Informacje

30.08.2012 07:35 dziewiąta edycja night skatingu

"Wracamy do szkoły".
Rolkarze opanują stolicę

SERWISY:

"Wracamy do szkoły" - pod takim hasłem rolkarze przejadą ulicami Warszawy. Nawiążą w ten sposób do rozpoczynającego się za parę dni roku szkolnego.

To już dziewiąty raz, kiedy miłośnicy rolek zbiorą się pod pomnikiem Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu, by wspólnie przejechać ulicami stolicy.

Tym razem organizatorzy zachęcają uczestników do przebrania się w szkolne mundurki, by w ten sposób uczcić nowy rok szkolny.

Trasa przejazdu

Strat zaplanowany jest o 20.30. Trasa poprowadzi ulicami: Krakowskim Przedmieściem – Nowym Światem – Al. Jerozolimskimi – Marszałkowską – Waryńskiego – Puławską – Wałbrzyską – Rolną – al. KEN – Bartoka – Rodowicza „Anody” – Ciszewskiego – Nowoursynowską – Wałbrzyską – Rolną – al. Wilanowską – al. Niepodległości – Rakowiecką – Puławską – al. Szucha – Al. Ujazdowskimi – placem Trzech Krzyży – Nowym Światem – Krakowskim Przedmieściem.

Długość trasy wyniesie około 23 kilometry.

W związku z przejazdem kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • inga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2012 01:48 ~inga


  Akcja ma na celu promowanie sportu. Ponadto fajnie by było gdyby ktoś wreszcie zwrócił uwagę na to, że w tym mieście nie ma tras dla rolkarzy. Po ścieżkach nam jeździć nie wolno Jak będziemy jechać podczas nightskatingu po chodniku to będzie lepiej dla mieszkańców?

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2012 22:20 ~xyz

  automaniak~automaniak

  13:06 ~rolkarka
  Dla hejterów rolkarzy - 30.08.2012- to dziś rządzimy! z pełną odpowiedzialnością mówię w swoim i reszty imieniu, będziemy starać się ECHAĆ tak, żeby nie utrudniać ruchu. Swoją drogą kto nigdy nie spojrzał na rolkarza z zazdrością, ten niech pierwszy... :P

  Kamienia pierwszy rzucać nie będę w rolkarzy, - dla Was chodnik, droga rowerowa, plac zabaw, ogrodzone asfaltowe wysepki, - nie ulica !!!

  Wypraszam sobie. Drogi rowerowe, jak sama nazwa wskazuje, są dla rowerzystów, a nie dla pieszych. A rolkarz wg kodeksu drogowego jest właśnie pieszym. Tak więc drodzy rolkarze won ze ścieżek rowerowych zanim rowerzyści przestaną wam pobłażać.

 • automaniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2012 19:39 ~automaniak

  13:06 ~rolkarka
  Dla hejterów rolkarzy - 30.08.2012- to dziś rządzimy! z pełną odpowiedzialnością mówię w swoim i reszty imieniu, będziemy starać się ECHAĆ tak, żeby nie utrudniać ruchu. Swoją drogą kto nigdy nie spojrzał na rolkarza z zazdrością, ten niech pierwszy... :P

  Kamienia pierwszy rzucać nie będę w rolkarzy, - dla Was chodnik, droga rowerowa, plac zabaw, ogrodzone asfaltowe wysepki, - nie ulica !!!

 • Latarnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2012 19:33 ~Latarnik

  ~mki

  Wszystko fajnie tylko czemu tak póżno:( Już będzie ciemno.
  Bez światła na wsi to i w sztachety można wpaść. W mieście Warszawa działają latarnie !!!

 • Rowerzysta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2012 19:30 ~Rowerzysta

  09:28 ~rolkarz
  A czy na w/w trasie są jakieś większe 'górki'? ... codziennie i jeżdzę stosunkowo dobrze, ale najzwyczajniej w świecie nie potrafię hamować. I mam obawy czy wybrać się, bo w takim tłumie przy braku umiejętności hamowania jest się chyba zagrożeniem dla życia i zdrowia swojego i innych osób 8)

  Zasuwaj II linią metra - tam nie trzeba hamować, a jak trafisz na dwutonowy pocisk - ostaną ci tylko kółka bez łożysk.

 • olaf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2012 19:01 ~olaf

  inv~inv

  I co grubaski w samochodach? nie potrafi się śmigać na roleczkach to już lament:)
  ruszyć cztery litery a nie udawać oburzenie. MIASTO JEST DLA LUDZI NIE DLA SAMOCHODÓW!!! dal mnie może być codziennie masa nawet taczkowa:) whatever... niech to miasto żyje a nie stoi w śmierdzących korkach. a jak się komuś nie podoba to niech jeździ autem po rodzinnej wsi:)  MIASTO JEST DLA LUDZI nie dla idiotów a ty jesteś jak dla mnie jednym z nich.
  jeśli ci nie pasuje że ludzie jeżdżą po mieście samochodami to sam wracaj do siebie na wieś i śmigaj na rolkach po zaoranym polu.

  I powiem ci że jeżdżę sam samochodem po mieście bo taka mam prace i przejazd rolkarzy o tej porze całkowicie mi nie przeszkadza ale mam dość tumanów którzy na każdym kroku mówią innym jak mają żyć i co robić.

 • slajdolot29

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2012 17:28 ~slajdolot29

  A kiedy MASA WĘDKARSKA i SZACHOWA?

 • Michał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2012 16:16 ~Michał

  inv~inv

  I co grubaski w samochodach? nie potrafi się śmigać na roleczkach to już lament:)
  ruszyć cztery litery a nie udawać oburzenie. MIASTO JEST DLA LUDZI NIE DLA SAMOCHODÓW!!! dal mnie może być codziennie masa nawet taczkowa:) whatever... niech to miasto żyje a nie stoi w śmierdzących korkach. a jak się komuś nie podoba to niech jeździ autem po rodzinnej wsi:)


  Jeżdzę samochodem. Motocyklem. Rowerem. Na rolkach. I miałem nieprzyjemność trafić na ten cały Nightskating ostatnim razem, na moście Poniatowskiego. Zjazd z mostu zajął mi około 20 - 30 minut. Jeździjcie sobie, ale litości, nie blokujcie całych ulic. Albo niech policja lepiej to ogarnie, np gdy na moście była jedna strona cała zajęta to niech wygospodarują połowę jednej strony. Ja wszystko rozumiem. Ale pomyślcie gdybyście spieszyli się np na samolot i trafili na taką paradę. Wesoło, prawda?

 • cruenzo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2012 16:06 ~cruenzo

  rolkarka~rolkarka

  Dla hejterów rolkarzy - 30.08.2012- to dziś rządzimy! z pełną odpowiedzialnością mówię w swoim i reszty imieniu, będziemy starać się echać tak, żeby nie utrudniać ruchu. Swoją drogą kto nigdy nie spojrzał na rolkarza z zazdrością, ten niech pierwszy... :P


  a co to znaczy "hejterzy"?

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2012 15:50 ~smerf_maruda

  Rolkarze chociaz robia swoje akcje pozno i w srodku tygodnia. Nie sa tak bezczelni jak cyklisci na masie kretynicznej.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »