Informacje

20.03.2013 19:08 potrzebują czasu na zgromadzenie środków

Wspólny bilet z Wołomina
do końca czerwca

Pasażerowie z powiatu wołomińskiego podróżujący do Warszawy na pewno do końca czerwca będą mogli korzystać ze wspólnego biletu Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich - zakłada porozumienie zawarte między ZTM i władzami powiatu wołomińskiego.

Bilety ZTM będą honorowane w pociągach KM na odcinku Zagościniec - Warszawa Wileńska oraz Warszawa Zachodnia (przez Warszawę Rembertów) - poinformował w komunikacie ZTM.

Jak podkreślono, według samorządowców termin do 30 czerwca jest niezbędny, aby znaleźć dodatkowe środki na dofinansowanie Wspólnego Biletu lub podjąć decyzję o wycofaniu się z dalszej współpracy. Zaznaczono, że aby wspólny bilet w powiecie wołomińskim mógł nadal obowiązywać, starosta musi niezwłocznie dopełnić niezbędnych formalności, czyli podpisać aneks do porozumienia, który umożliwi współpracę ZTM z KM – podaje PAP.

Jabłonna bez biletu

Po 1 kwietnia bilety ZTM - na obecnie obowiązujących zasadach, czyli od dobowego wzwyż - będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich dojeżdżających do Warszawy z: Sulejówka Miłosny (gm. Sulejówek), Śródborowa (Otwock), Zalesia Górnego (gm. Piaseczno), Pruszkowa, Płochocina (gm. Ożarów Mazowiecki) i Legionowa (przystanki: Legionowo, Legionowo Piaski, Legionowo Przystanek).

Ze wstępnych deklaracji władz gminy Michałowice wynika, że wspólny bilet zostanie także utrzymany w pociągach WKD na odcinku Warszawa Śródmieście - Opacz.

Wspólny bilet nie będzie obowiązywał w gminie Jabłonna. ZTM zapowiedział, że pasażerowie dojeżdżający do tej pory pociągami KM z Chotomowa (gm. Jabłonna), którzy mają wykupione i ważne bilety długookresowe ZTM, będą je mogli zwrócić w każdym Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM bez potrącania opłaty manipulacyjnej. Taki punkt znajduje się m.in. na Dworcu Gdańskim.

Możliwość korzystania ze wspólnego biletu ZTM-KM-WKD to dla mieszkańców podwarszawskich miejscowości, którzy dojeżdżają do pracy w stolicy, to mniejsze koszty i dużo krótszy czas przejazdu. W kosztach wspólnego biletu partycypują gminy znajdujące się na trasie przejazdu pociągów.

PAP, wp//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »