Informacje

03.10.2017 09:06 na białołęce

Wyczarowali korki na Magicznej? Mieszkańcy narzekają na nowe światła

SERWISY:

Na mapie pokazującej korki w stolicy Zielona Białołęka jest coraz bardziej czerwona. Kłopoty stały się jeszcze większe, od kiedy drogowcy uruchomili pierwszą w okolicy sygnalizację świetlną, na skrzyżowaniu Głębockiej i Magicznej - alarmują mieszkańcy.

- To nie nowa organizacja ruchu, to dezorganizacja – tak komentuje sytuację po uruchomieniu świateł Piotr, mieszkaniec osiedla Derby.

Głębocką w stronę centrum co rano jadą setki mieszkańców Białołęki. Z Magicznej skręcają w prawo mieszkańcy dużego osiedla Derby. Przed uruchomieniem świateł mieli na Głębockiej pas ułatwiający włączenie się do ruchu. Po przebudowie pas zniknął. Jadąc na zielonej strzałce, trzeba przepuścić wszystkie samochody poruszające się Głębocką - informują kierowcy.

- Dla wyjeżdżających z ulicy Magicznej był jeszcze niedawno znak "nakaz skrętu w prawo". Teraz jest owszem zielona strzałka, ale znak zniknął. Co to oznacza? To, że samochody mogą na przykład jechać prosto albo skręcać w lewo. Tych skręcających w lewo można policzyć na palcach jednej ręki, ale wystarczy jedna osoba, która chce skręcić i już blokuje wszystkich jadących w prawo. I stoimy - denerwuje się Piotr z Białołęki.

Dla jadących Głębocką usprawnienie ruchu miało polegać na likwidacji spowalniaczy ułożonych na drodze przy przejściu dla pieszych koło szkoły. Po przebudowie zniknął próg po północnej stronie zebry, ale ten po południowej został. - Kierowcy zatrzymują się przed przejściem, którym rano chodzą dzieci do szkoły, potem powoli przejeżdżają przez próg i stają na światłach - mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl, który był na miejscu. Dodaje, że korek jest, samochody powoli, ale poruszają się.

Będzie akomodacja

"W związku z trwającymi odbiorami, światła działają na razie w trybie stałoczasowym. Wkrótce zostaną przełączone w tryb akomodacyjny, dostosowujący się do natężenia ruchu. Sygnalizacja została wyposażona w pełną detekcję" - czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich, który odpowiada za inwestycję. Drogowcy informują, że nowe światła staną się częścią większego projektu organizacji ruchu związanego z przebudową ulicy Głębockiej.

Inwestycję tę będzie realizował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. "Po zakończeniu prac światła przy Magicznej zostaną płynnie dołączone do nowej organizacji ruchu" - czytamy na stronie ZDM.

Światła przy Magicznej kosztowały 377 tysięcy złotych.

- Wykonawca wprowadza jeszcze poprawki, między innymi ma naprawić uszkodzoną nawierzchnię. Następnie ułoży pętle indukcyjne i uzupełni detektory. Do końca tygodnia światła mają zacząć działać w akomodacji i dostosowywać się do ruchu - informuje Mikołaj Pieńkos, p.o. naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej ZDM. Dodaje, że o budowę świateł apelowali sami mieszkańcy, wspólnoty mieszkaniowe oraz radni dzielnicy. Jej celem było ułatwienie wyjazdu z ulicy Magicznej, co przed budową sygnalizacji było bardzo utrudnione.

mśhttp://ec/jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2017 09:16 ~Tomek

  Te światła są po prostu nie potrzebne. Ktoś wywalił kupę kasy tylko po to, żeby ludzie nie mogli dojechać do pracy. Zaraz obok jest przejście do szkoły i powstała kumulacja. Ktoś się powinien zainteresować bezsensownie wydawanymi pieniędzmi. Dla garstki mieszkańców terroryzowana jest cała dzielnica.

 • JACK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2017 11:56 ~JACK

  2/2 Mało? Cóż, kupując tutaj mieszkanie przed podjęciem decyzji przez kilka tygodni przyjeżdżałem tu o rożnych porach dnia analizując za i przeciw - czy szkoła / przedszkola / żłobki / przychodnia / sklepy są blisko czy daleko? Czy są tu duże korki i ile zajmie mi codzienna udręka związana z podróżowaniem? Czy jest tu cisza i spokój czy umiarkowany miejski zgiełk? W Warszawie się urodziłem, a nie tutaj przyjechałem i mieszkając w tym mieście kilkadziesiąt lat w kilku miejscach wyrobiłem sobie nieco mądrości przy zakupach inwestycyjnych. Podjąłem decyzje zakupu w tym miejscu, a nie większego mieszkania lub domu w głębszej części Białołęki kierując się argumentami praktycznymi, a nie wygłaszanymi przez wielu moich znajomych: kupię sobie tam a nie tu, "bo ciszej", "bo taniej", "bo mniejszy ruch", "bo mili sąsiedzi jak dawniej i dom jest, trochę trawki - jak tam skąd przyjechaliśmy tylko jednak to już Warszawa". Nie można mieć wszystkiego a przy takich decyzjach jak zakup swojego lokum trzeba kierować się argumentami merytorycznymi. Gdybym był spoza Stolicy, jeśli nie stać mnie na mieszkanie tutaj, albo nie wiem czy dam radę w tym tempie / otoczeniu - wcześniej na kilka lat pewnie bym się tu przeprowadził, wynajął bez większych zobowiązań mieszkanie i jeśli doszedłbym do wniosku, że to może być moje miejsce na ziemi - podejmowałbym decyzję na długie lata z pełną ich konsekwencją; jeśli nie - wracam do siebie po wspaniałej przygodzie :) Moim zdaniem działanie "tu i teraz" - kupuję bo Frank tani, bo jest super i byłem parę razy w centrum, a korki - wszystko dla ludzi jest błędne z założenia, ale skoro już tak - bez narzekania post factum proszę. Teraz dzięki światłom moja główna wątpliwość w zakresie komunikacji z okresu przed zakupem mieszkania zniknęła i jest IDEALNIE. Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo spokoju.

 • JACK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2017 11:56 ~JACK

  1/2 Z mojego punktu widzenia te światła to idealne rozwiązanie. Mieszkam na osiedlu Lewandów Duży od kilku lat i przez cały ten czas za każdym razem za wyjątkiem nocy i wczesnych poranków starając włączyć się do ruchu w Głębocką w stronę centrum byłem na łasce, a najczęściej niełasce innych kierowców, którzy okazywali się panami bo byli na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Ileż to czerwonych "mord zdradzieckich" z dzikim wyrazem wiejskiej satysfakcji i jednoznacznym uśmieszkiem naoglądałem się przez ten czas, a w ich głowach szumiało - "nie puszczę bom na prawie", "niech sobie matoł poczeka". No i teraz moneta się odwraca. Plusem osób stojących teraz w korkach jest to, ze nie ryzykują nagłego walnięcia stojąc na osi jezdni i zastanawiając się - "puści, nie puści" na co ja narażony bylem przez długi czas. Po prostu stoją i mówi się trudno. Powie ktoś "nie można ze względu na jedno osiedle blokować całej drogi", a ja odpowiem żeby zwrócić uwagę na fakt, że problemy z wyjazdem oprócz mnie miało przeszło 600 rodzin mieszkających na tym osiedlu.

 • Kaxio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2017 08:18 ~Kaxio

  Oznaką poprawnego ustawienia świateł i przelotowości skrzyżowania jest ruch na nim. Obserwuję skrzyżowanie w mojej okolicy, które po zamontowaniu świateł jest większość czasu puste, a wszyscy czekają na czerwonym, a na zielonym nikogo nie ma po przejeździe 2 samochodów, i oczywiście są korki. Skrzyżowanie przepuszcza samochody najwyżej przez 30 procent czasu.

 • yoman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2017 09:20 ~yoman

  Rocco~Rocco

  A po co Wy tam w ogóle jeździcie?

  A po co w ogóle zabierasz głos?

 • Rocco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2017 20:23 ~Rocco

  A po co Wy tam w ogóle jeździcie?

 • Ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2017 20:05 ~Ala

  Pele~Pele

  Fajnie że się głośno o tym zrobiło, może da to do myślenia bezmózgiej biurokracji. Założę się że osoba projektująca nie była nawet w tym miejscu, a na pewno nie wzięła pod uwagę tego że od czasu projektu świateł do uruchomienia ich zmieniły się znacznie okoliczności (przedłużenie ulicy Skarbka z Gór) .Zrobienie tych świateł to wyrzucenie pieniędzy w błoto, do tego dochodzi zwiększone wydzielanie spalin i przede wszystkim bardzo duże korki, wydłużające znacznie podróż (i tak już ciężką) w stronę centrum. Apeluje do urzędników, aby przyznali się do błędu i zlikwidowali te światła!

  Niestety ale właśnie czas zadziałał na niekorzyść, światła były potrzebne z 5 lat temu, i nie tu ale przy przejściu przed szkołą. Najgorsza jest jednak zmiana układu pasów ruchu Głębockiej.

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2017 19:16 ~Marek

  Pan Piotr z os.Derby zamiast jeździć na pamięć ul.Magiczną niech pojedzie ul.Skarbka z Gór i po sprawie, a nie narzeka na światła.

 • decio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2017 18:45 ~decio

  Od samego początku mówiłem że będą korki .... no i są :) Lokalni działacze i Radni tkwią w "tunelu myslowym"i nikt i nic im nie wytłumaczy że można inaczej, a można tylko trzeba odrzucić bzdurne tunelowe myślenie. Bezpieczeństwo ruchu tkwi w płynności a nie w regulacji i spowolnieniu !!!! Chętnie pomogę, ale nikt mnie nie chce słuchać :(

 • wrrr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2017 17:04 ~wrrr


  ~wrrr

  A w którym miejscu "natężenie" będzie badane? Głębocka stoi całą, dzisiaj przejazd od Okrągłej do Magicznej ok. 7.30 zajmowała ok. pół godziny! Co z tego, że autobusem, też nie przefrunie... Zrozumiałe by były światła w połączeniu z chodnikiem do szkoły i nie dublowaniem przejść (+ bezpieczeństwo), ale po co takie luksusy :/


  Przeciez wiedziales jakie sa korki an bialolece ? Po co tam kupowales mieszkanie a teraz narzekasz ?

  Głupia, nie chciałam się ze swojego miasta wyprowadzić. Dojazdy z Mokotowa, Żoliborza przez lata zajmowały tyle samo. Dyskusja nie jest o tym kto i dlaczego gdzie mieszka tylko o tym, czemu podejmuje się idiotyczne działania.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »