Informacje

14.08.2013 06:10 co ustaliła komisja?

Wyciek przerósł PKP.
Woda wciąż na Dźwigowej

SERWISY:

Prawie miesiąc temu zebrała się komisja, która miała ustalić przyczyny kolejnego wycieku wody na ul. Dźwigowej. Kolejarze nieśmiało wskazują na stary rurociąg, ale przerzucają  się odpowiedzialnością i nie potrafią powiedzieć kiedy uda się zlikwidować problem.

- Czy jest jakikolwiek postęp w ustaleniu przyczyn wycieków wody w tunelach na ulicy Dźwigowej, o której pisaliście 10 lipca? – napisał na warszawa@tvn.pl Michał i dodał, że codziennie obserwuje wyciek wody na ul. Dźwigowej.

- Obawiam się, że nadejdzie jesień, z nią przymrozki, woda zamarznie i coś zacznie pękać i trzeba będzie znowu zamknąć ten newralgiczny i ważny przejazd – dodał.

Woda rzeczywiści wciąż cieknie, co widać na zdjęciach, jakie we wtorek zrobił reporter tvnwarszawa.pl. Niestety kolejarze wciąż nie są w stu procentach pewni skąd ten wyciek. Nikt też nie potrafił nam powiedzieć, kiedy w końcu ktoś ten wyciek zatamuje na dobre.

Prawdopodobnie to była rura

Ostatni raz na Dźwigowej byliśmy w połowie lipca. Wtedy także ze szczelin w ścianie wylewała się na ulicę woda. CZYTAJ WIĘCEJ

O wycieku od dawna wie Zarząd Dróg Miejskich. - Problem zgłaszaliśmy już podczas remontu Dźwigowej, jednak kolejarze wciąż mówią, że to nie ich woda – mówił nam w lipcu Adam Sobieraj, rzecznik drogowców. Zapewniał też, że wyciek nie jest groźny, a woda  spływa do kanalizacji deszczowej.

Polskie Linie Kolejowe zapewniły, że już pracują nad sprawą Dźwigowej, zastrzegając jednak, że nie mają w tym miejscu żadnych rur. 15 lipca zebrała się komisja, która miała ustalić przyczyny wycieku.

Co ustaliła?

- Wszystko wskazuje na to, że to stary rurociąg kolegów z PKP SA. W trakcie remontu prawdopodobnie został uszkodzony i teraz wycieka z niego woda. Nie wiem czy zaczęły się już prace w tym rejonie – tłumaczy Mirosław Siemieniec rzecznik  PKP PLK, ale po szczegóły odsyła do kolegów z PKP SA.

- Sprawdziliśmy wszystkie nasze instalacje w poszukiwaniu przecieku. Nie znaleźliśmy w nich źródła wybicia wody. Odpowiednią informację przesłaliśmy do Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie - poinformował w środę Tomasz Kowalski z biura prasowego PKP SA.

TAK WYGLĄDAŁA DŹWIGOWA 10 LIPCA:

Była regularnie podmywana

Drogowcy wracali na Dźwigową kilkakrotnie w ciągu ostatnich lat. Wszystko przez podziemne cieki wodne i wody gruntowe, których lustro jest w tym rejonie położone bardzo wysoko.

Ulica była regularnie podmywana i nie miała dobrej instalacji odwadniającej. Początkowo remont miał potrwać miesiąc, szybko się jednak okazało, że to nierealne. Ulica okazała się kompletnie podmyta, a do tego przechodzi pod mostami kolejowymi z lat 50.

Remont zakończył się nieco ponad rok temu.

lata/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • maja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2013 14:46 ~maja

  To już nie jest problem techniczny ale prawny. Nie trzeba być wybitnym specjalistą żeby potwierdzić tezę o "zapomnianej" rurze. Wystarczy tylko "oznaczyć " wodę pobieraną przez kolejarzy. O ile to się potwierdzi to oznacz jedno - wydano setki milionów złotych na remonty i przebudowę wiaduktu z powodu zwykłego niedopatrzenia ludzi odpowiedzialnych z ten problem. Spowodowanie strat z powodu "nie dotrzymania należnej staranności" pociąga za sobą odpowiedzialność karną i cywilną. Tak więc teraz to już sprawa prokuratury i sądu, bo nie można tak bezmyślnie marnować publicznych pieniędzy !!!!

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2013 11:50 ~tubylec

  "Wszystko przez podziemne cieki wodne i wody gruntowe, których lustro jest w tym rejonie położone bardzo wysoko."

  Jak otwór w betonowej ścianie tunelu jest poniżej poziomu wód gruntowych to zgodnie z prawami fizyki wypływają wody gruntowe.

 • Pasjonat oczek wodnych

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2013 10:04 ~Pasjonat…

  moeże lepiej tam oczko wodne zrobić

 • asa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2013 00:31 ~asa

  popieram poprzedników którzy zauważyli iż nasz naród (w większości) powinien się doszkolić bo jak widać czytanie ze zrozumieniem czyli zakres podstawówki jest naganny! tragedia, ludzie zacznijcie pisac coś inteligentnego, wartego uwagi, widać rządów HAni może macie dość tylko sprawdzcie wpierw co wspaniali poprzednicy zrobili dla Warszawy a potem piszcie te brednie z pełną świadomością, a nie jest nagonka przez ćwoków bo chcą się dostać do władzy, a wy rzuciacie się jak pospolite hieny na padline, żenua, żenua , żenua i brak rozumu.

 • jasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2013 18:57 ~jasiek

  urodzony - a ja myslałem, że pochodzisz od małpy

 • Rusyn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2013 18:36 ~Rusyn

  obywatel GC~obywatel GC

  Banda durnych ludzi wypowiadajacych sie na tym forum. przeciez jasno jest napisane ze to wina PKP i to jej infrastruktura powoduje ten wyciek. Nauczcie sie czytac ze zrozumieniem a nie wylewac swoje zale i durne pretensje...


  Całe szczęście że w tym PKP to same pisiory siedzą:))

 • Ząb_Zupa_Dąb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2013 18:28 ~Ząb_Zupa_Dąb

  swsws~swsws

  Moda na Dźwigową, odcinek 2469

  Raczej: " D jak du.... hmm znaczy Dźwigowa" ;-)

 • Urodzony Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2013 17:33 ~Urodzony…

  Tak właśnie myślą i rządzą ludzie w pełni władzy i odpowiedzialni w naszym kraju, bo po co np: wersja nr 1. realizować i dokończyć budowę ulicy Nowolazurowej i wersja nr 2. zalać betonem starą 100-letnią ulicę Dźwigową i nad nią postawić wiadukt. Bynajmiej tak myslę, że byłoby szybciej i taniej. Ale jest i druga strona medalu, ludzie mają pracę, bezrobocie wtedy spada, kasa się rozeszła na remonty, oszczędza się na materiałach a w zamian wypłaca premię i tak na okrągło aż stwierdzą bo trzeba zamknąć. Czy nie można w tym kochanym kraju zrobić coś poprostu normalnie i z "jajem" na przyszłość ??? Ech...... szkoda tylko naszych pieniędzy............

 • bobasFace

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2013 16:41 ~bobasFace

  najlepsze wyjście, to zburzyć i zbudować coś nowego! W ogóle po stronie Włoch trzeba zmodernizować Dzwigową, Globusową, Chrobrego...Zbudować most? Nie ma sensu znowu wkładać kolejnych milionów w wiadukt...

 • swsws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2013 16:04 ~swsws

  Moda na Dźwigową, odcinek 2469

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »