Informacje

20.09.2014 19:55 ruch wróćił do normy wieczorem

Wykoleił się pociąg w Pruszkowie, opóźnienia przez cały dzień

SERWISY:

Od sobotniego poranka pasażerowie kolei musieli zmagać się z poważnymi problemami. Po wykolejeniu się jednego ze składów w Pruszkowie pociągi KM i SKM kursowały z bardzo dużymi opóźnieniami. Przez kilka godzin ruch pociągów był całkowicie wstrzymany. Po godzinie 15. udało się przywrócić przejezdność przez stację Pruszków, ale do wieczora pociągi miały opóźnienia.

- O 15. udało nam się odzyskać przejezdność przez stację Pruszków - poinformował Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK. - Pociągi kursują na torach podmiejskich i zatrzymują się na wszystkich stacjach - dodał Dutkiewicz. Wieczorem ruch wrócił do normy.

Autobus zastępczej komunikacji ,,ZS1'' na trasie Warszawa Zachodnia - Pruszków - Warszawa Zachodnia, kursował do godz.18:30. Odwołano natomiast kursy wahadłowego pociągu na odcinku Pruszków - Grodzisk Mazowiecki - Pruszków. O 19 wstrzymano wzajemne honorowanie biletów ZTM w pociągach WKD na odcinku Warszawa Śródmieście WKD - Pruszków WKD.

Kilka godzin bez pociągów

"Z przyczyn technicznych została całkowicie zablokowana możliwość prowadzenia ruchu pociągów podmiejskich przez stację Pruszków. Pociągi KM na odcinku Warszawa Zachodnia - Grodzisk Mazowiecki (w obu kierunkach) będą kierowane torami dalekobieżnym - poinformowały w sobotę przed godz. 8.00 Koleje Mazowieckie.

Pociągi nie zatrzymywały się na stacjach i przystankach osobowych: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów, Pruszków, Brwinów i Milanówek.

Wykolejenie pociągu

Zarząd Transportu Miejskiego informował o "awarii systemu sterowania ruchem kolejowym", ale straż pożarna powiedziała o "wykolejeniu pociągu". Potwierdził to rzecznik PKP PLK.

- Doszło do wykolejenia pociągu niedaleko peronu w Pruszkowie (od strony Warszawy). Pociąg się nie przewrócił. Nikt nie został ranny, pasażerowie zostali przeprowadzeni na peron - poinformował w sobotę rano  w rozmowie z Kontaktem 24 Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. - Teren został zabezpieczony, na miejscu jest komisja, która ustala przyczyny wypadku - dodał.

O godzinie 12.00 rzecznik PKP PLK Maciej Dutkiewicz poinformował, że na miejscu zdarzenia pracują również ekipy techniczne. Jak powiedział, utrudnienia powinny zostać usunięte do godzin wieczornych.


Odwołane pociągi

Część pociągów na linii Warszawa - Skierniewice zostało odwołanych:

- SKM linii S1 na odc. PRUSZKÓW (7:26) - WARSZAWA ZACHODNIA (7:46);

- SKM linii S1 na odc. PRUSZKÓW (7:49) - WARSZAWA ZACHODNIA (8:13);

SKM linii S1 na odc. WARSZAWA ZACHODNIA (8:04) - PRUSZKÓW (8:24).

Pozostałe pociągi na linii Warszawa - Skierniewice miały nawet godzinę opóźnienia.

Na odcinku Pruszków - Grodzisk Mazowiecki około godziny 08:40 został uruchomiony skład wahadłowy, obsługujący przystanki Milanówek i Brwinów.

Po 12.00 Dutkiewicz poinformował, że pociągi dalekobieżne mają około pół godziny opóźnienia, a pasażerom rozdawane są napoje i poczęstunek. - Podróżni są na bieżąco informowani o sytuacji i możliwych opóźnieniach - zapewnił Dutkiewicz.


W piątek wieczorem pomiędzy Włochami a Ursusem niemal doszło do zderzenia dwóch pociągów:

su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • oburzona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2014 08:31 ~oburzona

  Codziennie rano są problemy , czy to trakcja elektryczna , czy to wykolejony pociąg , a co będzie zimą jak będą zamarzały tory. Pracodawcy mojemu nie wystarczą przeprosiny , jak to robi Pani prze głośnik niemal codziennie . Jak podają komunikat , to niech on będzie konkretny , żeby człowiek wiedział , czy ma iść na autobus czy przeczekać 15 min. Jak tak dalej będzie , to nie wyobrażam sobie zimy , kiedy tory i rozjazdy będą zamarzały. KOSZMAR

 • dvdfvd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2014 15:01 ~dvdfvd

  Wagon od kiedy EZT ma wagony, raczej człony. Gratuluję wiedzy.

 • aaaan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2014 01:23 ~aaaan

  Może ktoś się w końcu zainteresuje REALNYM funkcjonowaniem pociągów na odcinku warszawa śródmieście w stronę Pruszkowa?! CO ROKU są 'remonty' ,pociągi jeżdżą jak chcą ,stają na środku torów czasami na kilkanaście minut i nikt nie jest za to odpowiedzialny.Zamiast budować bezsensowną stacje Ursus niedźwiadek można było przeznaczyć te pieniądze na rozwiązaniu ISTNIEJĄCYCH już problemów.

 • Edi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 21:17 ~Edi

  Ja wyjeżdżałam o 9:00 ze Wschodniej. W Łodzi miałam być o 11:18, byłam 2 godziny później! 2 godziny czekania na Zachodniej i co chwilę komunikat, że pociąg odjedzie za 15 minut. Nikt nic nie wiedział, zero jasnych komunikatów, koszmar!!! Ludzie wysiadali, pociąg jechał potem na wpół pusty.

 • fdsfsdf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 17:43 ~fdsfsdf

  "Jest to tzw. jednostka elektryczna" - no chyba każda lokomotywa jest. To elektryczny zespół trakcyjny (EZT) jak już.

 • Gwiazda Brukselki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 17:21 ~Gwiazda Brukselki

  Johny Be Good~Johny Be Good

  Ludzie ile można coś remontować, a Pani Bieńkowska ma to w nosie. Niech ktoś w końcu weźmie odpowiedzialność za podejmowanie lub nie podejmowanie decyzji.

  Pani Bieńkowska ma lepsze zajęcia w Brukseli. Co jej tam jakaś rozsypująca się polska kolej !

 • podróżny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 16:17 ~podróżny

  Pociąg IR Warszawa-Łódź odjeżdżający z Warszawy Centralnej o godz. 11.15, na stacji Żyrardów był o godz. 14.00 (według rozkładu powinien być o 12.07). To nie jest półgodzinne opóźnienie, ani nawet godzinne. Pan rzecznik może najpierw powinien odrobić lekcję matematyki! W ciągu trzech godzin podróży i tak ogromnego opóźnienia obsługa pociągu ANI RAZU NIE POINFORMOWAŁA PASAŻERÓW O SYTUACJI. W pociągu była wyłączona klimatyzacja i zablokowane okna. Tak wygląda prawda!

 • Anatol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 15:15 ~Anatol

  Tą trasę od lat remontują, unowocześniają a pociągi jadą gorzej albo wcale nie jadą. Gdzie tu logika?!?
  Reporter z materiału video bardziej się martwił o to że pociągi podmiejskie Kolei Mazowieckich będą jechać po torach daleko bieżnych. Drogi panie ze względu na remont nie na całym odcinku z Warszawy do Grodziska są czynne wszystkie tory dalekobieżne, gdzieniegdzie są rozebrane całe. Co gorsza przez to pociągi dalekobieżne jeżdżą torami dla pociągów podmiejskich utrudniając codziennie, powtarzam codziennie, podróż ludzi po zachodniej części aglomeracji warszawskiej do i z pracy. Widać to nie jest temat ciekawy, bo kogo to interesuje że pociągi KM są na starcie opóźnione po 30 minut bądź stoją dodatkowo 30 minut "w polu" a to wszystko z winy że muszą przepuszczać pociągi intercity które swoimi torami jeździć obecnie nie mogą.
  PS Autobus zastępczy ZTM kursuje bardzo rzadko, w ciągu dnia ma przerwy kilku godzinne. Tabór ledwo jedzie, najgorszy złom na tą linię dali. Trudno to pudło nazwać komunikacją zastępczą.

 • Alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 15:13 ~Alex

  Jak szaleć to na całego.

  Na lini Skr- Waw co chwile dochodzi do awarii, takze rok trzeba zakończyć z grubej rury, niemalże katastrofą na kolei, wykolejeniem.

  Tylko Ciekawe co będzie jak puszczą pendolino w przyszłym roku chyba cały czas wjazd od zachodu do warszawy bedzie zamkniety

 • Johny Be Good

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 13:06 ~Johny Be Good

  Ludzie ile można coś remontować, a Pani Bieńkowska ma to w nosie. Niech ktoś w końcu weźmie odpowiedzialność za podejmowanie lub nie podejmowanie decyzji.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »