Informacje

21.08.2014 11:03 druga tura 30 listopada

Wybory samorządowe 16 listopada. Jest podpis premiera

SERWISY:

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada, a ich druga tura - tam, gdzie to będzie konieczne - 30 listopada. Premier Donald Tusk podpisał w czwartek rozporządzenie w tej sprawie - poinformowała rzecznik rządu.

Jak powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska, decyzja ma się ukazać w Dzienniku ustaw 27 sierpnia. Z tym dniem formalnie rozpocznie się kampania kampania wyborcza.

Terminy

Wybory samorządowe zarządza premier, jednak ich datę jednoznacznie wyznaczają przepisy kodeksu wyborczego.

Zgodnie z kodeksem wybory samorządowe odbywają się w ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad. Kadencja obecnych rad upływa 21 listopada, a ostatnim dniem wolnym od pracy przed tym terminem jest 16 listopada.

W wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

PAP/kde,db//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2014 07:07 ~Marian

  AJk dużo ludzi poprze Warszawską wspólnote samorządową okaże się 16 listopada, mam nadzieje jednak że wws zamiesza duzo w samorzadzie!

 • Gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2014 07:37 ~Gość

  Ja też stawiam na WWS, oby jak najwięcej ludzi było z nami zgodnych :)

 • Rentier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2014 22:59 ~Rentier

  Ja obstawiam,ze w wyborach samorządowych zwycięstwo odniosą ludzie wybrani sposród kandydatów Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej i Warszawy Społecznej.

 • nini

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2014 13:59 ~nini

  Owszem w warszawskiej wspólnocie samorządowej jest kilka osób, które w przeszłości związane były z jakimiś partiami, ale większość działaczy to zwykli społecznicy, którzy najlepiej wiedzą czego mieszkańcom warszawy potrzeba...

 • kotekpsotek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2014 22:46 kotekpsotek

  Nie chcę już utrzymywać kidawy . Kompromituje rodzinę . Nie ma żadnych tzw. "uczuć wyższych" Jest psychopatyczna - cieszy ją upokarzanie biednych obywateli którzy muszą na nią płacić . Dlaczego biedni , sponiewierani obywatele muszą na nią płacić ? Przypominam , że w naszym "demokratycznym" państwie kwota wolna od podatku to ok. 3000 zł . To jest na poziomie "biednej " Afryki. Dlaczego na kidawę muszą płacić biedni , bezrobotni , inwalidzi? CZy ta kobieta ma tylko mięsień poprzecznie prążkowany czy serce? Dlaczego taka psychopatyczna osoba jest u władzy? Proszę o zwrot moich podatków !To jest podłe , że musimy utrzymywać pasożytów . Czy ktoś w Polsce est odpowiedziałny za komunikacę społeczną? Kto wyłudza za to od obywateli pieniądze?

 • Bronek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2014 21:36 ~Bronek

  Czy ktoś słyszał już o spotkaniach kandydatów na radnych rekomendowanych przez Warszawską Wspólnotę Samorządową?

  Jeśli tak to proszę o zostawienie informacji na tym forum.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2014 20:28 ~nick

  Warszawa tonie w korupcji i zaciągnietych długach. To miasto złej gospodarki wszystkim a szczególnie nieruchomościami. Latami puste lokale użytkowe, to własnie efekt uznaniowego i korupcjogennego prawa miejscowego. ZGN-y to przechowalnie byłych burmistrzów i innych "odpadniętych ze stanowisk" ale nie odstawionych od koryta. Nie zostawia się takich bez intratnej posady. Dużo wiedzą i lubią dużo zarabiać. Rozżaleni mogą zacząć mówić.

 • anty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2014 19:07 ~anty


  Anty ~Anty

  A chodzi o te odpadki z PiSuaru? To chyba lepej głosować już na orginał niż na podróbę...
  Wiktor~Wiktor

  No jeśli mamy głosować na oryginał, to właśnie na WWS... Sami się zresztą ostatnio o tym przekonaliśmy, że podrabiać próbują ich co niektórzy - wystarczy wspomnieć chociażby ostatnia sprawę z Wierzbickim kopiującym Guziała www.facebook. com/WarszawskaWspolnota/ photos/a.1246074985532582.46976. 1185629534910461/ 1490573057749439/? type=1&theater

  Guział nabrał na szpulę pod nazwą wws różne spady głównie sieroty co nawet pis ich nie chciał ( niejaki maciejowski) i stroi się na bezpartyjnego samorządowca. Może bym zagłosował na jakiś ruch społeczny ale na pewno nie na "ukrytą opcję pisowską" :)

 • Lifting

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2014 17:36 ~Lifting

  nick~nick

  Mam nadzieję, że odpadnie spora grupka obecnych radnych. Wyspecjalizowali się w ustanawianiu dla Warszawy uznaniowego i korupcjogennego prawa miejscowego. Pora na zmianę wielu uchwał i zarzadzeń. Z taką ekipą to miasto stanie się własnością jedynej i nieomylnej partii. Utoniemy w korupcji. Tam gdzie jest uznaniowość, jest i korupcja. Pewnie kandydaci już są po liftingach i wkrótce ruszą ogłupiac ludzi i wyłudzać głosy. Dobrze by było, gdyby ludzi przestał oniesmielać wygląd ludzi po 60-tce, którzy wygladają na 40. To tylko lifting. Nie sa lepsi. Już sam lifting pokazuje, że chca nas oszukać.

  A jeszcze nie toniemy w korupcji, dopiero będziemy ?

 • Krem Nivea

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2014 17:34 ~Krem Nivea

  Tomeczek_888~Tomeczek_888

  Oj, posypała się ta kidawa. Nie służy jej posadka.

  Rzeczywiście, myślałem, że zastępuje ją mamusia lub babcia. Wiesz, te nerwy, noce niedospane, strach o posadę swoje robi.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »