Informacje

18.09.2015 09:10 nowa organizacja ruchu daje się we znaki kierowcom

Wszystko przez ten znak

SERWISY:

To przez ten znak, kierowcy jadą pod prąd w kierunku Warszawy. Chociaż drogowcy twierdzą, że został ustawiony prawidłowo, to i tak dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Chodzi o znak, który ustawiony jest na rondzie w Sękocinie (rejon skrzyżowania dk 7 i wojewódzkiej 721). Jak opisywał nasz reporter, sugeruje on, że zjazd z ronda w kierunku Warszawy znajduje się tam, gdzie kierowcy wjeżdżają na skrzyżowanie jadąc od stolicy. W związku z tym, część kierowców do miasta chce dostać się jadąc pod prąd. Tę trudną sytuację nagrał nasz reporter.

- Uważam, że został on ustawiony pod złym kątem. Brakuje tu także osób, które pomogły by kierowcom w tym pierwszym dniu z nową organizacją ruchu - mówi Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Wielu kierowców, którzy zasugerują się pierwszym znakiem, zbyt późno dostrzega znak zakazu, ustawiony tuż przed wjazdem.

"Wykonane prawidłowo i zgodnie ze sztuką"

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad twierdzi, że oznakowanie na łączniku jest wykonane prawidłowo i zgodnie ze sztuką. – Czasami jest tak, że kierowcy są przyzwyczajeni do innej organizacji ruchu i stąd te problemy.

Niezależnie od tego będzie weryfikować to oznakowanie. Wysyłamy tam też służby drogowe, żeby pomogły kierowcom – mówi Jan Krynicki, rzecznik dyrekcji i przypomina, że okolice łącznika to nadal plac budowy. – Prace trwają cały czas, kierowcy nie powinni zatem jeździć tutaj na pamięć – dodaje rzecznik.

Pierwszy dzień z nową organizacją ruchu, po otwarciu łącznika trasy S8 z drogą krajową nr 7, powoduje chaos i zamieszanie nie tylko wśród kierowców, ale także wśród pasażerów.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zawodowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2015 21:54 ~zawodowy

  Jadąc od Piaseczna znak stoi ok,a jak ktoś nie widzi zakaz wjazdu to do okulisty.

 • rozumu chłopy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2015 19:54 ~rozumu chłopy

  I co wpisiarze. To nie jest wina tych kierowców co wjechali pod prąd. Obowiazuje w Polsce ruch prawostronny to po której stronie powinien stać znak

 • astro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2015 18:30 ~astro

  Ktoś spaprał robotę albo zamawiający(w takiej formie i raczej on) lub producent. Mianowicie gdyby znak miał strzałkę w drugą stronę stanął by po prawej stronie i wskazywał odpowiedni kierunek.

 • mir

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2015 18:06 ~mir

  Do wszystkich myślących, ta organizacja ruchu jest nadal tymczasowa.Jezdnia którą teraz jedzie się z Warszawy to docelowa jezdnia lokalna w kierunku DW 721. Natomiast jezdnia po której jedzie się do Warszawy do docelowa jezdnia na w kierunku DW 721. Zamknięta stara jezdnia to docelowa jezdnia w kierunku Warszawy.Nie zwalnia to ludzi jeżdżących pod prążd od myślenia,tylko nie bardzo wiem jak mają dojechać do posesji jak połączenie starej DK 7 z nową S 7 jest jeszcze w proszku.Jak ktoś chce to można zobaczyć na Siskomie plany.Link http://www.siskom.waw.pl/materialy/sal-wol/pb/s8_tsw_zamiejski_lacznikdk7_pb_rys_pzt.pdf

 • Ryjq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2015 17:46 ~Ryjq

  Ale widać bardzo wyraźnie zakaz wjazdu, oraz znaki poziome przed rondem - ustąp pierwszeństwo, które wymalowane są na obydwu pasach... To nie może być gapiostwo, tylko taki poziom kierowców...

 • kkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2015 16:39 ~kkk

  za panem w białej astrze jadą na początku jeszcze dwa samochody, które w pewnym momencie zjeżdżają na posesje....
  to nie jest błąd kierowców tylko cwaniactwo....
  udają że nie wiedzą jak jechać, a tak naprawdę pod prąd dojeżdżają do posesji....

  gość też chce na pobliską posesje dojechać, a jakieś stado baranów mu droge blokuje... :)

 • Ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2015 16:06 ~Ala

  nnn~nnn

  Mogę się zgodzić z argumentem złego oznakowania, ale może ktoś uzasadni dlaczego kierowca białego samochodu nie chce zawrócić, mimo, że już wie i pracownik drogowy stworzył mu warunki do naprawienia tego błędu. Mało, że gamoń, to jeszcze złośliwie blokuje ruch.

  A ty byś wolał jechać do pracy czy domu 1 km pod prąd, czy 20 zgodnie z kierunkiem i w korku spowodowanym przez jadących pod prąd

 • Rychu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2015 15:37 ~Rychu  nnn~nnn

  Mogę się zgodzić z argumentem złego oznakowania, ale może ktoś uzasadni dlaczego kierowca białego samochodu nie chce zawrócić, mimo, że już wie i pracownik drogowy stworzył mu warunki do naprawienia tego błędu. Mało, że gamoń, to jeszcze złośliwie blokuje ruch.
  Radek~Radek

  Za niestosowanie się do poleceń wydawanych przez kierującego ruchem są odpowiednie mandaty. W tym przypadku kierujący ruchem może wydawać takie same polecenia jak policjant a kierowca MUSI się do nich zastosować.
  Widać, że kierujący ruchem zrobił zdjęcie tablicy rejestracyjnej. Sprawa pewnie będzie miała swój ciąg dalszy.
  stonka~stonka

  Jak śmiesz twierdzić, że Polak za kierownicą popełnił błąd! Nie będzie mu byle robol mówił jak ma jechać! To jego droga, od 20 lat nią do posesji dojeżdża a że nikt go o zgodę na zmianę organizacji nie prosił to nie jego problem!

  ty co tam się tak gotujesz, są linie poziome informujące i znak zakazu wjazdu. Jeśli mało widoczne to leć do okulisty.

 • hrabiadiogenes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2015 15:19 ~hrabiadiogenes

  To prawda, imbecyle są wokół nas, wszak tam na początku stoi jak WÓŁ znak PIONOWY B-2 !
  A wszyscy, którzy narzekają, są pozbawieni oleum !

 • Odaj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2015 15:17 ~Odaj

  Autostradowe rury tak samo prawidłowo ustawili oznakowania jak zrobili odwrotnie wyprofilowany skręt na konotopie. Wyjazd z okęcia wogóle nie jest oznakowany do trasy na poznań

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »