Informacje

08.02.2017 18:08 "niedopełnienie obowiązków"

Wrocławski sąd nie aresztował
warszawskich urzędników

SERWISY:

Wrocławski sąd odrzucił w środę wnioski prokuratury o tymczasowe aresztowanie dwojga urzędników stołecznego ratusza: Mariusza P. i Gertrudy J.-F., podejrzanych o niedopełnienie obowiązków w związku z reprywatyzacją.

Informację o odrzuceniu wniosków przekazał dziennikarzom po posiedzeniu aresztowym prokurator Marek Kaczmarzyk z wrocławskiej prokuratury.

"Obawa mataczenia"

Prokuratura wnioskowała o areszt wobec Mariusza P. i Gertrudy J.-F, ponieważ – jak powiedziała jej rzeczniczka Anna Zimoląg - istnieje "obawa mataczenia w prowadzonym śledztwie".

Wobec trzeciej z podejrzanych osób, niezatrudnionego już w warszawskim ratuszu radcy prawnego Jerzego M., prokuratura nie wnosiła o areszt; nakazała mu wpłacenie 50 tys. zł poręczenia majątkowego, nałożyła też dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Zarzuty postawione we wtorek urzędnikom stołecznego ratusza są związane z procedurą zwrotu działki przy pl. Defilad (przedwojenny adres: Chmielna 70), i przyznania prawa do użytkowania wieczystego, przez co miasto straciło ponad 62 mln zł. Przestępstwa, których dotyczą zarzuty, zostały popełnione w latach 2011-12.

Urzędnicy zostali zatrzymani w poniedziałek. Mariusz P. to kierownik Działu Nieruchomości Dekretowych m.st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy.

Gertruda J.-F. jest naczelnikiem Wydziału Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy, a radca prawny Jerzy M., który w przeszłości pełnił funkcję koordynatora samodzielnego wieloosobowego stanowiska pracy radców prawnych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy, nie jest już zatrudniony w ratuszu.

Prokuratura o zarzutach:

PAP/kz/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • nick

    zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2017 23:44 ~nick

    Szkoda, ręce opadają. Powinni ich solidnie ukarać, a przede wszystkim unieważnić umowy na mocy których przejęli nieruchomości.

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »