Informacje

09.11.2015 09:41 bez nich drogowcy nie dostaną pozwolenia na użytkowanie

Wołoska jednak z ekranami. "Będą estetyczne"

SERWISY:

Choć Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zapowiadał, że nie będzie ekranów akustycznych przy ulicy Wołoskiej, to teraz wraca do pomysłu ich stawiania. Urzędnicy przekonują, że bez tego nie dostaliby pozwolenia na użytkowanie przebudowywanej ulicy.

Przypomnijmy. W kwietniu 2014 roku napisaliśmy, że wraz z poszerzeniem ul. Wołoskiej, drogowcy wzdłuż arterii postawią wysokie ekrany akustyczne. Pomysł spotkał się z krytyką i mniej więcej rok temu ZMID zapewnił, że na razie takiej ochrony przed hałasem nie trzeba budować, a w zamian za to użyty został "wyciszający" asfalt.

Wtedy też drogowcy wystąpili o nową decyzję środowiskową, która nie uwzględniała już ekranów. Ale nadal jej nie dostali.

"Nie możemy czekać"

- Wciąż nie otrzymaliśmy tego dokumentu, a czekać nie możemy - mówi teraz Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID.

Jak pisze "Gazeta Stołeczna", do gry włączyli się zwolennicy ekranów, którzy zablokowali starania ZMID w Samorządowym Kolegium Odwoławczym.

- Wykonawca w połowie listopada zakończy wszystkie prace, a bez nowej decyzji środowiskowej nie dostaniemy pozwolenia na użytkowanie - zaznacza Gajewska.

I wyjaśnia, że dlatego inwestycja musi być realizowana zgodnie z poprzednią decyzją środowiskową, czyli z ekranami. Zostaną umieszczone z przerwami na odcinku ok. 670 metrów po stronie zachodniej ( jezdnia w kierunku Ursynowa). - Chcielibyśmy, aby były one jednak mniejsze niż zakładał projekt i bardziej estetyczne - zapewnia rzeczniczka.

Przebudowali ponad kilometr ulicy

W ramach prac ulica rozbudowywana została na odcinku 1200 metrów. Do dyspozycji kierowców oddane zostaną dwie jezdnie o trzech pasach ruchu. Wydzielone zostało także torowisko tramwajowe wzdłuż ul. Wołoskiej i Woronicza oraz wybudowana została pętla tramwajowa.

Ulice Racławicka, Odyńca, Woronicza, Karwińska, Maratońska, Balonowa, Baboszewska, Janka Bytnara Rudego, Marzanny, Bełska, Garażowa zostały przebudowane.

Drogowcy wybudowali również chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe wraz z wiatami,   zjazdów, oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, oznakowanie pionowe i poziome z elementami monitoringu i zarządzania ruchem drogowym.

W październiku częściowo przebudowana ulica została udostępniona kierowcom.

su/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • izaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2015 17:35 ~izaaa

  Jestem z domków na Wołoskiej i tez nie chcę ekranów.Budowa ekranów to jest współczesne getto, a ul. Wołoska to centrum stolicy. Zwolennikami ekranów są wbrew pozorów mieszkańcy ul.Karolinki - oni maja ogródki od strony ul.Wołoskiej.

 • KejtiZz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2015 12:58 ~KejtiZz

  Fajnie ze ten remont wreszcie doszedł do skutku i mam nadzieję że się niedługo skończy. Ale ani bytnara ani baboszewska ani Marzanny nie zostały przebudowane. Bytnara i Marzanny może dotknęła na styku z głównymi ulicami a baboszewska nic ani

 • Anrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2015 10:12 ~Anrzej

  Przeciez to niebezpieczne i przerazajace jechac nocą rowerem takim tunelem wsrod ekranow.
  Zero wyobrazni..

 • mille

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2015 00:17 ~mille

  Radek~Radek

  Spokojnie na Wołoskiej można jechać 80 -90 km/h. Jak coś Pańci nie pasuje to niech się wyprowadzi na Białołękę lub inną wieś

  No i właśnie przez takich jak ty mamy slamsy i tunele ekranów. Po co tam jechać 90, skoro zaraz kolejne światła, albo korek? Przypominam, że sygnalizacje jeśli są zsynchronizowane to na prędkość przelotową ok. 40-50 kmh. Jadąc szybciej tylko zużywasz więcej benzyny, klocków hamulcowych oraz właśnie bardziej hałasujesz. Pewnie ze dwa pokolenia jeszcze się muszą wymienić zanim ta prosta prawda przeniknie do większości naszych rodzimych wozaków.

 • czopek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2015 21:48 ~czopek

  warwoj~warwoj

  Ulica Janka Bytnara nie została dotknięta przez drogowców. Czemu ma służyć kłamstwo, że została przebudowana? Dodatkowym pieniądzom dla oszustów?

  Jak to nie, przecież poprzednio można było wyjechać na Wołoską w kierunku Woronicza, a po przebudowie już to raczej nie będzie możliwe. Więc de facto jakaś zmiana organizacji ruchu nastąpiła, a zmiana organizacji ruchu bez przebudowy nawet minimalnej polegającej na postawieniu znaku nakazu skrętu w prawo nie jest możliwa. Więc wszystko ok. :-)

 • matthew84

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2015 20:33 ~matthew84

  Metr kwadratowy ekranu kosztuje około 900 zł. Oczywiście na końcu inwestycji. Numer jak z tunelami w polach na A2 od Warszawy do Łodzi.
  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i wydojenie kasy w kosztorysie.

 • warwoj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2015 19:33 ~warwoj

  Ulica Janka Bytnara nie została dotknięta przez drogowców. Czemu ma służyć kłamstwo, że została przebudowana? Dodatkowym pieniądzom dla oszustów?

 • granow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2015 19:33 ~granow

  Od 30 lat mieszkam u zbiegu Wołoskiej i Woronicza, i ani ja, ani moi sąsiedzi nie chcieliśmy ekranów. Nam nie przeszkadza zajezdnia, ani nowa Wołoska. To "jaśnie państwo z domków" chce chodzić tunelami...

 • wal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2015 18:53 ~wal

  Mieszkancy woloskiej od odynca do woronicza od dawna sprzeciwjaly sie tej budowie robili sobie ogrodki sadzili drzewa i nadal sa na nie

 • Michu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2015 18:43 ~Michu

  Czemu się dziwicie? Mr. Ekran Akustyczny właśnie dostał nominację na Ministra Ochrony Środowiska. Urzędnik zabezpiecza się na tę okoliczność...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »