej zasłużonym klubem dla Warszawy i dopiero tereny Hutnika.

 • do Kajtka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2019 23:01 ~do Kajtka

  To teraz Kajtku porównaj ile dzieci trenuje piłkę nożną, a ile inne dyscypliny. Więcej ludzi chodzi na taki GKP Targówek czy Hutnika niż na więkoszość jakichkolwiek zawodów lekkoatletycznych w Warszawie

 • Kajtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2019 07:57 ~Kajtek

  Znowu inwestycja sportowa w Warszawie dla futbolistów. Znaczy, że w Warszawie tylko są sportowcy futboliści. To czekam teraz na medale z ME, MŚ i Igrzysk w futbolu. Skoro mamy taką cudną bazę dla tej dyscypliny. A Anita i inni medaliści trenują po piwnicach, ale widać efekty ich pracy w postaci medali.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »