Informacje

10.09.2014 07:22 16 listopada wybory

Wybory samorządowe. Pół tysiąca komitetów zgłoszonych w Warszawie

SERWISY:

Na Mazowszu do sześciu działających tam komisarzy wyborczych zgłosiło się 1701 lokalnych komitetów, które chcą wystawić kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych. Do warszawskiego komisarza zgłoszono 518 komitetów.

Jak wynika z danych zebranych przez PAP, na terenie woj. mazowieckiego do poszczególnych komisarzy wyborczych w wyznaczonym terminie, czyli do 8 września, zgłoszono następującą liczbę komitetów:

- w Ciechanowie: 224,

- w Ostrołęce: 204,

- w Płocku – 213,

- w Radomiu: 282,

- w Siedlcach: 260,

- w Warszawie: 518.

Zgłoszenia obejmują komitety organizacji społecznych i komitety wyborców, mających swą siedzibę na terenie działalności danego komisarza wyborczego i właściwej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Warszawa

Z 518 komitetów wyborczych zgłoszonych do komisarza wyborczego w Warszawie – jak wyjaśniono w tamtejszej delegaturze krajowego biura wyborczego – jeden komitet był we wtorek w trakcie procedury rejestracyjnej.

Do komisarza wyborczego w Warszawie zgłoszono np.: Komitet Wyborczy Wyborców Dla nas, dla naszych dzieci i wnuków, Komitet Wyborczy Wyborców Reformatorzy.eu, Komitet Wyborczy Wyborców Tylko Prawda, Komitet Wyborczy Wyborców Przyszłość, jakiej oczekujemy i Komitet Wyborczy Wyborców Patriotyzm i Kultura.

Radom

W przypadku komisarza wyborczego w Radomiu zarejestrowanych zostało 281 komitetów, a jeden z powodu braków formalnych czekał we wtorek na ostateczną rejestrację. Wśród zarejestrowanych komitetów jest m.in. Komitet Wyborczy Wyborców Marzeny Wróbel Radomianie Razem. Wróbel to była posłanka Solidarnej Polski, obecnie niezrzeszona, która zdecydowała się wystartować w wyborach na prezydenta Radomia.

Jest też Komitet Wyborczy Wyborców "Jak Żyć", który utworzył Stanisław Kowalczyk, producent papryki z okolic Przytyka k. Radomia, który zasłynął zadanym premierowi Donaldowi Tuskowi pytaniem: "jak żyć?". Kowalczyk będzie startował na wójta Przytyka i radnego powiatowego w Radomiu.

Ostrołęka

Do komisarza wyborczego w Ostrołęce we wtorek rano, czyli już po terminie, dotarło pocztą zgłoszenie jednego komitetu wyborczego, które nie zostanie przyjęte i zarejestrowane – poinformowano PAP w ostrołęckiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego.

Wśród zgłoszonych tam komitetów są m.in.: Komitet Wyborczy Wyborców Ludzie Sprawiedliwi, Komitet Wyborczy Wyborców Projekt X i Komitet Wyborczy Wyborców "Kula". Dwa komitety: Komitet Wyborczy Wyborców Józefa Polakiewicza oraz Komitet Wyborczy Wyborców Wyszkowskie Porozumienie Samorządowe powiadomiły o samorozwiązaniu.

Siedlce

Z kolei w przypadku komisarza wyborczego w Siedlcach, gdzie wpłynęły w sumie 263 wnioski komitetów, do wtorku zarejestrowano 255, 3 komitety uległy samorozwiązaniu, trzy wnioski odrzucono, bo dokumenty wpłynęły przed terminem, a dwa wnioski muszą być jeszcze uzupełnione przez wnioskodawcę i czekają na rejestrację.

Oryginalnością nazw wyróżniają się zarejestrowane przez komisarza wyborczego w Siedlcach komitety z Węgrowa. Jeden nosi nazwę Komitet Wyborczy Wyborców Wójta się nie bójta, a drugi – Komitet Wyborczy Wyborców Wengroove.

Płock

Do komisarza wyborczego w Płocku wpłynęły m.in. zgłoszenia Komitetu Wyborczego Wyborców Mirosława Milewskiego i Wspólnoty Samorządowej – z nazwiskiem obecnego radnego Płocka i byłego prezydenta tego miasta (2002-10, wtedy w PiS), który zamierza ponownie ubiegać się o to stanowisko oraz Komitetu Wyborczego Wyborców Śniecikowski Włodzimierz – od nazwiska obecnego burmistrza tego miasta.

Wśród zgłoszonych tam komitetów jest też np. Komitet Wyborczy Wyborców Partii Józefa Piłsudskiego.

Ciechanów

W przypadku listy komitetów wyborczych zgłoszonych do komisarza wyborczego w Ciechanowie jeden komitet – Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowe Porozumienie Ziemi Pułtuskiej - złożył informację o samorozwiązaniu.

Spośród zgłoszonych tam komitetów, które wyróżniają się nazwą, są m.in.: Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Ojrzeń "Uparty Mazur", czy też Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Cieszkowsko-Mystkowskiej oraz Rzeki Dobrzycy.

PAP/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mecenas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2014 10:31 ~mecenas

  a ja będę głosować na samoobronę

 • wujot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2014 04:30 ~wujot

  E tam.
  Ja będe glosować na stowarzyszenie WarszawaSpołeczna.
  Sam znam kilka osób - społeczników, robią oni o wiele więcej niż te wszystkie partie razem wzięte do potęgi.

 • Alicja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2014 07:27 ~Alicja

  A ja podziwiam przede wszystkim Warszawsak wspólnote samorzadowa... zapowiadało się tak niewinnie, a mają przecież i kandydata na prezydenta, i kandydatów we wszystkich okręgach, powodzenia!

 • ursusiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 14:48 ~ursusiak

  Razem Dla Ursusa bezpartyjna inicjatywa i wizja na przyszłość dla mieszkańców Ursusa
  czas na zmiany

 • tylko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 14:19 ~tylko

  Głosujcie na Partię Demokratyczną, warto ją wesprzeć. Niestety to male stronnictwo, ale są tam doświadczeni i z wyższej "półki" politycy.

 • MIsio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2014 16:26 ~MIsio

  Bardzo dużo! mam nadzieję, pocieszające, że tak jak w warszqwie np wws, tak i w innych miejscowosciach wyborcy beda mogli wybierac kandydatów spoza kregu partyjnego...

 • Rodzynek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2014 14:22 ~Rodzynek

  Związkowiec~Związkowiec

  Obawiam się,że ilość zarejestrowanych komitetów wyborczych w Warszawie nie ułatwi nam wyborcom wyboru. Ja stawiam na Warszawską Wspólnotę Samorządową, która posiada swój dobry program i ciekawych kandydatów na radnych.

  Słusznie ! A pomyśleć, że jeszcze bardzo niedawno wyborcy in spe rozpaczali, że nie mają na kogo głosować i jako jedyną kandydatkę widzieli HGW. W sytuacji, jaka jest aktualnie, ja na jej miejscu wycofałbym się z honorem.

 • Leto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2014 14:17 ~Leto

  Ludź~Ludź

  Cóż mogę dodać, aha PRECZ Z HGW !!!

  No, dobrze ze czujnie sobie przypomniałeś. Radzę napisać to wielkimi literami i powiesić sobie nad łóżkiem, żeby zaraz po przebudzeniu twoje pierwsze spojrzenie padło na te, jakże słuszne, słowa.

 • Ostoja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2014 14:14 ~Ostoja

  Ursynowiak~Ursynowiak

  Ciekawe czy będzie powołany komitet wyborczy "Ratujmy Guźdźca"

  Nie wtajemniczonych informuję, że przed laty pojawiło się na Ursynowie stworzenie o nazwie Guziec, ale w którymś momencie się zagubiło.....

  Poszło pracować do ratusza.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2014 13:47 ~nick

  Dużym problemem są bardzo młode, zaledwie dwudziestoletnie osoby, które kandydują do rad warszawskich dzielnic. Prześwietliłem kilka - okazuje się, że po kampanii wyborczej ich zapał wygasł. Widać to po aktywności i np. liczbie złożonych interpelacji. Wielu nie ma nawet stałych dyżurów, tylko podają kontakt do siebie. Za to dietki pobierają bez skrupułów Sporo takich młodych radnych - niedoradnych (albo zaradnych inaczej) osób wykorzystuje też fakt bycia radnym jako trampolinę do objęcia stanowiska w urzędach m.st. Warszawy. Może trzeba było się zastanowić, czy rzeczywiście ma sięczas na to zajęcie???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »