Informacje

23.12.2011 16:31 świąteczne wyjazdy z PKP

"Wszyscy pasażerowie
mogli wsiąść do pociągów"

SERWISY:

Szczyt przedświątecznych wyjazdów na najruchliwszym warszawskim dworcu przebiegał bez większych problemów - ocenia PKP. Kolejarze uruchomili dodatkowe kasy oraz wydłużyli pociągi w najbardziej popularnych kursach. - Wszyscy podróżni się zmieścili - podsumował na koniec dnia rzecznik. - Nasz cel został osiągnięty - dodał.

Co prawda szczyt komunikacyjny przed świętami przypadł, według statystyk kolejarzy, na czwartek, ale w piątek na Centralnym pasażerów też nie brakowało. Najwięcej ludzi pojawiło się na Centralnym między godziną 11.00 a 16.00. Wtedy zdarzało się, że w pociągach jadących do Krakowa, Wrocławia czy Przemyśla brakowało miejsc. Dlatego przewoźnik dla najbardziej oblężonych kursów podstawiał dodatkowe wagony - poinformował rzecznik PKP Intercity.

– Zostały one pozyskane z tak zwanej żelaznej rezerwy. Wszystko po to, aby nikt nie został na peronie i każdy, kto kupił bilet dotarł do celu – powiedział w piątek po 21.00 Michał Wrzosek z biura prasowego PKP Intercity. - Cel został osiągnięty - dodał.

Dodatkowe kasy

Na czas świątecznych wyjazdów na Dworcu Centralnym uruchomiono dodatkowe kasy. – Jeżeli w hali głównej do okienek jest duża kolejka, to informatorzy PKP zapraszają pasażerów w inne miejsca, gdzie można kupić bilet – opisywała w programie "15 na żywo" Ewa Paluszkiewicz, reporterka TVN24.

Zdaniem Wrzoska duże znaczenie w tym roku miał fakt, że wielu pasażerów wcześniej zaplanowało podróż.

Sprawdź zapełnienie pociągów

Na stronie internetowej PKP Intercity można na bieżąco sprawdzać frekwencję w pociągach TLK, ekspresach Intercity oraz ekspresach.

Szacowanie frekwencji w pociągach nie objętych pełną rezerwacją miejsc polega m.in. na analizie danych pochodzących z systemu sprzedaży biletów oraz miejscówek w klasie 1. Na podstawie tych danych prognozuje się liczbę pasażerów podróżujących w tym terminie i w tym pociągu, w wagonach klasy 2. Szacowana frekwencja pozwala przewoźnikowi zaplanować zestawienia wagonowe, w jakich będą kursowały najpopularniejsze pociągi.

bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • x

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.12.2011 08:27 ~x

  Polacy nie dzielą się na warszawiaków i przyjezdnych, a na mądrych i głupich. Tak mawiał klasyk. I miał rację.

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2011 22:06 ~waw

  szczerze? to inne części Polski powinny się zastanawiać jak my ich postrzegamy, bo jak my och źle postrzegamy to znaczy że na ZAchodzie będą jeszcze gorzej postrzegani :) Jadę w lutym po Kawior Czarny , może to Białostoczanom będzie stykało.... sam nie wiem

 • pozdroPIŃCET

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2011 22:06 ~pozdroPIŃCET

  @ 18:55 ~na szcz�
  "Czytając komentarz Waw już wiem dlaczego w innych częściach Polski warszawiacy uchodzą za nadętych buraków. A nie chciałem wierzyć, że aż takie buractwo może mieszkać w stolicy."

  Widzisz, jaki wspaniały jest internet? Przeczytałeś jeden post na forum i już wyrobiłeś sobie zdanie na temat Warszawiaków. Teraz możesz brylować w towarzystwie i dzielić się swoją mądrością z innymi. Ach, jak niewiele niektórym trzeba do szczęścia. A teraz wejdź na stronę sjp.pwn.pl i sprawdź znaczenie słów "stereotyp" oraz "ignorancja". I nie przyjeżdżaj. Wesołych Świąt.

 • na szczęście nie waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2011 18:55 ~na…

  Czytając komentarz Waw już wiem dlaczego w innych częściach Polski warszawiacy uchodzą za nadętych buraków. A nie chciałem wierzyć, że aż takie buractwo może mieszkać w stolicy.

 • ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2011 18:35 ~ania

  ale beznadziejny komentarz:)az sie niedobrze robi od tego opisu ble ble

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2011 17:38 ~WAW

  Wiecie... ci co jeżdżą DO stolicy w święta to raczej każdy z nich ma po samochodzie... musimy coś zrobić żeby pomóc tym biednym pasażerom którzy z Warszawy wyjeżdżają podczas świąt... to jest coś okropnego że ci wspanialli ludzie którzy wyjeżdżają na święta a wracają po świętach, muszą w tak okropnych warunkach jechać, dlaczego my Warszawiacy, którzy jesteśmy tak od nich zależni, nie zrobimy im jakiegoś specjalnego pociągu który ma 50 wagonów i w nich serwowane będą kanapki z kawiorem i befsztyk z fryteczkami, a my Warszawiacy będziemy im to przynośić, kroić i na srebrnym widelczyku podawać do ich wysublimowanych ust. otwierając przy nich butelkę MOET, dobrze schłodzoną, i rozlewając im delikatnie w kryształowych kieliszkach od Svarovskiego, nie zapominając o podaniu truskawek świeżo ściętych z naszych blokowych balkonów, które specjalnie hodowaliśmy na tak wyjątkową okazję, jakim jest masowy wyjazd naszych przyjezdnych wspaniałych rodaków którzy są siłą potęgową stolicy vel. kraju, którym zawdzięczamy taki dobrobyt w Warszawie i dzięki którym mamy tak wysokie płace, jak n.p. w tak ekskluzywnych krajach jak Rumunia i Białoruś... My Warszawiacy dziękujemy wam za kolejny wspaniały rok i z niecierpliwością czekamy na wasze powroty z zapasami, które wozicie tramwajami i autobusami i z utęsknieniem czekamy na powrót, tak brakujących w święta, KORKÓW!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »