Informacje

01.11.2013 21:51 relacja 1 listopada

Wszystkich Świętych w Warszawie. Relacja

SERWISY:

1 listopada w Warszawie upłynął spokojnie. Korki i tłok na cmentarzach nie były większe niże zazwyczaj, nie doszło do poważniejszych incydentów. Wieczorem mieszkańcy stolicy tłumnie odwiedzali nastrojowe nekropolie.

Tak relacjonowaliśmy Dzień Wszystkich Świętych w Warszawie:

20.22- W dniu Wszystkich Świętych na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie na rzecz ratowania zabytków tej najstarszej stołecznej nekropolii zebrano ponad 160 tys. zł - poinformował PAP przewodniczący Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami Marcin Święcicki.

19.05- Nie kursuje już większość linii cmentarnych. Na stołeczne ulice wyjadą w sobotę o godzinie 8.00 i będą kursować do 18.00.

18.25- Na Powązkach cały czas prowadzone są kwesty.


18.06- Do godziny 18.00 doszło do 9 kolizji- informuje Anna Kędzierzawska ze stołecznej policji.


17.34- ZTM przypomina, że większość linii cmentarnych kursuje do godziny 19:00. Wyjątkiem są linie C11, C12 i C90, które kursować będą aż do godziny 21:00.

17.23- Na ul. Pułkowej ruchem kieruje policja.

16.57- -Przejechałem ulicą Pułkową. Nie ma żadnego korka. Tworzy się on dopiero po skręcie w ul.  Wóycickiego- relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.16.45- Z parkingów wokół Cmentarza Bródnowskiego ubywa samochodów. Od strony trasy AK dojazd do cmentarza również odbywa się bez żadnych problemów.

16.21- jak informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl, dużo osób opuszcza już Cmentarz Bródnowski. Przy bramie głównej jest zdecydowanie luźniej.


16.18- Dojazd do Cmentarza Bródnowskiego od strony Radzymińskiej odbywa się bez żadnych problemów. - Z ul. Radzymińskiej skręciłem w ul. Trocką, a potem w Borzymowską. Nigdzie nie tworzą się korki- relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl

16.08- ZTM apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych oraz na ulicach przeznaczonych dla komunikacji miejskiej i wyłączonych z ruchu. Autobusy i tramwaje kursują z bardzo wysoką częstotliwością. Nie ma potrzeby dobiegać do pojazdu. Za chwilę będzie następny.

15.51- Jak informuje ZTM: Tegoroczna akcja transportowa trwać będzie 3 dni. W dniach 1-3 listopada dodatkowo z zajezdni wyjedzie 659 autobusów, 163 tramwaje oraz 6 pociągów metra. Wozy oprócz kursowania na liniach cmentarnych zasilą inne linie. W tym roku uruchomionych zostało 25 linii autobusowych. Dziesięć lat temu, w roku 2003 uruchomionych było 19 linii.

15.50- - Świętość, do której wszyscy jesteśmy powołani, nie jest obok życia, obok naszych codziennych problemów, ale świętość jest w centrum naszego życia - podkreślił kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. w kościele św. Karola Boromeusza na stołecznym Cmentarzu Powązkowskim. Potem odbyła się procesja żałobna.


15.14- Stołeczna policja wie, że dojazd do Cmentarza Północnego jest utrudniony, dlatego radzi podróżować komunikacją miejską.

15.12- -Jest bezpiecznie. Od 6 rano do 15.00 stołeczni policjanci zanotowali tylko 6 kolizji. Nie zatrzymano również żadnego nietrzeźwego kierowcę- informuje Anna Kędzierzawska ze stołecznej policji.

14.52- Chociaż przy Cmentarzu Północnym tworzą się korki, to komunikacja miejska funkcjonuje świetnie. Autobusy podjeżdżają co 30 sekund. Nadzór ruchu kontroluje zapełnianie się podjeżdżających autobusów. Jeśli jest bardzo dużo pasażerów, podstawiane są dodatkowe pojazdy- relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.


14.49- Nadzór ruchu ma swoje "centrum dowodzenia" przy Cmentarzu Północnym.

 

14.30 - Prezydent Warszawy podczas zbierania pieniędzy na rzecz ratowania zabytkowych grobowców.

 

14.26 - Aktor Artur Barciś opowiada o kwestowaniu:

 


14.08 -  Dużo osób na pętli przy cm. Bródnowskim od strony św. Wincentego. Mimo tego jest spokojnie. Autobusy płynnie podstawiają się na przystanki dla wsiadających i zabierają wszystkich chętnych- relacjonują informatorzy ZTM.

13.51 - Dużym zainteresowaniem cieszą się linie kursujące z bramy głównej cm. Północnego. Do ich obsługi zostały skierowane dodatkowe autobusy - podaje ZTM.

13.31 - Sporo osób przy Bródnowskim, ale większych problemów z wejściem nie ma.

 


13.24 - Ogromne korki na ul. Wóycickiego od strony ul. Pułkowej. Ruch jest jednokierunkowo. W pewnym momencie są po trzy pasy ruchu, a później zwężają się do jednego  - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. - Od  ulicy Żubrowej do pierwszej bramy cmentarza jechałem 21 minut - dodaje.


13.15 - Tłoczno przy Starych Powązkach. Autobusy kursujące Powązkowską są w większości zapełnione - informuje ZTM.

13.03 - O utrudnieniach w ruchu informują TVN24 internauci:

 


12.28 - W związku z utrudnionym skrętem z ul. Nocznickiego w ul. Wólczyńską autobusy linii cmentarnych kursują objazdem przez ul. Sokratesa - informuje ZTM.

12.17 - ZTM podaje: utrudnienia w rejonie skrzyżowania ulic Wólczyńska/Nocznickiego. Możliwe opóźnienia w kursowaniu autobusów.

12.11 - Powstał korek na ul. Jagiellońskiej. Autobusy kursujące tą ulicą mogą łapać kilkuminutowe opóźnienia - informuje ZTM.

12.06 - Korki u zbiegu ul. św. Wincentego i Gilarskiej.

 


12.03 - Coraz więcej osób na Powązkach.

 


11.40 - Na Cmentarzu Wolskim sporo osób, ale jest spokojnie - relacjonuje Sylwia Starzyńska, dziennikarka tvnwarszawa.pl.

11.39 - Dużym zainteresowaniem cieszą się linie C30 i C69 kursujące z ronda Wiatraczna na cm. Bródnowski. Kursujące co 10 minut autobusy odjeżdżają z zajętymi miejscami siedzącymi i większością stojących - informuje ZTM.

11.26 - Kiełbasa, frytki, gofry - handel przed Cmentarzem Bródnowskim kwitnie.

 


11.19 - Z pętli KRÓLEWSKA: autobusy kursują z zajętymi miejscami siedzącymi i dużą ilością miejsc stojących. Autobusy linii C76 kursują co ok 6 min a C27 co nawet 2 minuty! - informuje ZTM.

11.16 - ZTM zachęca do korzystania z parkingów „Parkuj i Jedź”. Do godz. 22.00 czynne są parkingi P+R Marymont, Metro Wilanowska, Metro Młociny, Al., Krakowska oraz Połczyńska. W dniach 2-3.11.2013 parkingi P+R będą funkcjonować w standardowych godzinach.

10.57 - Dosyć duży ruch jest przy cmentarzach, nie mam informacji o poważnych zdarzeniach. Tam gdzie jest taka potrzeba, to ruchem kierują policjanci ruchu drogowego – mówi Anna Kędzierzawska z biura prasowego stołecznej policji.

10.51 - Przy Cmentarzu Bródnowskim widać patrole policji i żandarmerii wojskowej. Służby zapowiadały, że to miejsce będzie pod "specjalnym nadzorem".

 


10.48 - ZTM informuje: w związku ze wzmożonym ruchem kołowym w rejonie cm. Bródnowskiego w celu dostosowania do warunków drogowych linia 169 w kierunku krańca DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/ kursuje następującą trasą:

BRÓDNO-PODGRODZIE - … - św. Wincentego - Gilarska - Samarytanka - Jórskiego - Radzymińska - al. Solidarności - Jagiellońska - … - DW. WSCHODNI (KIJOWSKA)

10.47 - O kwestowaniu opowiada Kazimierz Kaczor, aktor. – Służy to kulturze i dziedzictwu narodowemu  - przekonuje na antenie TVN24.

 

10.41 - Prezydent Bronisław Komorowski z matką Jadwigą Komorowską przy grobie rodzinnym na Cmentarzu Powązkowskim w dniu Wszystkich Świętych - podaje PAP.

 

10.23 - Jak podaje ZTM, w związku ze znacznym ruchem pieszych oraz utrudnieniami z przejazdem w rejonie przystanku IZBICKA-CMENTARZ linia 161 nie jeździ pod cmentarz.

10.14 - Przy głównej bramie wejściowej na Cmentarz Bródnowski jest sporo osób. Ruch odbywa się jedynak płynnie, nie ma przepychanek - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

 

 


10.06 - Tak zwane "mydło i powidło", a dokładnie "oryginalna chałwa turecka" do kupienia przed Cmentarzem Bródnowskim.

 


10.04 - Przy Cmentarzu Bródnowskim, od strony ul. św. Wincentego i Gilarskiej jest tymczasowy parking. - Ale kosztuje 10 zł. Kierowcy nie kryją niezadowolenia z tego powodu - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

 


9.55 - Na cm. Bródnowskim od strony św. Wincentego przybywa pasażerów. Linie cmentarne kursują z zajętymi miejscami siedzącymi i częścią stojących - podaje Zarząd Transportu Miejskiego.

9.46 - Jak informuje ZTM, w związku ze znacznie utrudnionym przejazdem w rejonie ul. Złotej Jesieni autobusy linii 115 i 142 zostają wycofane z krańca ALEKSANDRÓW i skierowane do tymczasowego przystanku ALEKSANDRÓW 51 na ul. Zagórzańskiej.

9.39 - Korek na Wisłostradzie w kierunku północnym. Tworzy się mniej więcej od mostu Grota - relacjonuje Sylwia Starzyńska, dziennikarka tvnwarszawa.pl.

9.28 - ZTM podaje: Zapełniają się autobusy linii cmentarnych przy pętli KRÓLEWSKA. W autobusach linii C27 zajęte są wszystkie miejsca siedzące oraz część stojących. Linia kursuje obecnie co 2 minuty. W razie potrzeby przygotowane są dodatkowe autobusy. Sprawdź zmiany w komunikacji.

9.23 - Policja ostrzega o korkach na dojeździe na Wólkę Węglową. - Tworzy się korek w rejonie skrętu z Pułkowej w Wóycickiego - mówi Anna Kędzierzawska z biura prasowego stołecznej policji.

9.05 - ZTM potwierdza informacje naszego reportera. - Korek na ul. Chodeckiej od ul. Kondratowicza w stronę cmentarza. Utrudnień należy się także spodziewać na ul. św. Wincentego od przystanku TARGÓWEK-RATUSZ do ogrodzenia cmentarza - piszą przedstawiciele zarządu.

8.57 - Jak podaje ZTM, w rejonie cm. Wawrzyszewskiego jest spokojnie, jednak stopniowo przybywa osób. Policja pilnuje przejścia dla pieszych. Powoli zapełniają się linie cmentarne.

8.51 - Korki tworzą się na ul. Kondratowicza i Chodeckiej. Stoją w nich samochody i autobusy – informuje z okolic Cmentarza Bródnowskiego reporter tvnwarszawa.pl Marcin Gula. Przy okazji przypominamy, jaka jest organizacja ruchu w tej okolicy.

 

8.47 - Na Wólce Węglowej już coraz więcej samochodów i ludzi – mówi Jarosław Juźniar, dziennikarz TVN24.

8.30 - Przy Cmentarzu Bródnowskim, od strony ul. św. Wincentego na razie spokojnie. Przy głównej bramie nie ma tłumów. Przypominamy, że w tym roku dodatkowe siły wyśle w to miejsce straż miejska, w gotowości ma być też policja.


8.16 - Przy Cmentarzu Bródnowskim, w rejonie przystanków BUDOWLANA zaczyna się rozbić tłoczno. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściach przez tory tramwajowe! - informuje ZTM.

8.07 - Drogowcy znaleźli sposób, by "powiększyć" chodnik przy Powązkowskiej. - W miejscu, gdzie mur jest podparty drewnianym rusztowaniem miał być problem z przejściem, ale nie ma. Robotnicy kończą oznaczać miejsce dla pieszych na części jezdni – relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl.

7.57 - Ostatnie dostawy towaru przed Cmentarzem Powązkowskim - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl

7.48 - Warszawiacy mogą spodziewać się w piątek małego zachmurzenia, które stopniowo będzie wzrastać. Wieczorem niewykluczony niewielki deszcz. Temp. maks. 11 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1006 hPa, spada. Czytaj więcej na tvnmeteo.pl.

7.30 – Reporterka TVN24 przypomina, że dzisiaj na Powązkach odbędzie się 39. kwesta na rzecz ratowania Starych Powązek. – "Ratujemy Powązki" – to hasło, które głosił Jerzy Waldorff, zainicjował akcję – mówi Małgorzata Telmińska.

Kwestę organizuje też Muzeum Powstania Warszawskiego na budowę i renowację miejsc pamięci oraz mogił powstańczych. Kwesta na warszawskich cmentarzach będzie prowadzona przez wolontariuszy od piątku do niedzieli

7.25 - Handlarze już rozstawili swój towar - kupić można między innymi kwiaty.

 

7.20 - Jak informuje ZTM, Na stołeczne ulice wyjechały już pierwsze autobusy i tramwaje oznaczone literami "C". Aby ułatwić transport pomiędzy cmentarzami Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił 25 linii autobusowych i dwie tramwajowe.

Sprawdź w naszym poradniku jak dojechać do cmentarzy:

Podpowiadamy jak dojechać:

>>>NA POWĄZKI<<<

 

>>>NA CMENTARZ PÓŁNOCNY I WAWRZYSZEWSKI<<<

 

>>>NA CMENTARZ BRÓDNOWSKI<<<

 

>>>NA CMENTARZ WOLSKI<<<

 

>>>NA MNIEJSZE CMENTARZE<<<

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ZADDUŚ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2013 08:21 ~ZADDUŚ

  Komunikacja na CM.Północny - zupełnie do bani- autobusy owszem były nawet klimatyzowane , tylko ze kierowcy właczali ogrzewanie i ludzie się dusili w korkach. Ustawienie ruchu osobowego po tej samej drodze co autobusy na cm.Płnocny to paranoja. Od wisłostrady powinien byc tylko wjazd osobówek a z drugiej strony powinny jeździć tylko autobusy (osobowym zakazać tam wjazdu)

 • Norma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2013 22:57 ~Norma

  Ale wali tu ironią i tempactwem. Ludzie ogarnijcie się. Jednym nie pasują latający Helikopter inni korki, brak miejsc do parkowania i wiele nażekań....
  To jest dzień naszych bliskich i dalszych zmarłych. Każdy wie nie od dziś, że w tym dniu jest ciężko dojechać , zaparkować i służby porządkowe dbające o nasze bezpieczeństwo starają się jak mogą by było bez utrudnień i bezpiecznie ale znajdą się osoby , którym zawsze jest źle. Jak ktoś idzie na cmentarz z zamiarem pomodlić się za zmarłych czy też pobyć choć przez chwile w milczeniu powspominać bliskich to żadna siła mu tego nie zabroni ani nie przeszkodzi. Chyba , że idzie się tam wylansować, poobserwować nowy krzyk mody lub jeszcze coś innego nie związanego z tym świętem, to sorry ale lanserka to nie w tym miejscu i momencie. Pozdrawiam nażekaczy i Normalnych ludzi. Obłudą wali. To poważne święto, a nie sylwester.

 • Olga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2013 22:09 ~Olga

  Zdjęcia z Warszawskiej "Dolinki", czyli Służewa Nad Dolinką
  http://kontakt24.tvn24.pl/artykul,wieczor-na-cmentarzu-przy-ul-walbrzyskiej,2076558.html

 • ZEBO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2013 21:54 ~ZEBO

  fia~fia

  Czy jak pójdę jutro albo w niedzielę i się pomodlę to ci zmarli się na mnie wq ???

  Tego jak na razie nikt nie wie. Przekonasz się o tym na własnej skórze (sic!) gdy zejdziesz z tego padołu, i nawet pies z kulawą nogą nad tobą nie zaszczeka, nie mówiąc o tym, że nikt nie odmówi zdrowaśki za twoją grzeszną duszyczkę.

 • czepliwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2013 21:18 ~czepliwy

  "Kursować skończył linie cmentarne"-po jakiemu to napisane?,może autor by tak przeczytał swój tekst przed opublikowaniem.

 • fia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2013 19:50 ~fia

  Czy jak pójdę jutro albo w niedzielę i się pomodlę to ci zmarli się na mnie wq ???

 • Azerty123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2013 18:30 ~Azerty123

  nik nolti~nik nolti

  a od jutra wystawy świąteczne w marketach

  Pomyliłeś się. Były już wczoraj... :)

 • doti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2013 17:32 ~doti

  Ale tu padają dziwne stwierdzenia, skąd pomysł, że wszyscy jeżdżą na groby tylko 1 listopada?! nie generalizujmy! oczywiście, jest to jakaś część, ale bez przesady. Nie osądzajcie.

  Ja osobiście na groby jeżdżę kilka razy do roku, jest jeden grób, który odwiedzam przynajmniej raz w miesiącu (grób mojego Taty). Ale to nie znaczy, że nie pojadę na groby również 1 listopada.
  Takie święto. Po prostu. Czas zadumy, pomyślenia o najbliższych, pora zapalenia świateł, czy przyniesienia kwiatów.. Czy coś w tym złego? Mam zostawić pomniki zasypane liśćmi, bez światła tylko dlatego, żeby zbojkotować owe święto? no zastanówcie sie co wy tu wypisujecie.

 • Mary

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2013 16:07 ~Mary

  Ja również pozdrawiam pilotów, a raczej stacje telewizyjne, które zleciły im tą robotę, latających non-stop nad cmentarzami i niepozwalających na chwilę zadumy w tym dniu.

 • zico

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2013 15:37 ~zico

  Ale dno.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »