Informacje

08.11.2011 12:28 inwestycja Lasów Miejskich

"Wycięli drogę przez las"

SERWISY:

- Przez środek Lasku Bródnowskiego wycięli drogę - alarmuje na warszawa@tvn.pl internauta. - To jest potrzebna droga przeciwpożarowa. Zwykłe samochody nią nie przejadą - studzi emocje przedstawiciel Lasów Miejskich. Zapewnia też, że wycinka odbyła się zgodnie z prawem.

- W Lasu Bródnowskim wycięto część drzew pod budowę szerokiej drogi. Kto za to odpowiada? - oburza się internauta. Na zdjęciach, które dostaliśmy na warszawa@tvn.pl dobrze widać, że teren przygotowano pod inwestycję. - Czyją? - pytamy w dzielnicy Targówek. Rzecznik Rafał Lasota odsyła nas do Lasów Miejskich.

Samochody nie przejadą

- Faktycznie budujemy tam drogę - potwierdza p.o. kierownika Lasów Miejskich Warszawa, Piotr Prądzyński. - Przeciwpożarową - uspokaja. - A tak naprawdę to remontujemy istniejącą już w tym miejscu drogę w celu zwiększenia jej nośności - wyjaśnia. - Będą mogły poruszać się po niej ciężkie wozy straży pożarnej.

A prywatne samochody, na przykład jadące do pobliskiego centrum handlowego? - Absolutnie! - zapewnia Prądzyński. - To nie jest ulica, z której można normalnie korzystać - informuje Prądzyński. - Będzie to droga leśna zablokowana szlabanami, oznaczona symbolem W-17 - dodaje.

Co innego piesi. - Po nowej dodze z łatwością będzie można przejechać wózkiem czy rowerem - mówi Prądzyński.

Droga a przepisy

- Budowa tej drogi jest w ramach programu sporządzonego przez Biuro Ochrony Środowiska m. st. Warszawy, w którym znalazły się wytyczne dotyczące tego, gdzie mają biec drogi przeciwpożarowe oraz które odcinki mają zostać wyremontowane. Zatwierdzona została również przez komendanta Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie - wyjaśnia Prądzyński.

Przewidziane do wycinki

Tłumaczy się też z wycinki drzew: - Była niezbędna, ponieważ droga musi mieć odpowiednią szerokość, wymaganą rozporządzeniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącego zabezpieczeń przeciwpożarowych obszaru leśnego - mówi Prądzyński. - Drzewa i tak zostałyby usunięte. Były to stare, 60-70 letnie topole znajdujące się pod linią energetyczną - kończy.

Przejazd nie będzie wyasfaltowany. - To tak zwany dukt leśny - mówi szef warszawskich Lasów Miejskich.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bródno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2011 07:16 ~bródno

  1."- A tak naprawdę to remontujemy istniejącą już w tym miejscu drogę w celu zwiększenia jej nośności - wyjaśnia" - NIEPRAWDA! - tam nie było żadnej drogi tylko wąska ścieżka.
  2."A prywatne samochody, na przykład jadące do pobliskiego centrum handlowego? - Absolutnie! - zapewnia Prądzyński. - To nie jest ulica, z której można normalnie korzystać - informuje Prądzyński. - Będzie to droga leśna zablokowana szlabanami, oznaczona symbolem W-17 - dodaje." - CHA CHA CHA - w niedzielę naliczyłem tam kilkanaście samochodów jadących tamtędy na skróty oraz "sympatycznego" pana z suva, który po prostu rozwalił tę blokadę przy wjeździe od wojska. Ciekawe co będzie się tam działo, gdy wieść o drodze się rozejdzie. Wszyscy zaczną tamtędy jeździć do Centrum Handl. by nie stać w korkach albo tak do lasu samochodem - po co iść. Niszczą malutki lasek i bredzą coś o pożarach. Niedługo tam nie będzie co gasić. Zostawcie ten lasek i najlepiej niczego tam nie dotykajcie. Lasek bez was będzie pięknie rósł, ale za to wam bez tego lasku skończą się ETATY.

 • lasek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 14:54 ~lasek

  1. "Były to stare, 60-70 letnie topole znajdujące się pod linią energetyczną - kończy." - NIEPRAWDA! - od strony wojska wycięto aleję brzozową, a od strony malborskiej też sosny.
  2. "Co innego piesi. - Po nowej dodze z łatwością będzie można przejechać wózkiem czy rowerem - mówi Prądzyński." - bez tej drogi z gruzu, odpadów asfaltowych i piasku jeszcze lepiej się chodziło i jeździło ROWEREM!!!, a nie samochodem - tak jak teraz będzie. Bo te blokady warszawski kierowca załatwi w ciągu minuty, tym bardziej, że Centrum Handlowe czeka.

 • NIE WSTYD MI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2011 11:53 ~NIE WSTYD MI

  NIE WSTYD WAM-
  A co mnie obchodzi Hanka Mostowiak?Była zwykłą aktorką jak wielu!Czujesz smutek to twoja sprawa!

 • era

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 21:28 ~era

  fajna droga, trzeba by sie przejść z wykrywaczem... pokazać archeo ile fantów zgubili z grodziska, które jest niedaleko.d

 • ko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 21:07 ~ko

  trzynastka pomyśl ze twoja rodzina sie spalila w tym lesie bo straż pożarna nie była wstanie dojechać z pomocą są wymogi i trzeba sie ich trzymac robione są dla naszego bezpieczenstwa

 • KTM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 20:58 ~KTM

  To był kiedyś prawdziwy las,a teraz nowi WARSZAWIACY zrobili z niego park.

 • nie wstyd wam?!

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 20:57 ~nie wstyd wam?!

  Ludzie Hanka Mostowiak nie żyje a Wy się duperelami zajmujecie!!

 • trzynastka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 20:09 ~trzynastka

  Ten las-park jest miłym wytchnieniem od miejskiego zgiełku i spalin - ta droga to prawdziwa tragedia dla coraz bardziej wymęczonej zieleni...

 • Luki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 19:53 ~Luki

  "Będzie to droga leśna zablokowana szlabanami, oznaczona symbolem W-17 " - Boże, co za wiara! ;-) Na warszawskich kierowców nie działają żadne ograniczenia, jeżeli nie są to co najmniej zapory przeciwczołgowe albo pola minowe... mieszkańcy pobliskiego osiedla Derby nie w takim terenie próbowali jazdy ;-) Lasy Miejskie będą musiały się bardziej postarać - zamiast W17 polecam C4 ;-)

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 19:22 ~warszawiak

  Wyjaśnili i jest OK. Skąd w tym narodzie tyle nienawiści. Dobrze, że doniósł i wyjaśnił sprawę. Popieram

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »