Informacje

14.04.2011 08:24 Dwie pikiety w stolicy

Wygwiżdżą podwyżkę
cen biletów

SERWISY:

Czwartek będzie dniem protestów m.in. przeciw podwyżkom cen biletów. Pikietę o godz. 16.00 na placu Bankowym poprowadzi Czesław Bielecki. Godzinę wcześniej swój happening planują przy stacji metra Centrum Młodzi Socjaliści.

Na placu Bankowym w ramach jednego protestu zbiorą się dwie grupy. Pierwsza chce wyrazić swój sprzeciw wobec planowanych przez ratusz podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej. Druga grupa chce powiedzieć "nie" dla bałaganu własnościowego.

Czerwona kartka dla prezydent

 - Podczas wiecu prowadzonego przez Czesława Bieleckiego uczestnicy pokażą symboliczne "czerwone kartki" w sprawach własności oraz wygwiżdżą pomysły drastycznych podwyżek cen biletów – zapowiadają organizatorzy. Demonstranci chcą przypomnieć prezydent Warszawy jej własne obietnice z kampanii wyborczej, kiedy deklarowała, że "odeśle dekret Bieruta do lamusa historii".

"Dość bezpańskiej Warszawy"

 Protestujący planują też złożyć na ręce prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz petycji pt. "Dość bezpańskiej Warszawy". Czytamy w niej m.in.: "Jesteśmy warszawiakami, którzy nie godzą się na bałagan własnościowy. Uważamy, że bez szybkiej regulacji stosunków własnościowych, bez prawdziwych właścicieli, Warszawa nigdy nie stanie się miastem sprawnie zarządzanym, zadbanym i przyjaznym mieszkańcom. Są wśród nas najemcy nieruchomości komunalnych, spółdzielcy, obecni, a także byli właściciele (pozbawieni dekretem Bieruta własności) oraz obywatele, którym po prostu zależy na przyszłości naszego miasta. Należymy do różnych środowisk oraz mamy różne interesy, ale łączy nas jedno przekonanie: tak dalej być nie może."

Happening w metrze

Swoją akcje planują też Młodzi Socjaliści. O godzinie 15.00 przy wejściu do stacji Metro Centrum odbędzie się wyścig "cukru i biletu miejskiego do jak najwyższej ceny". Happening jest protestem przeciwko planowanym podwyżkom cen biletów miejskich oraz zaproponowaniem alternatywy wysoko dotowanego (jak dotychczas w Warszawie) lub wręcz bezpłatnego transportu publicznego. Stanowi także inaugurację akcji zbierania podpisów pod petycją do Rady Miasta, w której mieszkańcy wyrażą sprzeciw wobec planowanego wzrostu cen biletów miejskich.

mjc

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 15:07 ~Jaro

  Polska dla Polaków!

 • 3002

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 14:39 ~3002

  Darmowej komunikacji miejskiej dla wszystkich!

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 14:34 ~warszawiak

  Po to kiepskie rządy które sprzedają tereny miejskie deweloperą by se budowali wille np na muranowie teren sprzedany i ma powstać apartamentowiec to winna kolesi pani prezydent . Wyrzućmy ich z ratusza siła i obalmy rządy po zarzucających nas podwyżkami. Apeluje złóżmy podpisy pod pismem do premiera o odwołanie pani prezydent która bez podstawnie zarządza podwyżke biletów

 • 34all

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 14:07 ~34all

  z reklamą nie jest głupi pomysł. można by wydłużyć kartonik biletowy i umieścić na nim reklame (gry na komórkę, kawiarni, sklepu, chociaż jak znam życie będzie to pewnie ciągle nauka angielskiego :/ (ble))

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 14:05 ~wawa

  koszty miesięczne biletów teraz: 78 x 2 = 156zł. 156zł/5,10zł = 30,50 l paliwa. Spalanie 8/100km. Miesiecznie do pracy 2 osoby 360km. Koszty te same. Autem dwa razy szybciej. Jeśli bilety w górę - auobusem przestanę jeździć. A korki.. pfff, są ale zawsze w drugą stronę.

 • max

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 12:46 ~max

  Młodzi Socjaliści to brzmi dumnie! :P

 • tubo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 12:39 ~tubo

  ~Krzysztof: bardzo dobry pomysł :)

 • adż.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 12:36 ~adż.

  dobrze, że za rok wyjeżdżam z tego kraju. ...kto jest za mną.?

 • wacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 12:32 ~wacek

  Kiedy miasto pozbedzie sie starych ikarusow dziurawych jelczy i rozklekotanych su15 wtedy zaakceptuje podwyzke.

 • mp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 12:25 ~mp

  Płacę podatki w Warszawie, miasto buduje za moje pieniądze metro i kupuje autobusy... Może niech wprowadzą zniżkę dla płacących podatki w warszawie? Zachęciłoby to ludzi do płacenia podatków w Warszawie, a Warszawiacy nie mieliby podwyżki cen biletów...?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »